Eduard Michael Grosu (Delko Marseille Provence) wygrał po finiszu z peletonu drugi etap Tour of Slovakia. Nowym liderem został Yves Lampaert (Deceuninck – Quick Step).

Drugi etap wyścigu dookoła Słowacji był najdłuższym w całym wyścigu i liczył ponad 226 kilometrów. Na trasie z Bardejova do Ružomberok na kolarzy czekało aż pięć górskich premii, w tym podjazd pod Štrbské Pleso.

W ucieczkę dnia zabrali się: Rémy Rochas (Delko Marseille Provence), Idar Andersen (Uno-X Norwegian Development Team) i Martin Salmon (Development Team Sunweb). W pewnym momencie mieli oni nawet ponad osiem minut przewagi nad peletonem.

W dużej grupie mocno pracowali kolarze Groupama-FDJ.

Punkty na górskich premiach zdobywał przed wszystkim Salmon, który był także pierwszy na najtrudniejszym podjeździe – Štrbské Pleso. Niemiecki kolarz został nowym liderem klasyfikacji górskiej. Jako pierwszy z ucieczki odpadł Rochas. 70 kilometrów przed metą prowadząca dwójka miała trzy minuty przewagi.

Salmon i Andersen ambitnie pracowali, ale ich akcja przeszła do historii na 18 kilometrów przed metą. Mimo dość trudnego etapu o zwycięstwie zadecydował więc sprint z dużego peletonu.

Najszybszy na dość trudnym, technicznym finiszu okazał się Eduard Michael Grosu (Delko Marseille Provence). Drugi był Yves Lampaert (Deceuninck – Quick Step), który został nowym liderem wyścigu. Trzecie miejsce wywalczył Arnaud Démare (Groupama – FDJ).

Wyniki drugiego etapu:

1 GROSU Eduard Michael Delko Marseille Provence 14 20 5:46:42
2 LAMPAERT Yves Deceuninck – Quick Step 5 12 ,,
3 DÉMARE Arnaud Groupama – FDJ 3 7 ,,
4 BAŠKA Erik BORA – hansgrohe 5 ,,
5 LIEPIŅŠ Emīls Wallonie-Bruxelles 4 ,,
6 JULES Justin Wallonie-Bruxelles 3 ,,
7 RIABUSHENKO Alexandr UAE-Team Emirates 2 ,,
8 GRADEK Kamil CCC Team 1 ,,
9 VAN POPPEL Boy Roompot – Charles ,,
10 KÜNG Stefan Groupama – FDJ ,,
11 PÖSTLBERGER Lukas BORA – hansgrohe 0:06
12 KRISTOFF Alexander UAE-Team Emirates ,,
13 VAN HOECKE Gijs CCC Team ,,
14 PELUCCHI Matteo Androni Giocattoli – Sidermec ,,
15 BOHLI Tom UAE-Team Emirates ,,
16 VIVIANI Elia Deceuninck – Quick Step ,,
17 SHILOV Sergey Gazprom-RusVelo 0:09
18 MÄRKL Niklas Development Team Sunweb ,,
19 RAJOVIĆ Dušan Adria Mobil ,,
20 JANISZEWSKI Sylwester Voster ATS Team ,,
21 PERON Andrea Team Novo Nordisk ,,
22 BÁRTA Jan Elkov – Author Cycling Team ,,
23 KATRAŠNIK Gašper Adria Mobil ,,
24 ČANECKÝ Marek Dukla Banska Bystrica ,,
25 SISR František Elkov – Author Cycling Team ,,
