fot. Bahrain-Merida

Sonny Colbrelli (Bahrain-Merida) okazał się najlepszy w tegorocznej edycji wyścigu GP Bruno Beghelli, po tym, jak udanie finiszował z siedmioosobowej grupki, która oderwała się od peletonu na ostatnich kilometrach. Podium uzupełnili Alejandro Valverde (Movistar) oraz Jack Haig (Mitchelton-Scott). 

Dla Włocha jest to drugie zwycięstwo w karierze w tym włoskim klasyku. Poprzednio triumfował w 2015 roku, kiedy to finiszował najszybciej z liczącej prawie czterdziestu kolarzy grupy. Dziś wydatnie pomógł mu Ivan Garcia Cortina, który oddalił pogoń, jaką w peletonie prowadziła Astana.

Pierwsza część 24. edycji wyścigu GP Bruno Beghelli prowadziła po pagórkowatej trasie i stwarzała okazję do rewanżu tym, którzy dzień wcześniej zostali pokonani przez Primoza Roglica w Giro dell’Emilia. Pierwsze 60 km było pofałdowanych, a następnie do pokonania było dziesięć trzynastokilometrowych rund z podjazdem Zappalino (1,5 km; 5,3 proc.).

Na początku wyścigu zawiązała się trzyosobowa, niegroźna dla losów wyścigu ucieczka w składzie: Stepan Kuriyanov (Gazprom-RusVelo), Tommaso Fiaschi (Beltrami TSA-Hopplà-Petroli Firenze) oraz Emil Dima (Giotti Victoria-Palomar). W pewnym momencie ich przewaga urosła do 11 minut, ale w momencie wjazdu na rundy sukcesywnie malała. Wreszcie odjazd, w którym zostali już tylko Kuriyanov i Dima został skasowany 40 kilometrów przed metą.

Następnie z peletonu, który liczył już tylko około osiemdziesięciu zawodników na Zappalino zaatakowało siedmiu zawodników: George Bennett i Neilson Powless (Jumbo-Visma), Iván Sosa oraz Gianni Moscon (Team Ineos), Julien Bernard (Trek-Segafredo), Edoardo Affini (Mitchelton-Scott), Hugo Houle (Astana). Na ostatnim okrążeniu w czołówce zostało już tylko czterech kolarzy, a na czele peletonu pracowała drużyna UAE Team Emirates.

Wreszcie na czele został samotny Powless, który szybko został doścignięty przez kolejnych kontratakujących kolarzy – Jacopo Moscę (Trek-Segafredo), ponownie George’a Bennetta i Guillaume’a Martina (Wanty-Groupe Gobert). I to właśnie Martin prześcignął dwóch rywali, przejeżdżając cały podjazd stojąc w korbach. Zdołał jednak wypracować sobie tylko kilka sekund przewagi nad goniącą grupą.

7 kilometrów przed metą doszła go siedmioosobowa grupa, w której jechał zwycięzca wyścigu. 200 metrów przed metą finiszować zaczął Sonny Colbrelli i w końcówce lekko prowadzącej pod górę nie dał sobie wyjść z koła nawet Alejandro Valverde, dla którego górka była pewnie zbyt łatwa. Tak czy siak brawa dla Hiszpana za konsekwencję, ponieważ w każdym wyścigu, w którym startuje plasuje się w czołówce pomimo trzydziestu dziewięciu wiosen na karku.

Poniżej znajdują najważniejsze momenty wyścigu GP Bruno Beghelli 2019 i pełne wyniki.


 Wyniki:

1 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain – Merida 4:35:59
2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
3 Jack Haig (Aus) Mitchelton – Scott
4 David Gaudu (Fra) Groupama – Fdj
5 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo
6 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Gobert Cycling Team
7 Ivan Garcia Cortina (Spa) Bahrain – Merida 0:00:05
8 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:07
9 Sep Vanmarcke (Bel) Ef Education First
10 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural – Seguros Rga
11 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec
12 Dion Smith (NZl) Mitchelton – Scott
13 Edoardo Affini (Ita) Mitchelton – Scott
14 Matteo Malucelli (Ita) Caja Rural – Seguros Rga
15 Fernando Gaviria Rendon (Col) Uae Team Emirates
16 Simone Velasco (Ita) Neri Sottoli Selle Italia Ktm
17 Giovanni Lonardi (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizane’
18 Toms Skujins (Lat) Trek – Segafredo
19 Umberto Marengo (Ita) Neri Sottoli Selle Italia Ktm
20 Sergei Shilov (Rus) Gazprom – Rusvelo
21 Davide Ballerini (Ita) Astana Pro Team
22 Eduard Prades Reverter (Spa) Movistar Team
23 Davide Gabburo (Ita) Neri Sottoli Selle Italia Ktm
24 Sacha Modolo (Ita) Ef Education First
25 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec
26 Koen Bouwman (Ned) Team Jumbo – Visma
27 Enrico Barbin (Ita) Bardiani Csf
28 Fabio Mazzucco (Ita) Sangemini – Trevigiani – Mg.K Vis
29 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec
30 Dario Puccioni (Ita) Sangemini – Trevigiani – Mg.K Vis
31 Mikael Cherel (Fra) Ag2R La Mondiale
32 Romain Hardy (Fra) Team Arkea – Samsic
33 Rudy Molard (Fra) Groupama – Fdj
34 Igor Boev (Rus) Gazprom – Rusvelo
35 Leonardo Basso (Ita) Team Ineos
36 Lorenzo Fortunato (Ita) Neri Sottoli Selle Italia Ktm
37 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani Csf
38 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team
39 Riccardo Stacchiotti (Ita) Giotti Victoria
40 Valentin Madouas (Fra) Groupama – Fdj
41 Michael Gogl (Aut) Trek – Segafredo
42 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Ineos
43 Mattia Bais (Ita) Cycling Team Friuli Asd
44 Simone Ravanelli (Ita) Biesse Carrera
45 Diego Rosa (Ita) Team Ineos
46 Hideto Nakane (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Faizane’
47 Jhoan Esteban Chaves Rubio (Col) Mitchelton – Scott
48 Marco Canola (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizane’
49 Sergei Chernetskii (Rus) Caja Rural – Seguros Rga
50 Carlos Betancur (Col) Movistar Team
51 Pierpaolo Ficara (Ita) Amore & Vita – Prodir
52 Fabien Doubey (Fra) Wanty – Gobert Cycling Team
53 Alexander Aranburu Deba (Spa) Caja Rural – Seguros Rga
54 Bart De Clercq (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team
55 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Mitchelton – Scott
56 Jaakko Hanninen (Fin) Ag2R La Mondiale
57 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team 0:00:15
58 Kaden Groves (Aus) Seg Racing Academy
59 Clément Chevrier (Fra) Ag2R La Mondiale
60 George Bennett (NZl) Team Jumbo – Visma
61 Antwan Tolhoek (Ned) Team Jumbo – Visma
62 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani Csf
63 Jérémy Maison (Fra) Team Arkea – Samsic
64 Hubert Dupont (Fra) Ag2R La Mondiale
65 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Team Ineos
66 Elie Gesbert (Fra) Team Arkea – Samsic
67 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
68 Francesco Romano (Ita) Bardiani Csf
69 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama – Fdj 0:00:20
70 Gianni Moscon (Ita) Team Ineos
71 Manuele Mori (Ita) Uae Team Emirates 0:00:25
72 Nicola Conci (Ita) Trek – Segafredo
73 Warren Barguil (Fra) Team Arkea – Samsic 0:00:30
74 Lawrence Warbasse (USA) Ag2R La Mondiale 0:01:09
75 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team 0:01:11
76 Artem Nych (Rus) Gazprom – Rusvelo 0:01:16
77 Marco Marcato (Ita) Uae Team Emirates 0:01:18
78 Emanuele Onesti (Ita) Giotti Victoria 0:01:41
79 Neilson Powless (USA) Team Jumbo – Visma
80 Viesturs Luksevics (Lat) Amore & Vita – Prodir
81 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain – Merida
82 Federico Zurlo (Ita) Giotti Victoria
83 Steve Morabito (Swi) Groupama – Fdj
84 Jacopo Mosca (Ita) Trek – Segafredo
