fot. Tour of Slovakia

Alexander Kristoff wygrał etap 1a na wyścigu dookoła Słowacji. Norweg z UAE Team Emirates został pierwszym liderem.

W Bardejowie, niedaleko granicy z Polską rozpoczęła się tegoroczna edycja Tour of Slovakia. Przed południem kolarze pokonali 138 kilometrów dookoła Bardejowa po pagórkowatej trasie.

W ucieczce jechali: Alexandre Delettre (Delko Marseille), Kenny Molly (Wallonie-Bruxelles), Ramus Wallin (Riwal), Anders Skaarseth (Uno-X), Florian Kierner (Team Feldermayr) i Erik Fetter (Pannon Cycling Team). Ich przewaga wynosiła maksymalnie 2 minuty.

Peleton dogonił odjazd na 9 kilometrów przed metą. W końcówce doszło do kraksy, w której uczestniczył Maciej Bodnar (Bora-hansgrohe). Na finiszu najlepszy okazał się Alexander Kristoff. Norweg wyprzedził duet z Deceuninck-Quick Step – Michaela Morkova i Elię Vivianiego.

Wieczorem w Bardejowie rozegrany zostanie etap jazdy indywidualnej na czas.

Wyniki etapu 1a:

1 KRISTOFF Alexander UAE-Team Emirates 14 20 3:21:48
2 MØRKØV Michael Deceuninck – Quick Step 5 12 ,,
3 VIVIANI Elia Deceuninck – Quick Step 3 7 ,,
4 BAŠKA Erik BORA – hansgrohe 5 ,,
5 DÉMARE Arnaud Groupama – FDJ 4 ,,
6 BARBIER Rudy Israel Cycling Academy 3 ,,
7 LIEPIŅŠ Emīls Wallonie-Bruxelles 2 ,,
8 PERON Andrea Team Novo Nordisk 1 0:04
9 VAN POPPEL Boy Roompot – Charles ,,
10 LAMPAERT Yves Deceuninck – Quick Step 0:08
11 PÖSTLBERGER Lukas BORA – hansgrohe ,,
12 MAAS Edo Development Team Sunweb ,,
13 SINKELDAM Ramon Groupama – FDJ ,,
14 SÉNÉCHAL Florian Deceuninck – Quick Step 0:11
15 RAJOVIĆ Dušan Adria Mobil 0:12
16 HOELGAARD Markus Uno-X Norwegian Development Team 0:14
17 BANASZEK Adrian Voster ATS Team ,,
18 NEUMANN Dominik Elkov – Author Cycling Team ,,
19 BAJC Andi Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
20 KULIKOVSKIY Alexandr Gazprom-RusVelo ,,
21 OWSIAN Łukasz CCC Team ,,
22 HVIDEBERG Jonas Iversby Uno-X Norwegian Development Team ,,
23 VAN HOECKE Gijs CCC Team ,,
24 RIABUSHENKO Alexandr UAE-Team Emirates ,,
25 ZIMMERMANN Georg CCC Team ,,
26 VENCHIARUTTI Nicola Androni Giocattoli – Sidermec ,,
27 KUBIS Lukas Dukla Banska Bystrica ,,
28 BRÄNDLE Matthias Israel Cycling Academy ,,
29 KUSZTOR Péter Team Novo Nordisk ,,
30 BOOM Lars Roompot – Charles ,,
31 ANTUNES Amaro CCC Team ,,
32 KATRAŠNIK Gašper Adria Mobil ,,
33 HORVAT Žiga Adria Mobil ,,
34 JARC Aljaž Adria Mobil ,,
35 JULES Justin Wallonie-Bruxelles ,,
36 KRIZEK Matthias Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
37 VAN WINDEN Dennis Israel Cycling Academy ,,
38 BÁRTA Jan Elkov – Author Cycling Team ,,
39 ZAHÁLKA Matej Elkov – Author Cycling Team ,,
40 GRADEK Kamil CCC Team ,,
41 MAGNUSSON Kim Riwal Readynez Cycling Team ,,
42 ČANECKÝ Marek Dukla Banska Bystrica ,,
43 EL FARES Julien Delko Marseille Provence ,,
44 DE ROSSI Lucas Delko Marseille Provence ,,
45 BOHLI Tom UAE-Team Emirates ,,
46 KÜNG Stefan Groupama – FDJ ,,
47 SHILOV Sergey Gazprom-RusVelo ,,
48 TIMMERMANS Justin Roompot – Charles ,,
49 GROŠELJ Žiga Adria Mobil ,,
50 JUNGELS Bob Deceuninck – Quick Step ,,
51 PORSEV Alexander Gazprom-RusVelo ,,
52 HEINSCHKE Leon Development Team Sunweb ,,
53 VAKOČ Petr Deceuninck – Quick Step ,,
54 NABERMAN Tim Development Team Sunweb ,,
55 MALIK Robert Slovakia ,,
56 GROSU Eduard Michael Delko Marseille Provence ,,
57 URIANSTAD Martin Uno-X Norwegian Development Team ,,
58 AAEN JØRGENSEN Jonas Riwal Readynez Cycling Team ,,
59 MORICZ Daniel Pannon Cycling Team ,,
60 SKAARSETH Anders Uno-X Norwegian Development Team ,,
61 JANISZEWSKI Sylwester Voster ATS Team ,,
62 SLEEN Torjus Uno-X Norwegian Development Team ,,
63 WEENING Pieter Roompot – Charles ,,
64 FRAPPORTI Marco Androni Giocattoli – Sidermec ,,
65 RUMAC Josip Androni Giocattoli – Sidermec ,,
66 PELUCCHI Matteo Androni Giocattoli – Sidermec ,,
67 VOROBYEV Anton Gazprom-RusVelo ,,
68 STEININGER Fabian Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
69 LAENGEN Vegard Stake UAE-Team Emirates ,,
70 VARHAŇOVSKÝ Jakub Dukla Banska Bystrica ,,
71 KAMSTRA Brian Team Novo Nordisk ,,
72 QUAADE Rasmus Riwal Readynez Cycling Team ,,
73 SCHLEGEL Michal Elkov – Author Cycling Team ,,
74 MOLLY Kenny Wallonie-Bruxelles ,,
75 KONGSTAD Tobias Riwal Readynez Cycling Team ,,
76 PLANET Charles Team Novo Nordisk ,,
77 HARING Martin Dukla Banska Bystrica ,,
78 KULIKOV Vladislav Gazprom-RusVelo ,,
79 PLUCIŃSKI Leszek Voster ATS Team ,,
80 SAGAN Juraj BORA – hansgrohe ,,
81 ŠTOČEK Matúš Slovakia ,,
82 BABIC Adrián Slovakia ,,
83 SALMON Martin Development Team Sunweb ,,
84 WOLLENBERG Tim Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
85 KUKRLE Michael Elkov – Author Cycling Team ,,
86 KIERNER Florian Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
87 ANDERSEN Idar Uno-X Norwegian Development Team ,,
88 MONTAGUTI Matteo Androni Giocattoli – Sidermec ,,
89 FETTER Erik Pannon Cycling Team ,,
90 OMRZEL Aljaž Adria Mobil ,,
91 BEERS Matthew UAE-Team Emirates ,,
92 ROCHAS Rémy Delko Marseille Provence ,,
93 ISTA Kevyn Wallonie-Bruxelles ,,
94 CULLY Ján Andrej Dukla Banska Bystrica ,,
95 SPENGLER Lukas Wallonie-Bruxelles ,,
96 BELLAN Juraj Dukla Banska Bystrica ,,
97 TEN DAM Laurens CCC Team ,,
98 RIKUNOV Petr Gazprom-RusVelo ,,
99 VLČÁK Martin Dukla Banska Bystrica ,,
100 SCHILLINGER Andreas BORA – hansgrohe ,,
101 KRAWCZYK Szymon Voster ATS Team ,,
102 RÄIM Mihkel Israel Cycling Academy ,,
103 LOZANO David Team Novo Nordisk ,,
104 STACHOWIAK Adam Voster ATS Team ,,
105 BRAND Sam Team Novo Nordisk ,,
106 GATTO Oscar BORA – hansgrohe ,,
107 ZOIDL Riccardo CCC Team ,,
108 DINA Daniel Pannon Cycling Team ,,
109 BERES Stanislav Slovakia ,,
110 WALLIN Rasmus Bøgh Riwal Readynez Cycling Team ,,
111 CARR Simon Delko Marseille Provence ,,
112 SINSCHEK Nils Development Team Sunweb ,,
113 GRABIS Mateusz Voster ATS Team ,,
114 SIX Franklin Wallonie-Bruxelles ,,
115 LAJCHA Juraj Slovakia ,,
116 SUTHERLAND Rory UAE-Team Emirates ,,
117 KAŇKOVSKÝ Alois Elkov – Author Cycling Team ,,
118 DELETTRE Alexandre Delko Marseille Provence ,,
119 KASKO David Slovakia ,,
120 RENARD Alexis Israel Cycling Academy ,,
121 SCHREURS Hamish Israel Cycling Academy ,,
122 ABRAHAMSEN Jonas Uno-X Norwegian Development Team ,,
123 GUARNIERI Jacopo Groupama – FDJ 0:50
124 FORRAY Andras Pannon Cycling Team 0:52
125 REICHENBACH Sébastien Groupama – FDJ 0:59
126 KONOVALOVAS Ignatas Groupama – FDJ 1:14
127 POLI Umberto Team Novo Nordisk 1:17
128 ROBEET Ludovic Wallonie-Bruxelles 1:19
129 BUCHMANN Emanuel BORA – hansgrohe ,,
130 BOŽIČ Jon Adria Mobil 1:24
131 FRANCZAK Paweł Voster ATS Team ,,
132 STASH Mamyr Gazprom-RusVelo 1:36
133 SAGIV Guy Israel Cycling Academy ,,
134 BRKIC Benjamin Team Felbermayr – Simplon Wels 1:40
135 KEISSE Iljo Deceuninck – Quick Step 1:57
136 SZABO Miklos Pannon Cycling Team ,,
137 OROSZ Gergő Pannon Cycling Team ,,
138 ASSELMAN Jesper Roompot – Charles 0:14
139 LAMMERTINK Maurits Roompot – Charles ,,
140 GAUDU David Groupama – FDJ 1:57
141 MÄRKL Niklas Development Team Sunweb 0:14
142 SISR František Elkov – Author Cycling Team ,,
143 BODNAR Maciej BORA – hansgrohe ,,
144 BRØCHNER Nicolai Riwal Readynez Cycling Team ,,
145 COMA Richard Slovakia 3:28
146 WACKER Ludvig Anton Development Team Sunweb 6:19
DNF FILUTÁS Viktor Pannon Cycling Team –