26 BRÄNDLE Matthias Israel Cycling Academy ,,
27 VENCHIARUTTI Nicola Androni Giocattoli – Sidermec ,,
28 JUNGELS Bob Deceuninck – Quick Step ,,
29 OWSIAN Łukasz CCC Team ,,
30 MØRKØV Michael Deceuninck – Quick Step ,,
31 SLEEN Torjus Uno-X Norwegian Development Team ,,
32 KULIKOVSKIY Alexandr Gazprom-RusVelo ,,
33 HEINSCHKE Leon Development Team Sunweb ,,
34 ANTUNES Amaro CCC Team ,,
35 FETTER Erik Pannon Cycling Team ,,
36 NEUMANN Dominik Elkov – Author Cycling Team ,,
37 KUSZTOR Péter Team Novo Nordisk ,,
38 BRØCHNER Nicolai Riwal Readynez Cycling Team ,,
39 SÉNÉCHAL Florian Deceuninck – Quick Step ,,
40 KRIZEK Matthias Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
41 HVIDEBERG Jonas Iversby Uno-X Norwegian Development Team ,,
42 KUKRLE Michael Elkov – Author Cycling Team ,,
43 FRANCZAK Paweł Voster ATS Team ,,
44 VAN WINDEN Dennis Israel Cycling Academy ,,
45 ŠTOČEK Matúš Slovakia ,,
46 FRAPPORTI Marco Androni Giocattoli – Sidermec ,,
47 PORSEV Alexander Gazprom-RusVelo ,,
48 NABERMAN Tim Development Team Sunweb ,,
49 KUBIS Lukas Dukla Banska Bystrica 0:20
50 PLANET Charles Team Novo Nordisk ,,
51 BARBIER Rudy Israel Cycling Academy ,,
52 JARC Aljaž Adria Mobil ,,
53 AAEN JØRGENSEN Jonas Riwal Readynez Cycling Team ,,
54 BOOM Lars Roompot – Charles ,,
55 SKAARSETH Anders Uno-X Norwegian Development Team ,,
56 HOELGAARD Markus Uno-X Norwegian Development Team ,,
57 LAMMERTINK Maurits Roompot – Charles ,,
58 ZAHÁLKA Matej Elkov – Author Cycling Team ,,
59 GROŠELJ Žiga Adria Mobil ,,
60 ABRAHAMSEN Jonas Uno-X Norwegian Development Team ,,
61 KIERNER Florian Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
62 TIMMERMANS Justin Roompot – Charles ,,
63 ISTA Kevyn Wallonie-Bruxelles ,,
64 QUAADE Rasmus Riwal Readynez Cycling Team ,,
65 RUMAC Josip Androni Giocattoli – Sidermec ,,
66 HORVAT Žiga Adria Mobil ,,
67 EL FARES Julien Delko Marseille Provence ,,
68 DE ROSSI Lucas Delko Marseille Provence ,,
69 BELLAN Juraj Dukla Banska Bystrica ,,
70 LAENGEN Vegard Stake UAE-Team Emirates ,,
71 WALLIN Rasmus Bøgh Riwal Readynez Cycling Team ,,
72 KULIKOV Vladislav Gazprom-RusVelo ,,
73 OMRZEL Aljaž Adria Mobil ,,
74 CULLY Ján Andrej Dukla Banska Bystrica ,,
75 ASSELMAN Jesper Roompot – Charles ,,
76 LOZANO David Team Novo Nordisk ,,
77 WEENING Pieter Roompot – Charles ,,
78 RIKUNOV Petr Gazprom-RusVelo ,,
79 STEININGER Fabian Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
80 BEERS Matthew UAE-Team Emirates ,,
