PhotoGomezSport

Rémi Cavagna (Deceuninck-Quick Step) po znakomitym samotnym ataku z ucieczki dnia wygrał dziewiętnasty wyścigu Vuelta a España z metą w Toledo. Pomimo że było nerwowo liderem klasyfikacji generalnej pozostał Primoz Roglic (Jumbo-Visma). 

Dziewiętnasty etap hiszpańskiej Vuelty prowadził z miejscowości Ávila do Toledo i liczył 165 km. Natychmiast po rozpoczęciu rywalizacji zaplanowano podjazd trzeciej kategorii, następnie trasa była pagórkowata, a ostatni kilometr to podjazd. Po imponującym zwycięstwie w Bilbao, Philippe Gilbert (Deceuninck-Quick Step) odgrażał się, że profil tego etapu odpowiada jego charakterystyce i zapowiedział walkę o hat-trick. O tym, że meta w Toledo pasuje “Panu Cauberg”, mogliśmy przekonać się już w 2010 roku, gdy skutecznie finiszował z peletonu.

Ucieczkę dnia stworzyło dziesięciu zawodników: Silvan Dillier (AG2R La Mondiale), Domen Novak (Bahrain-Merida),   (Deceuninck-Quick Step), Lawson Craddock (EF Education First), Bruno Armirail (Groupama-FDJ), Tsgabu Grmay (Mitchelton Scott), Ben O’Connor (Team Dimension Data), David de la Cruz (Team Ineos), Nikias Arndt (Team Sunweb), Peter Stetina (Trek-Segafredo).

Co ciekawe, 100 km przed metą przewaga harcowników wynosiła tylko półtorej minuty. Na takim poziomie utrzymywała się przez kolejne kilometry, co oznaczało, że nie było dziś przyzwolenia peletonu na odjazd ucieczki.

66 km przed metą wydarzyła się kraksa, w której uczestniczyli m.in. lider wyścigu Primoz Roglic (Jumbo-Visma), a także jego kolega z drużyny Tony Martin oraz Miguel Angel Lopez (Astana). W wyniku tej kraksy podzielił się peleton, a w dodatku silniej powiał boczny wiatr. Peleton podzielił się, a na czele pozostała większość kolarzy Movistaru z Alejandro Valverde i Nairo Quintana.


Początkowo wydawało się, że “Niebiescy” chcą wykorzystać pech Słoweńca, ale po kilkunastu kilometrach Valverde wyraźnym gestem pokazał, żeby nie narzucać wysokiego tempa. Być na początku kolarze nie wiedzieli, że peleton pękł nie tylko z powodu silniejszych podmuchów wiatru? A może wiedzieli, tylko zreflektowali się później? Trudno powiedzieć.

Ostatecznie wszystkie grupy się połączyły, ale to nie był koniec walki na wiatrach. Czujnie na czele peletonu jechała drużyna Movistar, także kolarze CCC Team (z m.in. Franem Ventoso, Szymonem Sajnokiem i Pawłem Bernasem) oraz BORA-hansgrohe z Pawłem Poljańskim i Rafałem Majką. Na moment udało się nawet odskoczyć, ale koniec końców peleton zmierzał w stronę mety razem.

Na walce peletonu skorzystali nieco uciekinierzy, których przewaga nad peletonem wzrosła w pewnym momencie do prawie dwóch minut. 25 km przed metą zaatakował dobrze jeżdżący na czas Rémi Cavagna. Francuz zgotował sobie właśnie taką solową czasówkę, a celem było dojechanie do mety w Toledo. 10 km przed metą miał około 20 sekund nad współtowarzyszami z odjazdu dnia.

Peleton dogonił większość uciekinierów, ale na czele oprócz Cavagni pozostała jeszcze trójka Arndt-Armirail-Craddock. 2 km przed metą skasowane zostało trio, a kolarz Quick Step wciąż miał pół minuty przewagi.

Cavagna we wspaniałym stylu dowiózł przewagę do mety, wytrzymując finałową ściankę. Drugi był Sam Bennett, a trzeci Zdenek Stybar.

W wyniku wspomnianej wyżej kraksy wycofał się Tony Martin, co oznacza, że Primoz Roglic stracił wartościowego pomocnika. Rywalizację opuścił także Marco Marcato.

