fot. Roompot - Charles / K. Ramon

Niestety czarne scenariusze się sprawdziły. Ekipa Roompot – Charles wraz z końcem sezonu 2019 zniknie z kolarskiego świata.

O problemach holenderskiego projektu mówiło się już od dłuższego czasu. Niestety nie pomogła nawet fuzja z zespołem Verandas Willems, która okazała się później kością niezgody na linii zespół – Wout van Aert. Dziś włodarze Roompot – Charles oficjalnie poinformowali, że wraz z końcem sezonu 2019 zespół kończy działalność.

Czekaliśmy tak długo jak tylko się dało z rozesłaniem tej informacji do mediów. Codziennie żyliśmy jeszcze nadzieją, że coś uda się zrobić, lecz im dalej w las, tym szanse na to były coraz mniejsze. Teraz, niestety, jest to już ostateczna decyzja. Po pięciu pięknych latach musimy pożegnać się z kolarstwem

– powiedział menadżer zespołu, Michael Zijlaard.

Całe problemy holenderskiego teamu zaczęły się już kilka miesięcy temu, kiedy o zakończeniu sponsoringu poinformowała firma Rompoot. Niestety, zgodnie z informacjami podawanymi przez właścicieli różnych zespołów, takie sytuacje mogą się coraz częściej powtarzać, ponieważ po reformie UCI w 2020 roku, teamy z licencją ProContinental będą miały jeszcze większe trudności z dopinaniem budżetu.