81 WACKER Ludvig Anton Development Team Sunweb ,,
82 SCHLEGEL Michal Elkov – Author Cycling Team ,,
83 PLUCIŃSKI Leszek Voster ATS Team ,,
84 MAGNUSSON Kim Riwal Readynez Cycling Team ,,
85 MONTAGUTI Matteo Androni Giocattoli – Sidermec ,,
86 SIX Franklin Wallonie-Bruxelles ,,
87 VAKOČ Petr Deceuninck – Quick Step ,,
88 HARING Martin Dukla Banska Bystrica ,,
89 GRABIS Mateusz Voster ATS Team ,,
90 MOLLY Kenny Wallonie-Bruxelles ,,
91 OROSZ Gergő Pannon Cycling Team ,,
92 BERES Stanislav Slovakia ,,
93 KAMSTRA Brian Team Novo Nordisk ,,
94 VOROBYEV Anton Gazprom-RusVelo ,,
95 LAJCHA Juraj Slovakia ,,
96 DELETTRE Alexandre Delko Marseille Provence ,,
97 SAGAN Juraj BORA – hansgrohe ,,
98 KRAWCZYK Szymon Voster ATS Team ,,
99 SINSCHEK Nils Development Team Sunweb ,,
100 ROCHAS Rémy Delko Marseille Provence ,,
101 SINKELDAM Ramon Groupama – FDJ ,,
102 POLI Umberto Team Novo Nordisk 0:41
103 BRAND Sam Team Novo Nordisk 0:45
104 MALIK Robert Slovakia 0:47
105 SCHILLINGER Andreas BORA – hansgrohe 0:50
106 CARR Simon Delko Marseille Provence 0:57
107 VLČÁK Martin Dukla Banska Bystrica 1:02
108 GAUDU David Groupama – FDJ 1:07
109 GUARNIERI Jacopo Groupama – FDJ ,,
110 SALMON Martin Development Team Sunweb 1:09
111 URIANSTAD Martin Uno-X Norwegian Development Team ,,
112 SZABO Miklos Pannon Cycling Team ,,
113 SPENGLER Lukas Wallonie-Bruxelles ,,
114 FORRAY Andras Pannon Cycling Team ,,
115 KASKO David Slovakia ,,
116 WOLLENBERG Tim Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
117 ZIMMERMANN Georg CCC Team ,,
118 DINA Daniel Pannon Cycling Team ,,
119 GATTO Oscar BORA – hansgrohe ,,
120 TEN DAM Laurens CCC Team 1:13
121 SAGIV Guy Israel Cycling Academy ,,
122 RÄIM Mihkel Israel Cycling Academy 1:15
123 RENARD Alexis Israel Cycling Academy ,,
124 REICHENBACH Sébastien Groupama – FDJ ,,
125 KEISSE Iljo Deceuninck – Quick Step 1:26
126 COMA Richard Slovakia ,,
127 SUTHERLAND Rory UAE-Team Emirates ,,
128 BODNAR Maciej BORA – hansgrohe ,,
129 KONGSTAD Tobias Riwal Readynez Cycling Team ,,
130 ZOIDL Riccardo CCC Team ,,
131 BUCHMANN Emanuel BORA – hansgrohe 1:31
132 BOŽIČ Jon Adria Mobil ,,
133 STASH Mamyr Gazprom-RusVelo 1:57
134 ANDERSEN Idar Uno-X Norwegian Development Team 2:18
135 KONOVALOVAS Ignatas Groupama – FDJ ,,
136 ROBEET Ludovic Wallonie-Bruxelles 2:40
137 BRKIC Benjamin Team Felbermayr – Simplon Wels 2:45
138 BAJC Andi Team Felbermayr – Simplon Wels 0:09
139 SCHREURS Hamish Israel Cycling Academy 3:18
