Vélostar Actu

Ekipa Groupama – FDJ mocno wzmacnia formację młodzieżową. Dziś do francuskiego teamu oficjalnie dołączyło trzech nowych zawodników.

Pierwszym i zdecydowanie najstarszym ze wspomnianych kolarzy jest Fabian Lienhard. 26-letni Szwajcar jest zawodnikiem doskonale znanym w Europie ze względu na sporo bardzo solidnych rezultatów w nieco mniej ważnych wyścigach. Teraz specjalista od wyścigów jednodniowych w końcu dostanie szanse w cyklu World Tour.

Drugim z zawodników zasilających Groupama – FDJ jest Alexys Brunel. Kolarz, który w ostatnim czasie reprezentował młodzieżową ekipę Marca Madiot, dał się poznać m.in. jako bardzo solidny czasowiec. Dodatkowo wydaje się, że jest to bardzo przyzwoity materiał na solidnego specjalistę od wyścigów klasycznych.

Ostatnim z zakontraktowanych zawodników jest Simon Guglielmi. 22-letni Francuz jest z kolei bardzo solidnym góralem, który dał się poznać jako kolarz z czołówki młodzieżowego Giro d’Italia, czy… lider Tour de l’Avenir. W przyszłości może być więc jednym z czołowych pomocników Thibaut Pinot czy Davida Gaudu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments