fot. Dawid Gruntkowski / naszosie.pl

Dla zespołów zawodowych wizyty w Chinach często są dość specyficznym doświadczeniem. Nie inaczej było z ekipą CCC, która w przeddzień Tour of Guangxi spotkała się z właścicielami Gianta oraz kibicami.

Jak wiadomo Giant jest współpracownikiem polskiego zespołu od sezonu 2019. W ciągu ostatnich 10 miesięcy kolarze w pomarańczowych strojach mieli przyjemność korzystać m.in. z najnowszej wersji modelu TCR, który w szczególności był przebudowywany zgodnie z zaleceniami Grega van Avermaeta.

Dziś w godzinach porannych zawodnicy ekipy CCC startujący w Tour of Guangxi, wraz z całą obsługą, mieli przyjemność spotkać się z kierownictwem firmy. Wraz z nim na krótką konferencję prasową wybrali się także kibice polskiego zespołu, którzy mieli możliwość zadania kilku pytań i zebrania autografów.

Co ciekawe, w wyścigowym hotelu, w którym miała miejsce konferencja, pojawiło się sporo sympatyków “Pomarańczowych”, choć zasadniczo nie mieli oni na celu pytać swoich idoli o sprawy stricte sportowe. M.in. Francisco Ventoso i Jakub Mareczko musieli tłumaczyć jakie podejmują działania, by odnieść jak najlżejszą kontuzję w przypadku upadku lub w jaki sposób chronią plecy przed bólem wywołanym przez jazdę na rowerze.

Wyścig Tour of Guangxi rozpocznie się już jutro od rywalizacji na rundach w Beihai. Transmisję live przeprowadzi Velon.