Team Sky / Twitter

Duże zmiany w ekipie Ineos wciąż postępują. Dziś z zespołem pożegnał się David de la Cruz, który postanowił przejść do UAE Team Emirates.

Przez ostatnie 2 lata spędzone w Team Sky/Ineos, De la Cruz był raczej pomocnikiem, który w niektórych wyścigach dostawał szansę jazdy na własne konto. Nigdy jednak nie udało mu się specjalnie wyróżnić indywidualnymi wynikami. Mimo to jest to zawodnik, który na rynku transferowym znaczy naprawdę sporo. Przez kolejne 2 lata z jego usług korzystać będzie UAE Team Emirates, który zaproponował mu najlepsze warunki.

Transfer De la Cruza jest z pewnością dużym zyskiem dla zespołu Giuseppe Saronniego. Do tej pory w UAE Team Emirates brakowało bowiem zawodników, którzy będą w stanie zarówno sensownie pomóc w górach, jak i spróbować jazdy na własne konto. Taki kolarz w tym momencie wydaje się być dla włosko-arabskiego zespołu bezcenny, tym bardziej, że Tadej Pogacar może z miesiąca na miesiąc rosnąć w siłę, nie wspominając po wracającym do dobrego ścigania Fabio Aru.

De la Cruz jest siódmym zawodnikiem, który dołączy do UAE Team Emirates z początkiem sezonu 2020. Wcześniej swoje kontrakty parafowali Maximiliano Richeze, Davide Formolo, Brandon McNulty, Joe Dombrowski, Mikkel Bjerg oraz Alessandro Covi.