fot. Cor Vos

Przed CCC-Liv start w Tour of Guangxi, który będzie ostatnim wyścigiem w sezonie dla polskiego zespołu. Liderkami ekipy będą Marianne Vos i Ashleigh Moolman.

Tour of Guangxi kobiet to wyścig jednodniowy, który odbędzie się w niedzielę 20 października. Trasa dookoła Guilin liczyć będzie ponad 145 kilometrów. Zwycięstwo w kolejnym wyścigu do bogatej listy sukcesów może dopisać Marianne Vos. Holenderka jeszcze nigdy nie startowała w Guangxi. Vos będzie liderką CCC-Liv.

Drugą z liderek jest Ashleigh Moolman. Momentami pagórkowata trasa może odpowiadać reprezentantce Republiki Południowej Afryki. Jedyną Polką w składzie CCC-Liv jest Marta Lach. Polka tym samym zakończy udany sezon.

To będzie wymagający wyścig z dużymi różnicami wysokości. To Ważne zawody dla CCC-Liv. Z jednej strony chcemy się pokazać w Azji, a z drugiej klasyfikacja Women’s World Tour nie jest jeszcze zamknięta. Byłoby świetnie, gdyby Marianne Vos zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji przed azjatycką publicznością. Marianne Vos czuje się dobrze i chce wygrać. Ashleigh Moolman także jest w dobrej formie

– przyznał Jeroen Blijlevens, dyrektor sportowy ekipy dla oficjalnej strony internetowej.

Marianne Vos w rankingu UCI zajmuje 2. miejsce za Loreną Wiebes. Zawodniczka CCC-Liv ma niecałe 100 punktów straty do swojej rodaczki i może ją wyprzedzić. Wiebes zabraknie w Tour of Guangxi.

Skład CCC-Liv na Tour of Guangxi 2019: Marta Lach, Marianne Vos, Valerie Demay, Ashleigh Moolman, Jeanne Korevaar i Pauliena Rooijakkers.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments