Reprezentacja Wielkiej Brytanii przedstawiła skład na mistrzostwa świata w Yorkhsire. Największą gwiazdą w ekipie gospodarzy jest Geraint Thomas, który wystartuje także w czasówce.

Na 6 wyścigów ze startu wspólnego na mistrzostwach świata elity Geraint Thomas do tej pory ukończył tylko jeden. W 2011 roku zajął 81. miejsce. Chociaż Walijczyk jest świetnym czasowcem, to jeszcze nigdy nie wystartował w indywidualnej jeździe na czas na światowym czempionacie. W 2013 roku razem z Team Sky Procycling zdobył brązowy medal w drużynówce. W Yorkshire Thomas ma szansę na wywalczenie pierwszego indywidualnego medalu. Po zajęciu 2. miejsca w Tour de France pojechał w Deutschland Tour i w kanadyjskich klasykach. Nie walczył tam o wysokie miejsca.

Z braci Yates w Yorkshire pojedzie tylko Adam. Ostatnio kolarz Mitchelton-Scott był widoczny na klasykach w Quebecu i Montrealu. Oprócz Yatesa w składzie Wielkiej Brytanii znaleźli się kolarze Team Ineos. Poza Geraintem Thomasem są to: Tao Geoghegan Hart, Owain Doull, Ben Swift i Ian Stannard. W czasówce pojedzie Alex Dowsett.

Skład Wielkiej Brytanii na mistrzostwa świata 2019:

Start wspólny: Geraint Thomas, Ian Stannard, Owain Doull, Tao Geoghegan Hart, Ben Swift, Adam Yates.

Jazda indywidualna na czas: Geraint Thomas, Alex Dowsett.