fot. Trek-Segafredo

17-letnia brytyjska kolarka Elynor Bäckstedt podpisała trzyletni kontrakt z kobiecą drużyną Trek-Segafredo. Będzie to dla niej przeskok z kategorii juniorskiej do World Touru. 

Obecnie Elynor Bäckstedt ściga się w barwach drużyny Storey Racing. W tym sezonie wygrała wyścig Gent-Wevelgem, etapy pierwszy i drugi oraz klasyfikację generalną EPZ Omloop van Borsele i na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej ukończyła Healthy Ageing Tour Junior Women. W maju jako najmłodsza zawodniczka w całej stawce rywalizowała w Tour de Yorkshire i zajęła 35. miejsce w ogólnym zestawieniu.

W poniedziałek wywalczyła brązowy medal w jeździe na czas juniorek podczas mistrzostw świata w Yorkshire, a w piątek uplasowała się na piątym miejscu w wyścigu ze startu wspólnego.

– Bardzo cieszę się, że dołączę do drużyny Trek-Segafredo. To wciąż nie wydaje mi się prawdziwe i nie mogę się doczekać aż spotkam się z zespołem. Trek robi bardzo wiele dla kobiecego kolarstwa, wspierając zawodniczki i traktując je tak samo jak mężczyzn. To zaszczyt do nich dołączyć. W tej drużynie ściga się wiele doświadczonych zawodniczek z ugruntowaną pozycją, od których można się wiele nauczyć. Mam nadzieję, że odnajdę swoje miejsce w peletonie i poprawię swoje umiejętności

– powiedziała Elynor Bäckstedt w oficjalnym oświadczeniu prasowym drużyny.

– Bardzo się cieszymy, że do naszej drużyny dołączy jeden z największych talentów kobiecego kolarstwa. Osobiście nie mogę się doczekać współpracy z Elynor i przeprowadzania jej na wyższy poziom. Ona jest znana zarówno z mentalnej, jak i fizycznej siły, co pomoże jej przejść z kategorii juniorskiej

– dodała Ina Teutenberg, dyrektor sportowa w drużynie Trek-Segafredo.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments