MAT ATOM Deweloper / Dariusz Krzywański

Agnieszka Skalniak nie wystąpi w Mistrzostwach Świata w Yorkshire. W jej miejsce do kadry powołana została Monika Brzeźna.

Powodem absencji zawodniczki CCC-Liv jest to, że rozchorowała się podczas występu w Tour de l’Ardeche, który miał być dla niej próbą generalną przed startem w Wielkiej Brytanii. O całej sytuacji zawodniczka poinformowała w środę wieczorem, za pośrednictwem swojej strony na Facebooku. Informacja bardzo zmartwiła Mariusza Mazura.

Bardzo żałuję, że Agnieszka nie może wystartować w Wielkiej Brytanii. Pomimo młodego wieku ma już za sobą mnóstwo doświadczeń związanych z występami w World Tourze. Poza tym jej ostatnie starty pokazały, że gdyby nie choroba, to do Yorkshire pojechałaby w bardzo dobrej dyspozycji i byłaby tam wielkim wsparciem dla Katarzyny Niewiadomej

– powiedział nam selekcjoner reprezentacji narodowej.

W jej miejsce powołana została Monika Brzeźna. Zawodniczka reprezentująca barwy MAT Atom Deweloper Wrocław startowała już wielokrotnie w mistrzostwach Europy, jednak do zespołu na mistrzostwa świata załapała się dopiero po raz drugi – w 2015 roku wzięła udział w wyścigu ze startu wspólnego w Richmond, gdzie zajęła 70. lokatę.

Monika jest w ostatnim czasie w naprawdę dobrej formie. Potwierdziła to na Górskich Mistrzostwach Polski, gdzie zdobyła brązowy medal, a także w niedawnym wyścigu w Toskanii, który skończyła na 23. pozycji. Teraz startuje, więc jest w rytmie wyścigowym i jestem pewien, że prezentuje odpowiedni poziom, by znaleźć się w kadrze

– uzasadnił swoją decyzję Mazur.

Oprócz Brzeźnej Niewiadomą wesprą w Yorkshire jeszcze Anna Plichta (Trek-Segafredo Women), Marta Lach (CCC-Liv), Małgorzata Jasińska (Movistar), Aurela Nerlo (TKK Pacific Nestle Fitness) i Katarzyna Wilkos (MAT Atom Deweloper Wrocław).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments