Fot. Trek-Segafredo / Photo by Bas Czerwinski/Getty Images)

Jasper Stuyven (Trek-Segafredo) i Tiesj Benoot (Lotto-Soudal), którzy nie zostali powołani do składu reprezentacji Belgii na MŚ w Yorkshire, wyrazili z tego powodu rozczarowanie na łamach “Belgi”. Zawiedziony jest zwłaszcza Stuyven. 

Ostatnio Jasper Stuyven wygrał wyścig Deutschland Tour, a także notował miejsca w pierwszej dziesiątce w Brussels Cycling Classic, GP de Fourmies, a także w wyścigach rangi World Tour jak RideLondon-Surrey Classic i GP Quebec, gdzie był odpowiednio czwarty i piąty.

Jednak na decyzji podjętej przez Rika Verbrugghe mogła zaważyć słaba w wykonaniu 27-latka wiosna, podczas której najlepszym wynikiem była czternasta lokata w Dwars door Vlaanderen. Po Tour de France jego forma zaczęła się poprawiać, ale jak widać to nie wystarczyło.

– Poza naszymi liderami Gregiem [Van Avermaetem] i Philem [Gilbertem] w czym są lepsi kolarze, którzy zostali powołani? Myślę, że wiosna w moim wykonaniu odegrała rolę w wyborze selekcjonera, a to wielka szkoda. Jestem bardzo silnym kolarzem, pokazałem dobrą kondycję i chciałem pojechać na te MŚ, ale jak widać zwycięstwo w wyścigu Deutschland Tour nie wystarcza

– powiedział rozżalony Stuyven.

Niezadowolony z decyzji selekcjonera Verbrugghe jest również Tiesj Benoot, ale kolarz Lotto-Soudal był nieco bardziej powściągliwy w swojej wypowiedzi.

– Jestem rozczarowany, ale czułem, że tam [do Yorkshire] nie pojadę. Kiedy zobaczyłem, jakie nazwiska rywalizują o dwa ostatnie miejsca, wiedziałem, że będzie to trudne. Niezależnie od tego, czy ta decyzja jest słuszna czy nie, nie będę jej komentował, ponieważ ponieważ każdy ma swoją własną opinię i należy ją szanować. Było wielu kandydatów z uwagi na taką, a nie inną trasę.

Zrobiłem, co mogłem. Wygrałem etap w Tour of Denmark, byłem drugi w Plouay, a także byłem mocny w Tour of Britain. Mówiłem Rikowi [Verbrugghe], że czuję się dobrze, oraz że będę respektował jego polecenia wydawane podczas wyścigu. Ostatecznie nie zostałem wybrany i jako kolarz muszę to uszanować

– powiedział Benoot.

Wyścig o MŚ 2019 ze startu wspólnego zostanie rozegrany w niedzielę 29 września. Dystans wynosi 284,5 km.