85 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec
86 Nicola Graziato (Ita) Sangemini – Trevigiani – Mg.K Vis
87 Marco Minnaard (Ned) Wanty – Gobert Cycling Team
88 Robert Stannard (Aus) Mitchelton – Scott
89 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Faizane’
90 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team
91 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural – Seguros Rga
92 Jon Irisarri Ricon (Spa) Caja Rural – Seguros Rga
93 Anthony Roux (Fra) Groupama – Fdj
94 Rui Oliveira (Por) Uae Team Emirates 0:03:48
95 Matthew Walls (GBr) Ef Education First
96 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
97 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:04:29
98 Umberto Orsini (Ita) Bardiani Csf
99 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team
100 Phil Bauhaus (Ger) Bahrain – Merida
101 Lachlan Morton (Aus) Ef Education First
DNS Thomas Degand (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team
DNS Jerome Baugnies (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team
DNS Gianni Pugi (Ita) Sangemini – Trevigiani – Mg.K Vis
DNS Danilo Celano (Ita) Amore & Vita – Prodir
DNF Matteo Moschetti (Ita) Trek – Segafredo
DNF Floris De Tier (Bel) Team Jumbo – Visma
DNF Bert-Jan Lindeman (Ned) Team Jumbo – Visma
DNF Jonas Vingegaard (Den) Team Jumbo – Visma
DNF Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
DNF Mikel Landa Meana (Spa) Movistar Team
DNF Nicolas Dalla Valle (Ita) Tirol Ktm Cycling Team
DNF Roberto Ferrari (Ita) Uae Team Emirates
DNF Oliviero Troia (Ita) Uae Team Emirates
DNF William Bonnet (Fra) Groupama – Fdj
DNF Jonathan Caicedo (Ecu) Ef Education First
DNF Daniel Mclay (GBr) Ef Education First
DNF Julius Van Den Berg (Ned) Ef Education First
DNF Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
DNF Pierre Latour (Fra) Ag2R La Mondiale
DNF Mathias Frank (Swi) Ag2R La Mondiale
DNF Andrea Garosio (Ita) Bahrain – Merida
DNF Marcel Sieberg (Ger) Bahrain – Merida
DNF Egan Arley Bernal Gomez (Col) Team Ineos
DNF Aurélien Doleatto (Fra) Team Arkea – Samsic
DNF Brice Feillu (Fra) Team Arkea – Samsic
DNF Romain Le Roux (Fra) Team Arkea – Samsic
DNF Andrea Bartolozzi (Ita) Neri Sottoli Selle Italia Ktm
DNF Alessandro Iacchi (Ita) Neri Sottoli Selle Italia Ktm
DNF Sebastian Schönberger (Aut) Neri Sottoli Selle Italia Ktm
DNF Joan Bou Company (Spa) Nippo – Vini Fantini – Faizane’
DNF Alejandro Osorio Carvajal (Col) Nippo – Vini Fantini – Faizane’
DNF Nicola Bagioli (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizane’
DNF Alexandr Kulikovskiy (Rus) Gazprom – Rusvelo
DNF Petr Rikunov (Rus) Gazprom – Rusvelo
DNF Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo
DNF Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom – Rusvelo
DNF Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural – Seguros Rga
DNF Daniel Savini (Ita) Bardiani Csf
DNF Andrea Guardini (Ita) Bardiani Csf
DNF Daniel Muñoz Giraldo (Col) Androni Giocattoli – Sidermec
DNF Matteo Montaguti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec
DNF Riccardo Ciuccarelli (Ita) Sangemini – Trevigiani – Mg.K Vis
DNF Niccolo’ Salvietti (Ita) Sangemini – Trevigiani – Mg.K Vis
DNF Davide Appollonio (Ita) Amore & Vita – Prodir
DNF Yukinori Hishinuma (Jpn) Amore & Vita – Prodir
DNF Andrea Meucci (Ita) Amore & Vita – Prodir
DNF Filippo Baroncini (Ita) Beltramitsa Hoppla’ Petroli Firenze
DNF Sebastian Alexander Castaño Muñoz (Col) Beltramitsa Hoppla’ Petroli Firenze
DNF Matúš Štoček (Svk) Beltramitsa Hoppla’ Petroli Firenze
DNF Tommaso Fiaschi (Ita) Beltramitsa Hoppla’ Petroli Firenze
DNF Nicolo’ Parisini (Ita) Beltramitsa Hoppla’ Petroli Firenze
DNF Wilson Estiben Pena Molano (Col) Beltramitsa Hoppla’ Petroli Firenze
DNF Thomas Pesenti (Ita) Beltramitsa Hoppla’ Petroli Firenze
DNF Felix James Meo (NZl) Team Colpack
DNF Paul Double (GBr) Team Colpack
DNF Jalel Duranti (Ita) Team Colpack
DNF Lucio Pierantozzi (Ita) Team Colpack
DNF Filippo Rocchetti (Ita) Team Colpack
DNF Andrea Toniatti (Ita) Team Colpack
DNF Emil Dima (Rom) Giotti Victoria
DNF Marino Kobayashi (Jpn) Giotti Victoria
DNF Alberto Amici (Ita) Biesse Carrera
DNF Andrea Berzi (Ita) Biesse Carrera
DNF Diego Bosini (Ita) Biesse Carrera
DNF Jacopo Menegotto (Ita) Biesse Carrera
DNF Matteo Carboni (Ita) Biesse Carrera
DNF Raul Colombo (Ita) Biesse Carrera