fot. Adria Mobil

Serb Dusan Rajovic (Adria Mobil) wygrał czwarty etap wyścigu CRO Race z metą w miejscowości Crikvenica. Na czwartej pozycji finiszował Maciej Paterski (Wibatech Merx 7R). Liderem klasyfikacji generalnej pozostał natomiast Yevgeniy Gidich (Astana). 

Czwarty etap CRO Race prowadził ze Starigradu do Crikvenicy i liczył 155 km. Na trasie znajdowały się dwie górskie premie trzeciej kategorii, z czego ostatnia – Dramalj – usytuowana była tylko kilka kilometrów przed metą, na rundzie wokół miasta Crikvenica. Sama końcówka zaś była kręta, a co za tym idzie, trudna technicznie.

Od początku rywalizacji na etapie kolarze jechali dość agresywnie, próbując skonstruować ucieczkę dnia. Formowała się ona przez pierwszych 30 kilometrów. W pierwszej z nich, trzyosobowej, znalazł się kolarz CCC Team Riccardo Zoidl, ale ostatecznie została ona doścignięta.

Następnie odjechało pięciu zawodników i to oni utworzyli ucieczkę dnia: Alexander Cataford (Israel Cycling Academy), Mirco Maestri (Bardiani-CSF), Samuele Rivi (Tirol KTM Cycling Team), Matthias Krizzek (Team Felbermayr – Simplon Wels) oraz John Mandrysch (P&S Metalltechnik).

Przewaga uciekinierów sukcesywnie, wraz z upływem kilometrów, spadała. Kilka kilometrów przed finałowym podjazdem na czele peletonu pojawiło się kilka drużyn, ale ostatecznie najwięcej pracy wykonała ekipa Vital Concept, mająca w swoich szeregach Eduarda Grosu, zwycięzcę drugiego etapu. Ostatecznie uciekinierzy dnia zostali zlikwidowani u podnóża finałowego podjazdu, czyli 7,5 kilometra przed metą.

Z peletonu natychmiast kontratakował Jan Tratnik (Bahrain-Merida), który w ubiegłym roku zajął na tym etapie trzecie miejsce. Po chwili dołączyli do niego Davide Villela (Astana) i Alex Edmondson (Mitchelton-Scott). Trójce tej nie udało się dojechać do mety, w związku z czym do finiszowania przygotowywała się grupka dwudziestu sześciu zawodników.

Niestety wspomniane zakręty na ostatnim kilometrze okazały się zdradliwe dla kolarzy, którzy mieli walczyć o etapowe zwycięstwo. Koła podcięło m.in. Grosu i Gautierowi, którzy niejako zakończyli etap na barierkach, ale raczej nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Z chaotycznych ostatnich metrów skorzystał mistrz Serbii Dusan Rajovic, który przekroczył linię mety jako pierwszy Drugi był Paolo Simion (Bardiani-CSF), a trzeci Heinrich Haussler (Bahrain-Merida).

Na czwartej pozycji finiszował Maciej Paterski, który awansował również na trzecie miejsce w “generalce”.

Wyniki czwartego etapu:

1 RAJOVIĆ Dušan Adria Mobil 14 20 3:30:24
2 SIMION Paolo Bardiani – CSF 5 12 ,,
3 HAUSSLER Heinrich Bahrain Merida 3 7 ,,
4 PATERSKI Maciej Wibatech Merx 7R 5 ,,
5 EDMONDSON Alex Mitchelton-Scott 4 0:04
6 RUMAC Josip Androni Giocattoli – Sidermec 3 ,,
7 SCOTSON Callum Mitchelton-Scott 2 ,,
8 PACHER Quentin Vital Concept – B&B Hotels 1 ,,
9 GIDICH Yevgeniy Astana Pro Team ,,
10 BAJC Andi Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
11 ZEITS Andrey Astana Pro Team ,,
12 VILLELLA Davide Astana Pro Team ,,
13 PAUWELS Serge CCC Team ,,
14 BARÓN Félix Alejandro Team Illuminate ,,
15 ASCHENBRENNER Michel P&S Metalltechnik ,,
16 BOOKWALTER Brent Mitchelton-Scott ,,
17 ZIMMERMANN Georg CCC Team ,,
18 FINETTO Mauro Delko Marseille Provence ,,
19 YATES Adam Mitchelton-Scott ,,
20 JEANNES Matthieu Team Illuminate ,,
21 GUERIN Alexis Delko Marseille Provence ,,
22 KRUL Stef Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
23 BAX Sjoerd Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
24 TEN DAM Laurens CCC Team ,,
25 HILL Benjamin Ljubljana Gusto Santic ,,
26 EARLE Nathan Israel Cycling Academy ,,
27 RABITSCH Stephan Team Felbermayr – Simplon Wels 0:11
28 TORRES Rodolfo Andrés Team Illuminate ,,
29 RÖBER Dominik P&S Metalltechnik 0:13
30 ROGINA Radoslav Adria Mobil ,,
31 PRONSKIY Vadim Astana Pro Team ,,
32 PLAZA Rubén Israel Cycling Academy ,,
33 BOLE Grega Bahrain Merida 0:17
34 CASTIBLANCO Jorge Camilo Team Illuminate ,,
35 ENGELHARDT Felix Tirol KTM Cycling Team ,,
36 ROLLAND Pierre Vital Concept – B&B Hotels ,,
37 NOVAK Domen Bahrain Merida ,,
38 COVILI Luca Bardiani – CSF ,,
39 BADILATTI Matteo Israel Cycling Academy ,,
40 RUČIGAJ Žiga Ljubljana Gusto Santic 0:19
41 RIVERA Kevin Androni Giocattoli – Sidermec ,,
42 BRAJKOVIČ Janez Adria Mobil ,,
43 FRAPPORTI Mattia Androni Giocattoli – Sidermec ,,
44 BOUWMANS Dylan Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:22
45 KOROŠEC Rok Ljubljana Gusto Santic 0:23
46 BUDYAK Anatoliy Wibatech Merx 7R 0:41
47 LODERER Timon Team Hrinkow Advarics Cycleang 0:43
48 GROŠELJ Matic Ljubljana Gusto Santic ,,
49 WARCHOŁ Bartosz Wibatech Merx 7R ,,
50 GAUTIER Cyril Vital Concept – B&B Hotels 0:49
51 DE KLEIJN Arvid Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
52 ROSSKOPF Joey CCC Team 0:58
53 BOGUSLAWSKI Marceli Wibatech Merx 7R ,,
54 GAMPER Patrick Tirol KTM Cycling Team ,,
55 MANDRYSCH John P&S Metalltechnik ,,
56 GUY Timothy Ljubljana Gusto Santic ,,
57 VAN DER TUUK Danny Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
58 BRESCIANI Michael Bardiani – CSF ,,
59 MAESTRI Mirco Bardiani – CSF ,,
60 VAN DEN BERG Lars Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 1:04
61 KATRAŠNIK Gašper Adria Mobil ,,
62 TRATNIK Jan Bahrain Merida ,,
63 CHEVALIER Maxime Vital Concept – B&B Hotels 1:07
64 PRAH Aljaž Ljubljana Gusto Santic 1:26
65 MÜLLER Patrick Vital Concept – B&B Hotels 2:30
66 DE BACKER Bert Vital Concept – B&B Hotels ,,
67 LONGHITANO Claudio Team Illuminate ,,
68 SONNLEITNER Jonas P&S Metalltechnik ,,
69 NOLDE Tobias P&S Metalltechnik ,,
70 KIERNER Florian Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
71 COURTEILLE Arnaud Vital Concept – B&B Hotels ,,
72 KISTOWSKI Kacper Wibatech Merx 7R ,,
73 PODLASKI Michał Wibatech Merx 7R ,,
74 OMRZEL Aljaž Adria Mobil ,,
75 PER David Adria Mobil ,,
76 CATAFORD Alexander Israel Cycling Academy ,,
77 EICHINGER Daniel Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
78 WILDAUER Markus Tirol KTM Cycling Team ,,
79 MARONESE Marco Bardiani – CSF ,,
80 KUMP Marko Adria Mobil ,,
81 GAMPER Florian Tirol KTM Cycling Team ,,
82 MORENO Javier Delko Marseille Provence ,,
83 FEDELI Alessandro Delko Marseille Provence ,,
84 PIBERNIK Luka Bahrain Merida 2:42
85 KRIZEK Matthias Team Felbermayr – Simplon Wels 3:05
86 RIVI Samuele Tirol KTM Cycling Team ,,
87 PEÁK Barnabás Mitchelton-Scott 3:19
88 FERNÁNDEZ Delio Delko Marseille Provence ,,
89 PESSOT Alessandro Bardiani – CSF 3:21
90 LEHNER Daniel Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
91 HOFER Andreas Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
92 RAPP Jonas Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
93 DINKLER Jonathan P&S Metalltechnik ,,
94 HRINKOW Dominik Team Hrinkow Advarics Cycleang 3:24

Klasyfikacja generalna po czwartym etapie:

1 1 GIDICH Yevgeniy Astana Pro Team 3 13:54:40
2 2 EDMONDSON Alex Mitchelton-Scott 0:06
3 3 BOLE Grega Bahrain Merida 0:10
4 4 GUERIN Alexis Delko Marseille Provence 0:14
5 5 YATES Adam Mitchelton-Scott 0:15
6 9 ▲3 PATERSKI Maciej Wibatech Merx 7R 0:16
7 7 BAJC Andi Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
8 10 ▲2 ZEITS Andrey Astana Pro Team ,,
9 12 ▲3 PACHER Quentin Vital Concept – B&B Hotels ,,
10 6 ▼4 FRAPPORTI Mattia Androni Giocattoli – Sidermec ,,
11 11 VILLELLA Davide Astana Pro Team ,,
12 14 ▲2 BOOKWALTER Brent Mitchelton-Scott ,,
13 13 BAX Sjoerd Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
14 15 ▲1 DE LA PARTE Víctor CCC Team ,,
15 16 ▲1 ZIMMERMANN Georg CCC Team ,,
16 18 ▲2 PAUWELS Serge CCC Team ,,
17 17 ROGINA Radoslav Adria Mobil ,,
18 19 ▲1 HAUSSLER Heinrich Bahrain Merida 0:24
19 20 ▲1 GAUTIER Cyril Vital Concept – B&B Hotels 0:36
20 21 ▲1 PRONSKIY Vadim Astana Pro Team 0:38
21 22 ▲1 KRUL Stef Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
22 23 ▲1 NOVAK Domen Bahrain Merida ,,
23 24 ▲1 JEANNES Matthieu Team Illuminate ,,
24 25 ▲1 RABITSCH Stephan Team Felbermayr – Simplon Wels 0:46
25 26 ▲1 FINETTO Mauro Delko Marseille Provence 0:49
26 27 ▲1 TORRES Rodolfo Andrés Team Illuminate ,,
27 28 ▲1 RÖBER Dominik P&S Metalltechnik 1:11
28 29 ▲1 ROLLAND Pierre Vital Concept – B&B Hotels ,,
29 8 ▼21 ROSSKOPF Joey CCC Team 1:14
30 31 ▲1 CASTIBLANCO Jorge Camilo Team Illuminate 1:33
31 32 ▲1 BUDYAK Anatoliy Wibatech Merx 7R ,,
32 33 ▲1 ENGELHARDT Felix Tirol KTM Cycling Team ,,
33 30 ▼3 WARCHOŁ Bartosz Wibatech Merx 7R 1:54
34 34 GROSU Eduard-Michael Delko Marseille Provence 2:05
35 36 ▲1 SIMION Paolo Bardiani – CSF 2:18
36 39 ▲3 KOROŠEC Rok Ljubljana Gusto Santic 2:28
37 40 ▲3 BOUWMANS Dylan Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 2:34
38 42 ▲4 ASCHENBRENNER Michel P&S Metalltechnik 2:54
39 38 ▼1 LODERER Timon Team Hrinkow Advarics Cycleang 3:07
40 35 ▼5 MANDRYSCH John P&S Metalltechnik 3:17
41 41 TRATNIK Jan Bahrain Merida 3:41
42 44 ▲2 GROŠELJ Matic Ljubljana Gusto Santic 3:44
43 53 ▲10 RUČIGAJ Žiga Ljubljana Gusto Santic 4:04
44 54 ▲10 COVILI Luca Bardiani – CSF ,,
45 47 ▲2 MAESTRI Mirco Bardiani – CSF 4:13
46 48 ▲2 BOGUSLAWSKI Marceli Wibatech Merx 7R 4:17
47 50 ▲3 VAN DER TUUK Danny Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
48 56 ▲8 HILL Benjamin Ljubljana Gusto Santic 4:46
49 61 ▲12 DE KLEIJN Arvid Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 5:27
50 37 ▼13 KRIZEK Matthias Team Felbermayr – Simplon Wels 5:29
51 55 ▲4 CHEVALIER Maxime Vital Concept – B&B Hotels ,,
52 43 ▼9 FEDELI Alessandro Delko Marseille Provence 5:30
53 46 ▼7 WILDAUER Markus Tirol KTM Cycling Team 5:37
54 49 ▼5 MORENO Javier Delko Marseille Provence 5:49
55 57 ▲2 VAN DEN BERG Lars Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 5:53
56 51 ▼5 PODLASKI Michał Wibatech Merx 7R 5:54
57 60 ▲3 BRESCIANI Michael Bardiani – CSF 6:20
58 45 ▼13 FERNÁNDEZ Delio Delko Marseille Provence 6:21
59 71 ▲12 BARÓN Félix Alejandro Team Illuminate 7:04
60 65 ▲5 PRAH Aljaž Ljubljana Gusto Santic 7:15
61 76 ▲15 SCOTSON Callum Mitchelton-Scott 7:19
62 77 ▲15 PLAZA Rubén Israel Cycling Academy 7:29
63 78 ▲15 BADILATTI Matteo Israel Cycling Academy ,,
64 58 ▼6 DE BACKER Bert Vital Concept – B&B Hotels 7:52
65 59 ▼6 MARONESE Marco Bardiani – CSF ,,
66 62 ▼4 PER David Adria Mobil 8:16
67 66 ▼1 KUMP Marko Adria Mobil 8:23
68 67 ▼1 KISTOWSKI Kacper Wibatech Merx 7R 8:24
69 68 ▼1 EICHINGER Daniel Team Hrinkow Advarics Cycleang 8:28
70 69 ▼1 PIBERNIK Luka Bahrain Merida 8:45
71 85 ▲14 BRAJKOVIČ Janez Adria Mobil 9:24
72 70 ▼2 PEÁK Barnabás Mitchelton-Scott 9:36
73 72 ▼1 MÜLLER Patrick Vital Concept – B&B Hotels 9:42
74 73 ▼1 NOLDE Tobias P&S Metalltechnik 9:45
75 74 ▼1 COURTEILLE Arnaud Vital Concept – B&B Hotels 9:46
76 75 ▼1 OMRZEL Aljaž Adria Mobil 9:48
77 84 ▲7 GUY Timothy Ljubljana Gusto Santic 10:12
78 52 ▼26 FOMINYKH Daniil Astana Pro Team 10:24
79 89 ▲10 EARLE Nathan Israel Cycling Academy 11:03
80 88 ▲8 GAMPER Patrick Tirol KTM Cycling Team 11:56
81 86 ▲5 CATAFORD Alexander Israel Cycling Academy ,,
82 91 ▲9 RUMAC Josip Androni Giocattoli – Sidermec 11:58
83 63 ▼20 NATAROV Yuriy Astana Pro Team 12:06
84 80 ▼4 LEHNER Daniel Team Felbermayr – Simplon Wels 12:07
85 64 ▼21 BIZHIGITOV Zhandos Astana Pro Team 12:09
86 83 ▼3 HRINKOW Dominik Team Hrinkow Advarics Cycleang 12:31
87 98 ▲11 RAJOVIĆ Dušan Adria Mobil 14:37
88 97 ▲9 CARBONI Giovanni Bardiani – CSF 14:41
89 79 ▼10 JÄGELER Robert P&S Metalltechnik 14:44
90 92 ▲2 KIERNER Florian Team Felbermayr – Simplon Wels 14:46
91 81 ▼10 FRIEDRICH Marco Tirol KTM Cycling Team 15:08
92 99 ▲7 KATRAŠNIK Gašper Adria Mobil 15:57
93 82 ▼11 ZOIDL Riccardo CCC Team 16:25
94 94 GAMPER Florian Tirol KTM Cycling Team 16:30
95 87 ▼8 TEN DAM Laurens CCC Team 16:57
96 93 ▼3 RIVI Samuele Tirol KTM Cycling Team 17:01
97 96 ▼1 SONNLEITNER Jonas P&S Metalltechnik 17:10
98 95 ▼3 DINKLER Jonathan P&S Metalltechnik 17:45
99 90 ▼9 FOUCHÉ James Mitchelton-Scott 18:15
100 100 HOFER Andreas Team Hrinkow Advarics Cycleang 24:43
101 101 LONGHITANO Claudio Team Illuminate 24:53
102 103 ▲1 RAPP Jonas Team Hrinkow Advarics Cycleang 28:32
103 105 ▲2 RIVERA Kevin Androni Giocattoli – Sidermec 29:22
104 104 PESSOT Alessandro Bardiani – CSF 31:04
105 102 ▼3 BEWLEY Sam Mitchelton-Scott 32:48