140 MAAS Edo Development Team Sunweb 3:49
DNF STACHOWIAK Adam Voster ATS Team
DNF MORICZ Daniel Pannon Cycling Team ,,
DNF VARHAŇOVSKÝ Jakub Dukla Banska Bystrica ,,
DNF KAŇKOVSKÝ Alois Elkov – Author Cycling Team ,,
DNS BABIC Adrián Slovakia ,,
DNS BANASZEK Adrian Voster ATS Team ,,

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 13 ▲12 LAMPAERT Yves Deceuninck – Quick Step 9:17:31
2 49 ▲47 KÜNG Stefan Groupama – FDJ 0:03
3 43 ▲40 GRADEK Kamil CCC Team 0:13
4 53 ▲49 JUNGELS Bob Deceuninck – Quick Step 0:20
5 48 ▲43 BOHLI Tom UAE-Team Emirates 0:21
6 8 ▲2 DÉMARE Arnaud Groupama – FDJ 0:22
7 31 ▲24 BRÄNDLE Matthias Israel Cycling Academy 0:24
8 26 ▲18 VAN HOECKE Gijs CCC Team 0:26
9 7 ▼2 BAŠKA Erik BORA – hansgrohe ,,
10 41 ▲31 BÁRTA Jan Elkov – Author Cycling Team 0:27
11 4 ▼7 VIVIANI Elia Deceuninck – Quick Step 0:31
12 2 ▼10 MØRKØV Michael Deceuninck – Quick Step 0:32
13 14 ▲1 PÖSTLBERGER Lukas BORA – hansgrohe 0:34
14 64 ▲50 SLEEN Torjus Uno-X Norwegian Development Team 0:40
15 55 ▲40 HEINSCHKE Leon Development Team Sunweb 0:41
16 87 ▲71 KUKRLE Michael Elkov – Author Cycling Team 0:42
17 17 SÉNÉCHAL Florian Deceuninck – Quick Step 0:45
18 27 ▲9 RIABUSHENKO Alexandr UAE-Team Emirates 0:46
19 24 ▲5 OWSIAN Łukasz CCC Team 0:51
20 34 ▲14 ANTUNES Amaro CCC Team 0:53
21 12 ▼9 VAN POPPEL Boy Roompot – Charles ,,
22 50 ▲28 SHILOV Sergey Gazprom-RusVelo 0:54
23 10 ▼13 LIEPIŅŠ Emīls Wallonie-Bruxelles ,,
24 57 ▲33 NABERMAN Tim Development Team Sunweb 0:55
25 1 ▼24 KRISTOFF Alexander UAE-Team Emirates 0:57
26 74 ▲48 QUAADE Rasmus Riwal Readynez Cycling Team 0:59
27 56 ▲29 VAKOČ Petr Deceuninck – Quick Step ,,
28 130 ▲102 SISR František Elkov – Author Cycling Team 1:01
29 32 ▲3 KUSZTOR Péter Team Novo Nordisk 1:03
30 42 ▲12 ZAHÁLKA Matej Elkov – Author Cycling Team 1:04
31 40 ▲9 VAN WINDEN Dennis Israel Cycling Academy ,,
32 33 ▲1 BOOM Lars Roompot – Charles 1:05
33 80 ▲47 KULIKOV Vladislav Gazprom-RusVelo ,,
34 25 ▼9 HVIDEBERG Jonas Iversby Uno-X Norwegian Development Team 1:06
35 21 ▼14 NEUMANN Dominik Elkov – Author Cycling Team ,,
36 128 ▲92 LAMMERTINK Maurits Roompot – Charles ,,
37 16 ▼21 SINKELDAM Ramon Groupama – FDJ 1:07
38 45 ▲7 ČANECKÝ Marek Dukla Banska Bystrica 1:08
39 59 ▲20 GROSU Eduard Michael Delko Marseille Provence ,,
40 93 ▲53 ROCHAS Rémy Delko Marseille Provence 1:09
41 66 ▲25 FRAPPORTI Marco Androni Giocattoli – Sidermec ,,
42 22 ▼20 BAJC Andi Team Felbermayr – Simplon Wels 1:10
43 18 ▼25 RAJOVIĆ Dušan Adria Mobil 1:11
44 39 ▼5 KRIZEK Matthias Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
45 129 ▲84 MÄRKL Niklas Development Team Sunweb 1:12
46 92 ▲46 BEERS Matthew UAE-Team Emirates ,,
47 82 ▲35 SAGAN Juraj BORA – hansgrohe 1:13
48 52 ▲4 GROŠELJ Žiga Adria Mobil ,,
49 6 ▼43 WALLIN Rasmus Bøgh Riwal Readynez Cycling Team 1:14
50 65 ▲15 WEENING Pieter Roompot – Charles 1:15
51 78 ▲27 PLANET Charles Team Novo Nordisk ,,
52 35 ▼17 KATRAŠNIK Gašper Adria Mobil ,,
53 5 ▼48 SKAARSETH Anders Uno-X Norwegian Development Team 1:16
54 99 ▲45 RIKUNOV Petr Gazprom-RusVelo 1:17
55 75 ▲20 SCHLEGEL Michal Elkov – Author Cycling Team 1:18
56 46 ▼10 EL FARES Julien Delko Marseille Provence 1:20
57 37 ▼20 JARC Aljaž Adria Mobil ,,
58 112 ▲54 SINSCHEK Nils Development Team Sunweb ,,
59 114 ▲55 SIX Franklin Wallonie-Bruxelles 1:21
60 104 ▲44 LOZANO David Team Novo Nordisk 1:22
61 73 ▲12 KAMSTRA Brian Team Novo Nordisk 1:23
62 47 ▼15 DE ROSSI Lucas Delko Marseille Provence ,,
63 30 ▼33 KUBIS Lukas Dukla Banska Bystrica ,,
64 54 ▼10 PORSEV Alexander Gazprom-RusVelo ,,
65 51 ▼14 TIMMERMANS Justin Roompot – Charles 1:24
66 19 ▼47 HOELGAARD Markus Uno-X Norwegian Development Team 1:25
67 71 ▲4 LAENGEN Vegard Stake UAE-Team Emirates ,,
68 38 ▼30 JULES Justin Wallonie-Bruxelles 1:26
69 95 ▲26 CULLY Ján Andrej Dukla Banska Bystrica 1:27
70 83 ▲13 ŠTOČEK Matúš Slovakia ,,
71 11 ▼60 PERON Andrea Team Novo Nordisk ,,
72 118 ▲46 DELETTRE Alexandre Delko Marseille Provence 1:28
73 76 ▲3 MOLLY Kenny Wallonie-Bruxelles ,,
74 29 ▼45 VENCHIARUTTI Nicola Androni Giocattoli – Sidermec ,,
75 3 ▼72 KIERNER Florian Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
76 91 ▲15 OMRZEL Aljaž Adria Mobil 1:29
77 89 ▲12 MONTAGUTI Matteo Androni Giocattoli – Sidermec ,,
78 9 ▼69 BARBIER Rudy Israel Cycling Academy ,,
79 79 HARING Martin Dukla Banska Bystrica 1:34
80 67 ▼13 RUMAC Josip Androni Giocattoli – Sidermec 1:35
81 127 ▲46 ASSELMAN Jesper Roompot – Charles ,,
82 126 ▲44 FRANCZAK Paweł Voster ATS Team 1:38
83 113 ▲30 GRABIS Mateusz Voster ATS Team 1:40
84 36 ▼48 HORVAT Žiga Adria Mobil 1:41
85 68 ▼17 PELUCCHI Matteo Androni Giocattoli – Sidermec 1:42
86 94 ▲8 ISTA Kevyn Wallonie-Bruxelles 1:43
87 97 ▲10 BELLAN Juraj Dukla Banska Bystrica 1:45
88 63 ▼25 JANISZEWSKI Sylwester Voster ATS Team ,,
89 122 ▲33 ABRAHAMSEN Jonas Uno-X Norwegian Development Team 1:46
90 23 ▼67 KULIKOVSKIY Alexandr Gazprom-RusVelo 1:47
91 90 ▼1 FETTER Erik Pannon Cycling Team 1:49
92 101 ▲9 SCHILLINGER Andreas BORA – hansgrohe 1:52
93 81 ▼12 PLUCIŃSKI Leszek Voster ATS Team 1:53
94 131 ▲37 BODNAR Maciej BORA – hansgrohe 1:54
95 107 ▲12 GATTO Oscar BORA – hansgrohe 1:56
96 44 ▼52 MAGNUSSON Kim Riwal Readynez Cycling Team ,,
97 110 ▲13 BERES Stanislav Slovakia ,,
98 70 ▼28 STEININGER Fabian Team Felbermayr – Simplon Wels 1:59
99 85 ▼14 SALMON Martin Development Team Sunweb 2:00
100 102 ▲2 KRAWCZYK Szymon Voster ATS Team ,,
101 108 ▲7 ZOIDL Riccardo CCC Team 2:07
102 106 ▲4 BRAND Sam Team Novo Nordisk 2:08
103 28 ▼75 ZIMMERMANN Georg CCC Team 2:09
104 96 ▼8 SPENGLER Lukas Wallonie-Bruxelles 2:14
105 98 ▼7 TEN DAM Laurens CCC Team 2:21
106 61 ▼45 AAEN JØRGENSEN Jonas Riwal Readynez Cycling Team ,,
107 115 ▲8 LAJCHA Juraj Slovakia 2:23
108 132 ▲24 BRØCHNER Nicolai Riwal Readynez Cycling Team ,,
109 111 ▲2 CARR Simon Delko Marseille Provence ,,
110 120 ▲10 RENARD Alexis Israel Cycling Academy 2:25
111 123 ▲12 GUARNIERI Jacopo Groupama – FDJ 2:27
112 103 ▼9 RÄIM Mihkel Israel Cycling Academy 2:28
113 124 ▲11 REICHENBACH Sébastien Groupama – FDJ ,,
114 116 ▲2 SUTHERLAND Rory UAE-Team Emirates 2:29
115 69 ▼46 VOROBYEV Anton Gazprom-RusVelo 2:31
116 109 ▼7 DINA Daniel Pannon Cycling Team 2:34
117 119 ▲2 KASKO David Slovakia 2:37
118 100 ▼18 VLČÁK Martin Dukla Banska Bystrica 2:38
119 58 ▼61 MALIK Robert Slovakia 2:40
120 60 ▼60 URIANSTAD Martin Uno-X Norwegian Development Team 2:41
121 77 ▼44 KONGSTAD Tobias Riwal Readynez Cycling Team 2:42
122 86 ▼36 WOLLENBERG Tim Team Felbermayr – Simplon Wels 2:56
123 88 ▼35 ANDERSEN Idar Uno-X Norwegian Development Team 2:57
124 134 ▲10 POLI Umberto Team Novo Nordisk 3:19
125 136 ▲11 BUCHMANN Emanuel BORA – hansgrohe 3:32
126 133 ▲7 FORRAY Andras Pannon Cycling Team 3:49
127 125 ▼2 KONOVALOVAS Ignatas Groupama – FDJ 3:52
128 143 ▲15 OROSZ Gergő Pannon Cycling Team 4:09
129 139 ▲10 SAGIV Guy Israel Cycling Academy 4:13
130 141 ▲11 KEISSE Iljo Deceuninck – Quick Step 4:21
131 144 ▲13 GAUDU David Groupama – FDJ 4:36
132 137 ▲5 BOŽIČ Jon Adria Mobil 4:38
133 135 ▲2 ROBEET Ludovic Wallonie-Bruxelles 4:45
134 15 ▼119 MAAS Edo Development Team Sunweb 4:50
135 121 ▼14 SCHREURS Hamish Israel Cycling Academy 4:55
136 142 ▲6 SZABO Miklos Pannon Cycling Team 5:25
137 138 ▲1 STASH Mamyr Gazprom-RusVelo 5:44
138 140 ▲2 BRKIC Benjamin Team Felbermayr – Simplon Wels 6:20
139 145 ▲6 COMA Richard Slovakia 7:13
140 146 ▲6 WACKER Ludvig Anton Development Team Sunweb 8:20