Wyniki 19. etapu: 

1 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck-QuickStep 3:43:34
2 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 0:00:05
3 Zdenek Stybar (Cze) Deceuninck-QuickStep
4 Philippe Gilbert (Bel) Deceuninck-QuickStep
5 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
6 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
7 Dylan Teuns (Bel) Bahrain-Merida
8 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates
9 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
10 Primoz Roglic (Slo) Team Jumbo-Visma
11 Damien Touze (Fra) Cofidis Solutions Credits
12 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
13 Dion Smith (NZl) Mitchelton-Scott
14 Dorian Godon (Fra) AG2R La Mondiale
15 Alexander Aranburu Deba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
16 Jonas Koch (Ger) CCC Team
17 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
18 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal
19 Ruben Guerreiro (Por) Katusha-Alpecin
20 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
21 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
22 Rafal Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
23 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) EF Education First
24 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
25 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country-Murias
26 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Ineos
27 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Credits
28 Jetse Bol (Ned) Burgos-BH
29 Marc Soler (Spa) Movistar Team
30 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
31 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida
32 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott
33 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
34 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
35 José Rojas (Spa) Movistar Team
36 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
37 Clément Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:27
38 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
39 Michael Storer (Aus) Team Sunweb
40 Enrico Battaglin (Ita) Katusha-Alpecin
41 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott 0:00:30
42 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo 0:00:33
43 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ 0:00:37
44 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data 0:00:41
45 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb
46 Neilson Powless (USA) Team Jumbo-Visma
47 Fernando Barcelo Aragon (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 0:00:44
48 James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep
49 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo 0:00:47
50 Jose Herrada (Spa) Cofidis Solutions Credits
51 Sebastian Henao (Col) Team Ineos
52 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:01:02
53 Ben King (USA) Dimension Data
54 Sergio Henao (Col) UAE Team Emirates
55 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:01:17
56 Szymon Sajnok (Pol) CCC Team 0:01:21
57 Jacopo Mosca (Ita) Trek-Segafredo 0:01:25
58 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ
59 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida 0:01:31
60 Jaco Venter (RSA) Dimension Data 0:01:39
61 Salvatore Puccio (Ita) Team Ineos
62 Ben O’Connor (Aus) Dimension Data 0:01:43
63 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale 0:01:47
64 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb 0:01:52
65 Tsgabu Grmay (Eth) Mitchelton-Scott 0:01:58
66 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ
67 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos-BH 0:02:17
68 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team 0:02:31
69 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
70 Lennard Hofstede (Ned) Team Jumbo-Visma 0:02:36
71 Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo 0:02:47
72 Wout Poels (Ned) Team Ineos 0:03:17
73 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott
74 Owain Doull (GBr) Team Ineos 0:03:20
75 Shane Archbold (NZl) Bora-Hansgrohe 0:03:33
76 Lawson Craddock (USA) EF Education First 0:04:15
77 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo 0:04:31
78 Pawel Poljanski (Pol) Bora-Hansgrohe 0:04:38
79 Felix Großschartner (Aut) Bora-Hansgrohe 0:05:14
80 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 0:05:33
81 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida
82 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:05:40
83 Francisco Ventoso (Spa) CCC Team
84 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team
85 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
86 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
87 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
88 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:43
89 Casper Pedersen (Den) Team Sunweb
90 Ian Stannard (GBr) Team Ineos
91 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ
92 Rob Power (Aus) Team Sunweb 0:05:52
93 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott
94 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
95 Daniel Navarro Garcia (Spa) Katusha-Alpecin
96 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
97 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin
98 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
99 Mitchell Docker (Aus) EF Education First
100 Logan Owen (USA) EF Education First
101 Daniel Martinez (Col) EF Education First
102 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal 0:06:06
103 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 0:06:12
104 Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb 0:06:32
105 David de la Cruz (Spa) Team Ineos 0:06:40
106 Juan Sebastian Molano (Col) UAE Team Emirates 0:06:50
107 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:07:56
108 Nathan Van Hooydonck (Bel) CCC Team 0:08:17
109 Pawel Bernas (Pol) CCC Team 0:08:44
110 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team 0:08:54
111 Fernando Gaviria (Col) UAE Team Emirates
112 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida 0:08:56
113 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team 0:08:58
114 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck-QuickStep 0:09:40
115 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:09:45
116 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Dimension Data 0:14:55
117 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH 0:15:06
118 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team
119 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
120 Willem Jakobus Smit (RSA) Katusha-Alpecin
121 Darwin Atapuma (Col) Cofidis Solutions Credits
122 Kilian Frankiny (Swi) Groupama-FDJ
123 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
124 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
125 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
126 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
127 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis Solutions Credits
128 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
129 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
130 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos-BH
131 Nicholas Schultz (Aus) Mitchelton-Scott
132 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
133 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos-BH
134 Will Barta (USA) CCC Team
135 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos-BH
136 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
137 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale
138 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team
139 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal 0:15:26
140 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal
141 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ
142 Ricardo Augusto Afonso Vilela (Por) Burgos-BH
143 Sergio Samitier Samitier (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
144 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
145 Nuno Matos (Por) Burgos-BH
146 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
147 Eros Capecchi (Ita) Deceuninck-QuickStep 0:15:29
148 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Credits
149 Robert Gesink (Ned) Team Jumbo-Visma 0:15:32
150 George Bennett (NZl) Team Jumbo-Visma
151 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo-Visma
152 Sergei Chernetski (Rus) Caja Rural-Seguros RGA
153 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Deceuninck-QuickStep 0:15:46
154 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora-Hansgrohe
DNF Tony Martin (Ger) Team Jumbo-Visma
DNF Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates

Klasyfikacja generalna po 19 etapach:

1 Primoz Roglic (Slo) Team Jumbo-Visma 75:00:33
2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 0:02:50
3 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 0:03:31
4 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team 0:04:17
5 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 0:04:49
6 Rafal Majka (Pol) Bora-Hansgrohe 0:07:46
7 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:09:46
8 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal 0:11:50
9 James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep 0:13:23
10 Marc Soler (Spa) Movistar Team 0:21:09
11 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott 0:22:16
12 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:23:26
13 Dylan Teuns (Bel) Bahrain-Merida 0:23:58
14 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) EF Education First 0:32:09
15 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida 0:33:49
16 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team 0:39:14
17 Ruben Guerreiro (Por) Katusha-Alpecin 0:40:14
18 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Credits 0:43:00
19 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott 0:43:36
20 Kilian Frankiny (Swi) Groupama-FDJ 1:02:26
21 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Ineos 1:02:52
22 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 1:04:10
23 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 1:07:42
24 Robert Gesink (Ned) Team Jumbo-Visma 1:11:47
25 Neilson Powless (USA) Team Jumbo-Visma 1:14:44
26 Ben O’Connor (Aus) Dimension Data 1:16:26
27 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 1:16:38
28 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 1:17:06
29 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo-Visma 1:18:13
30 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo 1:23:00
31 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo 1:31:42
32 José Rojas (Spa) Movistar Team 1:32:52
33 Philippe Gilbert (Bel) Deceuninck-QuickStep 1:38:14
34 Wout Poels (Ned) Team Ineos 1:40:30
35 George Bennett (NZl) Team Jumbo-Visma 1:42:38
36 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale 1:48:46
37 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo 1:50:52
38 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 1:51:49
39 Sergio Henao (Col) UAE Team Emirates 1:55:42
40 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 1:55:56
41 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data 1:58:42
42 Ben King (USA) Dimension Data 2:00:16
43 Daniel Navarro Garcia (Spa) Katusha-Alpecin 2:00:41
44 Daniel Martinez (Col) EF Education First 2:02:10
45 Felix Großschartner (Aut) Bora-Hansgrohe 2:02:37
46 Sebastian Henao (Col) Team Ineos 2:02:55
47 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ 2:06:35
48 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 2:08:35
49 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team 2:08:41
50 Lawson Craddock (USA) EF Education First 2:12:25
51 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 2:16:23
52 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck-QuickStep 2:17:24
53 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 2:18:51
54 Tsgabu Grmay (Eth) Mitchelton-Scott 2:19:27
55 David de la Cruz (Spa) Team Ineos 2:20:51
56 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 2:21:40
57 Zdenek Stybar (Cze) Deceuninck-QuickStep 2:22:29
58 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott 2:23:22
59 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin 2:26:48
60 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team 2:28:03
61 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 2:28:11
62 Pawel Poljanski (Pol) Bora-Hansgrohe 2:28:23
63 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 2:33:31
64 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 2:36:41
65 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb 2:37:25
66 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 2:37:28
67 Clément Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale 2:39:35
68 Jonas Koch (Ger) CCC Team 2:40:30
69 Darwin Atapuma (Col) Cofidis Solutions Credits 2:42:09
70 Nicholas Schultz (Aus) Mitchelton-Scott 2:43:10
71 Dorian Godon (Fra) AG2R La Mondiale 2:44:57
72 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin 2:48:05
73 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-QuickStep 2:49:24
74 Owain Doull (GBr) Team Ineos 2:50:11
75 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ 2:50:23
76 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 2:51:12
77 Jacopo Mosca (Ita) Trek-Segafredo 2:53:52
78 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 2:54:09
79 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team 2:54:26
80 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country-Murias 2:54:33
81 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 2:54:43
82 Jose Herrada (Spa) Cofidis Solutions Credits 2:54:57
83 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ 2:55:03
84 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 2:55:14
85 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida 2:57:01
86 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale 2:58:17
87 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal 2:59:26
88 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale 3:00:24
89 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ 3:00:29
90 Salvatore Puccio (Ita) Team Ineos 3:00:39
91 Fernando Barcelo Aragon (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 3:03:16
92 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data 3:03:49
93 Dion Smith (NZl) Mitchelton-Scott 3:05:08
94 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin 3:05:24
95 Alexander Aranburu Deba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 3:06:44
96 Francisco Ventoso (Spa) CCC Team 3:08:39
97 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team 3:14:21
98 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 3:20:26
99 Casper Pedersen (Den) Team Sunweb 3:22:33
100 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 3:24:35
101 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott 3:24:51
102 Jetse Bol (Ned) Burgos-BH 3:26:20
103 Ricardo Augusto Afonso Vilela (Por) Burgos-BH 3:27:00
104 Ian Stannard (GBr) Team Ineos 3:28:22
105 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data 3:28:41
106 Damien Touze (Fra) Cofidis Solutions Credits 3:31:10
107 Rob Power (Aus) Team Sunweb 3:34:05
108 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida 3:35:14
109 Sergei Chernetski (Rus) Caja Rural-Seguros RGA 3:36:57
110 Enrico Battaglin (Ita) Katusha-Alpecin 3:41:34
111 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 3:43:05
112 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 3:45:11
113 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis Solutions Credits 3:46:28
114 Nathan Van Hooydonck (Bel) CCC Team 3:46:58
115 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos-BH 3:48:12
116 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos-BH 3:48:31
117 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida 3:49:47
118 Willem Jakobus Smit (RSA) Katusha-Alpecin 3:50:34
119 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH 3:51:12
120 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo 3:51:29
121 Eros Capecchi (Ita) Deceuninck-QuickStep 3:51:57
122 Mitchell Docker (Aus) EF Education First 3:52:11
123 Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo 3:52:53
124 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Credits 3:54:06
125 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team 3:55:49
126 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Dimension Data 3:56:41
127 Jaco Venter (RSA) Dimension Data 3:56:56
128 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora-Hansgrohe 3:56:57
129 Logan Owen (USA) EF Education First 3:57:50
130 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida 4:00:35
131 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida 4:00:41
132 Will Barta (USA) CCC Team 4:01:36
133 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo 4:02:23
134 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 4:03:54
135 Sergio Samitier Samitier (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 4:04:46
136 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 4:04:47
137 Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb 4:09:37
138 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos-BH 4:11:57
139 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 4:13:23
140 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ 4:19:06
141 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo 4:20:39
142 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 4:20:41
143 Juan Sebastian Molano (Col) UAE Team Emirates
144 Szymon Sajnok (Pol) CCC Team 4:21:23
145 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal 4:25:28
146 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos-BH 4:26:27
147 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck-QuickStep 4:29:52
148 Fernando Gaviria (Col) UAE Team Emirates 4:33:05
149 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Deceuninck-QuickStep 4:40:48
150 Pawel Bernas (Pol) CCC Team 4:41:42
151 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 4:48:24
152 Shane Archbold (NZl) Bora-Hansgrohe 4:51:05
153 Lennard Hofstede (Ned) Team Jumbo-Visma 5:07:24
154 Nuno Matos (Por) Burgos-BH 5:15:42