Fot. Utsunomiya Blitzen

Delko Marseille ponownie się wzmacnia. Tym razem kontrakt z hiszpańską ekipą podpisał Japończyk Atsushi Oka.

Wyróżnienie to zawodnik z Honsiu zapewnił sobie dzięki niezłym występom w tym sezonie. Wygrał prolog Tour of Japan (kat. 2.1), zajął 15. miejsce w próbie przedolimpijskiej w Tokio i został wicemistrzem Japonii w jeździe indywidualnej na czas. Zaliczył też kilka występów w Europie. Wystąpił m.in w Prueba Villafranca-Ordiziako Klasika, Czech Tour i Alsace Tour, w których kilkukrotnie pokazał się z niezłej strony.

Bardzo się cieszę, że od przyszłego sezonu będę zawodnikiem Delko Marseille. Dziękuję za otrzymaną szansę i już nie mogę się doczekać przylotu do Europy. W zeszłym roku miałem niezłe wyniki w wyścigach rozgrywanych w Japonii, co oczywiście było w dużej mierze zasługą mojej ekipy – Utsunomiya Blitzen, więc im także chciałbym podziękować. Wiem że teraz poprzeczka ląduje znacznie wyżej, ale to dobrze, bo bardzo lubię nowe wyzwania

-mówił szczęśliwy 24-latek oficjalnej stronie Delko.

W kolejnym sezonie do zespołu dołączą także m.in jeżdżący aktualnie w World Tourze Jose Goncalves, utalentowany serbski sprinter – Dusan Rajovic, czy rodak Oki – Masahiro Ishigami. Zawodnicy będą najprawdopodobniej jedynymi Japończykami w dywizji prokontynentalnej po tym, jak w peletonu znika Nippo Vini Fantini z siedmioma kolarzami z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Przed nimi w ekipie z Marsylii jeździł tylko jeden zawodnik z ich kraju – Fumiyuki Beppu. I pewnie obaj marzą, by pójść w jego ślady i założyć kiedyś koszulkę worldtourowej ekipy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments