Foto: Tour of Britain

Przed nami 104. edycja Kampioenschap van Vlaanderen. Płaska trasa dookoła Koolskamp liczyć będzie ponad 185 kilometrów.

W 2015 roku zwycięzcą wyścigu został Michał Gołaś. W tegorocznej edycji zabraknie reprezentantów naszego kraju. Tytułu bronić będzie Dylan Groenewegen. Sprinter Team Jumbo-Visma wystartuje z numerem pierwszym.

W wyścigu wystartuje CCC Team w składzie: Guillaume van Keirsbulck, Jakub Mareczko, Serge Pauwels, Jonas Koch, Francisco Ventoso, Alfred Wright i Nathan van Hooydonck. Na starcie pojawią się także: Edward Theuns (Trek-Segafredo), Fabio Jakobsen, Remi Cavagna (Deceuninck-Quick Step), Mark Cavendish (Dimension Data), Max Walscheid (Team Sunweb), Tim Merlier (Corendon Circus), Andre Greipel (Team Arkea Samsic), Niccolo Bonifazio (Total Direct Energie) oraz mocna reprezentacja Wielkiej Brytanii z Adamem Yatesem, Tao Geogheganem Hartem, Owainem Doullem czy Benem Swiftem.

Lista startowa:

TEAM JUMBO – VISMA
1 GROENEWEGEN Dylan
2 KRUL Stef
3 LEEZER Thomas
4 LINDEMAN Bert-Jan
5 ROOSEN Timo
6 TEUNISSEN Mike
7 VAN DER HOORN Taco

TREK – SEGAFREDO
11 BEPPU Fumiyuki
12 DEBEAUMARCHE Nicolas
13 FRAME Alex
14 GOGL Michael
15 MOSCHETTI Matteo
16 PEDERSEN Mads
17 THEUNS Edward

CCC TEAM
21 GESCHKE Simon
22 MARECZKO Jakub
23 PAUWELS Serge
24 VAN KEIRSBULCK Guillaume
25 WISNIOWSKI Lukasz
26 WRIGHT Fred
27 KOCH Jonas

DECEUNINCK – QUICK – STEP
31 DEVENYNS Dries
32 GAZE Samuel
33 HONORÉ Mikkel Frølich
34 JAKOBSEN Fabio
35 MARTINELLI Davide
36 SENECHAL Florian
37 STEIMLE Jannik

LOTTO SOUDAL
41 DE BUYST Jasper
42 DEWULF Stan
43 IVERSEN Rasmus Byriel
44 KEUKELEIRE Jens
45 NAESEN Lawrence
46 THIJSSEN Gerben
47 WOUTERS Enzo

TEAM DIMENSION DATA
51 BAK YTTING Lars
52 CAVENDISH Mark
53 EISEL Bernhard
54 JANSE VAN RENSBURG Reinardt
55 KONYCHEV Alexander
56 THOMSON Jay Robert
57 VERMOTE Julien

TEAM KATUSHA ALPECIN
61 BIERMANS Jenthe
62 DEBUSSCHERE Jens
63 HALLER Marco
64 HOLLENSTEIN Reto
65 POLITT Nils
66 STRAKHOV Dmitrii
67 TANFIELD Harry

TEAM SUNWEB
71 CURVERS Roy
72 FRÖHLINGER Johannes
73 KANTER Max
74 KRAGH ANDERSEN Asbjørn
75 SALMON Martin Alexander
76 STORK Florian
77 WALSCHEID Maximilian Richard

GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM
81 DOULL Owain
82 GEOGHEGAN HART Tao
83 LAWLESS Christopher
84 STANNARD Ian
85 SWIFT Ben
86 YATES Adam
87 ROWE Luke

SPORT VLAANDEREN – BALOISE
91 CAPIOT Amaury
92 DE KETELE Kenny
93 DE VYLDER Lindsay
94 NOPPE Christophe
95 PLANCKAERT Edward
96 WARLOP Jordi
97 WEEMAES Sasha

WANTY – GOBERT CYCLING TEAM
101 BEULLENS Cedric
102 DE DECKER Alfdan
103 DE WINTER Ludwig
104 DUPONT Timothy
105 KREDER Wesley
106 VALLEE Boris
107 VANSPEYBROUCK Pieter

CORENDON – CIRCUS
111 CLÉ Brent
112 DEVOLDER Stijn
113 HANSEN Lasse Norman
114 JANS Roy
115 RICKAERT Jonas
116 STALLAERT Joeri
117 VAN TRIJP Maarten

WALLONIE BRUXELLES
121 JULES Justin
122 LIETAER Eliot
123 MORTIER Julien
124 PAASSCHENS Mathijs
125 PEYSKENS Dimitri
126 PLANCKAERT Baptiste
127 TAMINIAUX Lionel

ROOMPOT – CHARLES
131 DE BIE Sean
132 LIVYNS Arjen
133 REINDERS Elmar
134 STEELS Stijn
135 VAN GINNEKEN Sjoerd
136 VAN SCHIP Jan Willem
137 VAN STAEYEN Michaël

COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
141 BOUHANNI Nacer
142 FORTIN Filippo
143 HOFSTETTER Hugo
144 MORIN Emmanuel
145 SOUPE Geoffrey
146 VAN LERBERGHE Bert
147 WAEYTENS Zico

TEAM ARKEA – SAMSIC
151 GREIPEL André
152 GUERNALEC Thibault
153 JARRIER Benoit
154 LECAMUS LAMBERT Florentin
155 RIOU Alan
156 SWIFT Connor
157 WELTEN Bram

TOTAL DIRECT ENERGIE
161 BOUDAT Thomas
162 CARDIS Romain
163 GAUDIN Damien
164 LIGTHART Pim
165 PETIT Adrien
166 PICHOT Alexandre
167 TURGIS Anthony

TARTELETTO – ISOREX
171 BOUCHER David
172 CANT Jelle
173 GOEMAN Jonas
174 JOSEPH Thomas
175 SEFA Ylber
176 STOCKMAN Abram
177 STOCKMAN Michiel

CIBEL
181 COENEN Dennis
182 DEBRUYNE Glenn
183 DEPREZ Tuur
184 DIELEMAN Michiel
185 MARCHAND Gianni
186 RELAES Jacob
187 REYNAERTS Wim

BEAT CYCLING CLUB
191 COOLEN Yves
192 DESALE Nahom
193 HAVIK Piotr
194 HOEYBERGHS Daan
195 LEWIS Adam
196 MENGOULAS Alex
197 SEYE Guillaume

NATURA4EVER – ROUBAIX – LILLE METROPOLE
201 BARBIER Pierre
202 FERASSE Thibault
203 GOUAULT Pierre
204 IDJOUADIENE Pierre
205 LEROUX Samuel
206 VAUBOURZEIX Thomas
207 VERMEULEN Emiel

SEG RACING ACADEMY
211 GROVES Kaden
212 KOOISTRA Marten
213 KRUL Wessel
214 MEEUS Jordi
215 RASCH Jesper
216 STAVRAKAKIS Giorgios
217 VAN TRICHT Stan

SWISS RACING ACADEMY
221 EGGENBERG Ruben
222 LÜTOLF Yves
223 MÜLLER Reto
224 PAUMANN Fabian
225 RÜEGG Lukas
226 SCHMID Mauro
227 VOGEL Alex

VLASMAN CT
231 BEUKEBOOM Dion
232 BOVENHUIS Jasper
233 DE VRIES Hartthijs
234 DUVIGNEAU Beau
235 HAVIK Yoeri
236 KOOIJMAN Jaap
237 STROETINGA Wim