Foto: ASO/ Pauline Ballet

Sezon 2019 z pewnością nie był wyjątkowy dla Romaina Bardet. Po przeciętnym starcie w Tour de France, Francuz musiał wziąć dłuższe wolne. Niewykluczone jednak, że m.in. dzięki temu zobaczymy go w przyszłym roku na trasie dwóch Wielkich Tourów.

Nie da się ukryć, że przez ostatnie kilka miesięcy Bardet nie był tym zawodnikiem, który kilkukrotnie stawał na podium Tour de France. Lider ekipy AG2R La Mondiale przeciętnie jechał już w Criterium du Dauphine, a Le Tour do pewnego czasu całkowicie mu się nie układał. Ostatecznie 29-letni zawodnik zgarnął koszulkę najlepszego górala, będącą swoistą nagrodą pocieszenia.

Teraz, kiedy odpoczynek poszedł po myśli zawodnika, rozpoczęły się już przygotowania do sezonu 2019. Jeden z najlepszych francuskich kolarzy ostatnich lat zastanawia się nawet nad startem w dwóch Wielkich Tourach w sezonie, co do tej pory mu się nie zdarzało.

Zgodnie z informacjami podawanymi przez cyclingnews.com, znakomity góral poważnie zastanawia się nad startem w Giro d’Italia. Wiele jednak zależy od tego, jaką trasę przygotują organizatorzy. Jeśli ta będzie odpowiadać jego charakterystyce, wówczas możemy spodziewać się go na starcie w Budapeszcie.

Więcej informacji z obozu Francuza usłyszymy dopiero w październiku. Wówczas na dobrą sprawę zostanie przygotowany jego program startowy. Można już jednak uchylić rąbka tajemnicy i powiedzieć, że lider ekipy AG2R planuje pojawić się na Tour Down Under.