fot. Belgian Cycling Team

Brytyjski portal Cyclingnews donosi, że mistrz olimpijski Greg Van Avermaet wystartuje na nowej wersji roweru Giant TCR. Reprezentant Belgii, a na co dzień kolarz polskiej drużyny CCC Team wygrał na tej “maszynie” tegoroczną edycję Grand Prix Cycliste de Montréal.

Marka Giant, która jest dostarczycielem rowerów dla drużyny CCC Team, a na rowerach teamowych kolarze startują w mistrzostwach świata, przygotowała uaktualnioną wersję modelu Giant TCR. Zawiera ona hamulce tarczowe, bardziej aerodynamiczną ramę, a także nowy kształt widelca.

Ostatnio Greg Van Avermaet ścigał się na tym rowerze również w domowym wyścigu Gooikse Pijl, który był dla niego ostatnim startem przed światowym czempionatem rozgrywanym w Wielkiej Brytanii.

– W poprzedni weekend testowałem rower z hamulcami tarczowymi i myślę, że to może być istotne w tych [panujących w Wielkiej Brytanii – przyp. M.W.] warunkach atmosferycznych. Nigdy nie byłem ich wielkim fanem, ale przy tej pogodzie to może być dobra decyzja. Testowałem je w suchych warunkach i w niedzielę najprawdopodobniej skorzystam z tej wersji roweru. Mam trochę doświadczenia z jazdą na rowerze marki BMC wyposażonym w hamulce tarczowe, w takich wyścigach jak np. Tour de Suisse. Wszystko w tym rowerze działa bardzo dobrze i ma on także nową ramę

– powiedział Greg Van Avermaet portalowi Cyclingnews.

Brytyjscy dziennikarze zwrócili się również do marki Giant z prośbą o ustosunkowanie się do tego, iż Greg Van Avermaet testował i ma zamiar rywalizować o tęczową koszulkę na nowej wersji roweru wyprodukowanego w ich fabryce. Firma odparła, że “kolarze CCC zawsze testują nowy sprzęt, a zwłaszcza Greg Van Avermaet próbuje rowerów kolejnej generacji”.

Na nowym Giancie TCR ma ścigać się w wyścigu ze startu wspólnego elity mężczyzn także reprezentant Niemiec Jonas Koch, który również korzystał z tego roweru podczas belgijskiej jednodniówki Gooikse Pijl.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments