fot. Wielerfits

Zwycięstwem Anouski Koster zakończył się 4. etap Tour de l’Ardeche. Zawodniczka Team Virtu Cycling była najlepsza z ucieczki dnia. Liderką pozostała Marianne Vos.

Na Tour de l’Ardeche nie ma odpoczynku od trudnych etapów. Trasa kolejnego górskiego odcinka z Savasse do Mont-Boucher-sur-Jabron liczyła 138 kilometrów. Zawodniczki musiały się zmierzyć z 4 premiami górskimi: Le Pas de Lauzun, Col de Boutiere, Aleyrac i Le Grand Colombier.

W ucieczce dnia jechały: Omer Shapira (Canyon SRAM Racing), Jeanne Korevaar (CCC-Liv), Laura Asencio (WNT-Rotor Pro Cycling), Kseniya Dobrynina (Servetto-Piumate-Beltrami TSA), Heidi Franz (Rally UHC Cycling Women), Silvia Valsecchi (Bepink), Anouska Koster (Team Virtu Cycling), Laura van Regenmortel (SWABO Women Development Team), Tereza Neumanova (Reprezentacja Czech), Enara Lopez (Reprezentacja Hiszpanii), Fernanda Yapura (WCC Team), Tiffany Keep (Reprezentacja RPA) i Shara Gillow (FDJ).

Czołówka uzyskała nawet blisko 10 minut przewagi. Duża różnica pozwoliła ucieczce na spokojne dojechanie do mety przed główną grupą. Ostatecznie do zwycięstwo sięgnęła Anouska Koster. Liderką pozostała Marianne Vos, która miała dużą przewagę w klasyfikacji generalnej.

Wyniki 4. etapu:

1 KOSTER Anouska Team Virtu Cycling 4:12:13
2 MACHACOVA Jarmila Czech Republic ,,
3 TSERAKH Hanna Minsk Cycling Club ,,
4 HARRIS Ella Canyon SRAM Racing ,,
5 FRANZ Heidi Rally UHC Cycling Women ,,
6 VALSECCHI Silvia Bepink ,,
7 KOREVAAR Jeanne CCC – Liv ,,
8 GILLOW Shara FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
9 LOPEZ Enara Spain ,,
10 DOBRYNINA Kseniya Servetto – Piumate – Beltrami TSA ,,
11 KULYNYCH Olha Ukraine ,,
12 KROGSGAARD Birgitte Team Virtu Cycling ,,
13 RAGUSA Katia Bepink 0:15
14 YAPURA Fernanda WCC Team 0:21
15 GEHNBÖCK Sylvia Austria 2:44
16 AHUMADA Denisse Aracely Colombia 2:47
17 VOS Marianne CCC – Liv ,,
18 BEEKHUIS Teuntje Biehler Pro Cycling Team ,,
19 SCHWEINBERGER Christina Health Mate – Cyclelive Team ,,
20 VYSOTSKA Yevgenia Servetto – Piumate – Beltrami TSA ,,
21 TAZREITER Angelika Austria ,,
22 SIERRA Arlenis Astana Womens Team ,,
23 DOEBEL-HICKOK Kristabel Rally UHC Cycling Women ,,
24 IVANIUK Maryna Ukraine ,,
25 CECCHINI Elena Canyon SRAM Racing ,,
26 CROMWELL Tiffany Canyon SRAM Racing ,,
27 CANVELLI Vania Bepink ,,
28 STEPHENS Lauren Team TIBCO – SVB ,,
29 MERINO Eider Spain ,,
30 SANTESTEBAN Ane WNT-Rotor Pro Cycling ,,
31 BASTIANELLI Marta Team Virtu Cycling ,,
32 KERN Špela BTC City Ljubljana ,,
33 AALERUD Katrine Team Virtu Cycling ,,
34 GARCIA Mavi Spain ,,
35 MAGNALDI Erica WNT-Rotor Pro Cycling ,,
36 GEBRU Eyeru Tesfoam WCC Team ,,
37 NOSKOVÁ Nikola Czech Republic ,,
38 POIDEVIN Sara Rally UHC Cycling Women ,,
39 BERTIZZOLO Sofia Team Virtu Cycling ,,
40 MUZIC Évita FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
41 KOPPENBURG Clara WNT-Rotor Pro Cycling ,,
42 HAJKOVA Marketa Servetto – Piumate – Beltrami TSA ,,
43 GUILMAN Victorie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
44 KOLESAVA Anastasiya WCC Team ,,
45 MORENO Blanca Liliana Astana Womens Team ,,
46 GUDERZO Tatiana Bepink ,,
47 KORVASOVA Tereza Czech Republic ,,
48 VAN DE WINKEL Joanna South Africa ,,
49 NILSSON Hanna BTC City Ljubljana ,,
50 SHAPIRA Omer Canyon SRAM Racing ,,
51 BRAVARD Charlotte FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
52 MARTINEZ Cristina Spain ,,
53 ASENCIO Laura WNT-Rotor Pro Cycling ,,
54 KASHIKI Shoko Team Illuminate ,,
55 NEYLAN Rachel Team Virtu Cycling ,,
56 BLAIS Marie-Soleil Credit Mutuel ,,
57 ŽIGART Urška BTC City Ljubljana ,,
58 BRAVEC Urška BTC City Ljubljana 6:13
59 DZIAKOLA Darya Minsk Cycling Club ,,
60 COLBORNE Henrietta Biehler Pro Cycling Team ,,
61 WATERREUS Kylie Health Mate – Cyclelive Team ,,
62 FERON Senna Health Mate – Cyclelive Team ,,
63 BEIJER Inez SWABO Women Development Team ,,
64 VAN NECK Melissa Bepink ,,
65 SEPULVEDA Johana Colombia ,,
66 PERINI Chiara Bepink ,,
67 PILOTE-FORTIN Gabrielle WNT-Rotor Pro Cycling ,,
68 WIEL Jade FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
69 NEUMANOVÁ Tereza Czech Republic ,,
70 MENESES Jessenia Team Illuminate 7:32
71 NEEFJES Tessa SWABO Women Development Team 8:51
72 DUCUARA Jennifer Colombia ,,
73 DUENAS Tatiana Team Illuminate ,,
74 UMUTZHANOVA Makhabbat Astana Womens Team ,,
75 SHEKEL Olga Astana Womens Team ,,
76 LEON CARDENAS Mary Colombia 9:58
77 MACHNER Katharina Austria 10:00
78 TERUEL Alba Spain 12:42
79 ESPÍNOLA Agua Marina WCC Team ,,
80 DIXON Leah Team TIBCO – SVB ,,
81 CHAIRIN Kulacha Team Illuminate ,,
82 BAJGEROVÁ Nikola Czech Republic ,,
83 POTOKINA Anna Servetto – Piumate – Beltrami TSA ,,
84 TON Quinty Biehler Pro Cycling Team 16:20
85 THIEBAULT Marine Credit Mutuel 19:28
86 NASKOVICH Taisa Minsk Cycling Club ,,
87 KIPTSIKAVA Nastassia Minsk Cycling Club ,,
88 MELNYCHUK Viktoriia Ukraine ,,
89 DE GOEJE Hanneke SWABO Women Development Team 21:34
90 CARRASCO VILLALBA Paula Andrea Colombia ,,
91 VAN REGENMORTEL Laura SWABO Women Development Team ,,
92 SEVCIKOVA Petra Czech Republic ,,
93 LAGENDIJK Marise SWABO Women Development Team ,,
94 AERNOUTS Amber Health Mate – Cyclelive Team 24:14
95 GRUBER-STADLER Hannah Austria ,,
96 DEFOUR Lara Health Mate – Cyclelive Team 29:56
DNF KEEP Tiffany South Africa –
DNF ABRAMENKO Alina Minsk Cycling Club ,,
DNF HOOGEBOOM Roos Biehler Pro Cycling Team ,,
DNS CAMPBELL Teniel WCC Team ,,
DNS HAMMES Kathrin WNT-Rotor Pro Cycling ,,

Klasyfikacja generalna:

1 1 – VOS Marianne CCC – Liv 16:18:39
2 2 – MERINO Eider Spain 1:57
3 3 – MAGNALDI Erica WNT-Rotor Pro Cycling 2:08
4 4 – SANTESTEBAN Ane WNT-Rotor Pro Cycling 2:16
5 5 – STEPHENS Lauren Team TIBCO – SVB 2:29
6 6 – GUDERZO Tatiana Bepink 2:37
7 7 – GARCIA Mavi Spain 2:41
8 8 – AALERUD Katrine Team Virtu Cycling 2:47
9 9 – KOPPENBURG Clara WNT-Rotor Pro Cycling 4:16
10 10 – POIDEVIN Sara Rally UHC Cycling Women 4:39
11 11 – NOSKOVÁ Nikola Czech Republic ,,
12 12 – MUZIC Évita FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 6:28
13 13 – VYSOTSKA Yevgenia Servetto – Piumate – Beltrami TSA 6:53
14 14 – ŽIGART Urška BTC City Ljubljana ,,
15 15 – SHAPIRA Omer Canyon SRAM Racing 6:54
16 16 – NEYLAN Rachel Team Virtu Cycling ,,
17 17 – MORENO Blanca Liliana Astana Womens Team 8:12
18 19 ▲1 MACHACOVA Jarmila Czech Republic 9:26
19 18 ▼1 KERN Špela BTC City Ljubljana 11:52
20 20 – HARRIS Ella Canyon SRAM Racing 14:02
21 22 ▲1 KOREVAAR Jeanne CCC – Liv 16:22
22 21 ▼1 TAZREITER Angelika Austria 16:37
23 24 ▲1 GILLOW Shara FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 18:31
24 23 ▼1 DOEBEL-HICKOK Kristabel Rally UHC Cycling Women 20:42
25 25 – BASTIANELLI Marta Team Virtu Cycling 22:35
26 26 – BEEKHUIS Teuntje Biehler Pro Cycling Team 24:18
27 28 ▲1 TSERAKH Hanna Minsk Cycling Club 27:44
28 29 ▲1 KULYNYCH Olha Ukraine 27:48
29 30 ▲1 KROGSGAARD Birgitte Team Virtu Cycling 29:35
30 36 ▲6 KOSTER Anouska Team Virtu Cycling 32:18
31 31 – SIERRA Arlenis Astana Womens Team 32:26
32 32 – CROMWELL Tiffany Canyon SRAM Racing 32:29
33 27 ▼6 MENESES Jessenia Team Illuminate 33:02
34 34 – CANVELLI Vania Bepink 33:22
35 35 – NILSSON Hanna BTC City Ljubljana 33:34
36 39 ▲3 LOPEZ Enara Spain 33:39
37 38 ▲1 RAGUSA Katia Bepink 33:52
38 40 ▲2 YAPURA Fernanda WCC Team 34:04
39 37 ▼2 KOLESAVA Anastasiya WCC Team 36:21
40 41 ▲1 ASENCIO Laura WNT-Rotor Pro Cycling 38:02
41 42 ▲1 VAN DE WINKEL Joanna South Africa 39:09
42 43 ▲1 GUILMAN Victorie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 39:14
43 44 ▲1 BERTIZZOLO Sofia Team Virtu Cycling 40:39
44 45 ▲1 BLAIS Marie-Soleil Credit Mutuel 41:15
45 46 ▲1 CECCHINI Elena Canyon SRAM Racing 44:50
46 47 ▲1 GEBRU Eyeru Tesfoam WCC Team 45:12
47 49 ▲2 KORVASOVA Tereza Czech Republic 47:23
48 50 ▲2 VALSECCHI Silvia Bepink 47:38
49 52 ▲3 MARTINEZ Cristina Spain 51:06
50 53 ▲3 HAJKOVA Marketa Servetto – Piumate – Beltrami TSA 51:19
51 54 ▲3 SCHWEINBERGER Christina Health Mate – Cyclelive Team 51:22
52 55 ▲3 GEHNBÖCK Sylvia Austria 53:43
53 48 ▼5 POTOKINA Anna Servetto – Piumate – Beltrami TSA 55:45
54 51 ▼3 SHEKEL Olga Astana Womens Team 56:30
55 58 ▲3 AHUMADA Denisse Aracely Colombia 56:40
56 59 ▲3 BRAVARD Charlotte FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 56:44
57 56 ▼1 PERINI Chiara Bepink 58:55
58 57 ▼1 WIEL Jade FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 59:42
59 60 ▲1 NEUMANOVÁ Tereza Czech Republic 1:01:09
60 70 ▲10 FRANZ Heidi Rally UHC Cycling Women 1:02:23
61 63 ▲2 COLBORNE Henrietta Biehler Pro Cycling Team 1:05:44
62 65 ▲3 WATERREUS Kylie Health Mate – Cyclelive Team 1:05:53
63 66 ▲3 FERON Senna Health Mate – Cyclelive Team 1:06:53
64 61 ▼3 ESPÍNOLA Agua Marina WCC Team 1:08:42
65 71 ▲6 SEPULVEDA Johana Colombia 1:09:29
66 73 ▲7 KASHIKI Shoko Team Illuminate 1:09:40
67 64 ▼3 LEON CARDENAS Mary Colombia 1:09:54
68 69 ▲1 DUCUARA Jennifer Colombia 1:11:06
69 62 ▼7 TERUEL Alba Spain 1:12:06
70 72 ▲2 BRAVEC Urška BTC City Ljubljana 1:12:51
71 77 ▲6 IVANIUK Maryna Ukraine 1:14:04
72 67 ▼5 DIXON Leah Team TIBCO – SVB 1:14:22
73 76 ▲3 PILOTE-FORTIN Gabrielle WNT-Rotor Pro Cycling 1:17:25
74 79 ▲5 DZIAKOLA Darya Minsk Cycling Club 1:18:09
75 74 ▼1 UMUTZHANOVA Makhabbat Astana Womens Team 1:18:43
76 81 ▲5 VAN NECK Melissa Bepink 1:20:35
77 78 ▲1 DUENAS Tatiana Team Illuminate 1:20:42
78 83 ▲5 DOBRYNINA Kseniya Servetto – Piumate – Beltrami TSA 1:26:30
79 82 ▲3 TON Quinty Biehler Pro Cycling Team 1:36:07
80 84 ▲4 BAJGEROVÁ Nikola Czech Republic 1:39:43
81 87 ▲6 BEIJER Inez SWABO Women Development Team 1:45:03
82 86 ▲4 MACHNER Katharina Austria 1:47:04
83 85 ▲2 CARRASCO VILLALBA Paula Andrea Colombia 1:56:38
84 90 ▲6 MELNYCHUK Viktoriia Ukraine 2:00:35
85 89 ▲4 AERNOUTS Amber Health Mate – Cyclelive Team 2:04:58
86 91 ▲5 VAN REGENMORTEL Laura SWABO Women Development Team 2:12:27
87 92 ▲5 NASKOVICH Taisa Minsk Cycling Club 2:13:47
88 93 ▲5 KIPTSIKAVA Nastassia Minsk Cycling Club 2:25:07
89 95 ▲6 CHAIRIN Kulacha Team Illuminate 2:29:22
90 94 ▲4 SEVCIKOVA Petra Czech Republic 2:33:51
91 98 ▲7 DE GOEJE Hanneke SWABO Women Development Team 2:50:45
92 99 ▲7 LAGENDIJK Marise SWABO Women Development Team 2:53:57
93 96 ▲3 DEFOUR Lara Health Mate – Cyclelive Team 2:55:36
94 101 ▲7 NEEFJES Tessa SWABO Women Development Team 2:58:25
95 – THIEBAULT Marine Credit Mutuel 3:04:59
96 100 ▲4 GRUBER-STADLER Hannah Austria 3:12:35