fot. Tour of Britain

Mathieu van der Poel wygrał 7. etap Tour of Britain, który kończył się na krótkim podjeździe. Kolarz Corendon-Circus umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Przedostatni etap wyścigu był jeden z najtrudniejszych. Trasa liczyła 188 kilometrów i znalazły się na niej 4 premie górskie. Oprócz nich do pokonania było wiele nieoznakowanych podjazdów. Etap zakończył się dwiema rundami dookoła Burton Dassett Country Park z finałowym podjazdem.

Na początku etapu od peletonu odjechali: Tony Gallopin (AG2R La Mondiale), Remy Mertz (Lotto Soudal) i Alex Colman (Canyon dhb p/b Bloor Homes). Dołączył do nich Joe Dibben (Madison Genesis). Mocne tempo w peletonie spowodowało, że uciekinierzy zostali szybko doścignięci.

Na 130 kilometrów przed metą na czele kręcili Cameron Meyer (Mitchelton-Scott) i Dylan van Baarle (Team Ineos). Dwójka długo utrzymywała się z przewagą nad peletonem. Na rundach van Baarle odskoczył od Meyera. Holender został doścignięta na 8 kilometrów przed metą.

Potem zaatakowała grupa w składzie: Amund Grondahl Jansen (Team Jumbo-Visma), Xandro Meurisse (Wanty Gobert), Ben Swift (Team Ineos), Tanel Kangert (EF Education First) i James Shaw (Swift Carbon Pro Cycling).

Odjazd został zlikwidowany na ostatnim kilometra, chociaż Jansen i Swift się nie poddawali. Na długi finisz zdecydował się Mathieu van der Poel. Za liderem wyścigu był w stanie pojechać tylko Matteo Trentin. Na ostatnich metrach najmocniejszy okazał się van der Poel. Holender umocnił się na pozycji lidera.

Wyniki 7. etapu:

1 VAN DER POEL Mathieu Corendon – Circus 4:07:49
2 TRENTIN Matteo Mitchelton-Scott 0:01
3 CLARKE Simon EF Education First 0:03
4 CIMOLAI Davide Israel Cycling Academy ,,
5 BENOOT Tiesj Lotto Soudal ,,
6 DE BUYST Jasper Lotto Soudal ,,
7 MOSCON Gianni Team INEOS 0:05
8 MEURISSE Xandro Wanty – Gobert Cycling Team ,,
9 SPRENGERS Thomas Sport Vlaanderen – Baloise ,,
10 JANSEN Amund Grøndahl Team Jumbo-Visma ,,
11 SIVAKOV Pavel Team INEOS ,,
12 HAMILTON Chris Team Sunweb ,,
13 KAMP Alexander Riwal Readynez Cycling Team ,,
14 TEUNISSEN Mike Team Jumbo-Visma ,,
15 WARBASSE Larry AG2R La Mondiale ,,
16 CHEREL Mickaël AG2R La Mondiale ,,
17 AMADOR Andrey Movistar Team ,,
18 HOLMES Matthew Madison Genesis ,,
19 WILLEMS Thimo Sport Vlaanderen – Baloise ,,
20 GOLDSTEIN Omer Israel Cycling Academy 0:11
21 POLITT Nils Team Katusha Alpecin ,,
22 HERMANS Ben Israel Cycling Academy ,,
23 WYSS Danilo Team Dimension Data ,,
24 CHRISTIAN Mark Team Wiggins Le Col ,,
25 KANGERT Tanel EF Education First ,,
26 SWIFT Connor Great Britain 0:16
27 VERMOTE Julien Team Dimension Data 0:17
28 DOMONT Axel AG2R La Mondiale ,,
29 CHRISTENSEN Ryan Canyon dhb p/b Bloor Homes ,,
30 DONOVAN Mark Team Wiggins Le Col ,,
31 STORK Florian Team Sunweb ,,
32 SWIFT Ben Team INEOS 0:23
33 GASTAUER Ben AG2R La Mondiale 0:25
34 VAN ASBROECK Tom Israel Cycling Academy 0:34
35 SHAW James SwiftCarbon Pro Cycling 0:39
36 VERWILST Aaron Sport Vlaanderen – Baloise ,,
37 SEPÚLVEDA Eduardo Movistar Team ,,
38 HAGA Chad Team Sunweb ,,
39 VAN MOER Brent Lotto Soudal 0:59
40 VAN EMDEN Jos Team Jumbo-Visma ,,
41 LUNKE Sindre Riwal Readynez Cycling Team ,,
42 WALLS Matthew Great Britain ,,
43 GOŁAŚ Michał Team INEOS 1:16
44 BAUER Jack Mitchelton-Scott 1:28
45 EDMONDSON Alex Mitchelton-Scott 1:30
46 BOUWMAN Koen Team Jumbo-Visma 1:35
47 DURBRIDGE Luke Mitchelton-Scott 1:38
48 MEYER Cameron Mitchelton-Scott ,,
49 BARBERO Carlos Movistar Team 1:55
50 LANDA Mikel Movistar Team ,,
51 DEBUSSCHERE Jens Team Katusha Alpecin ,,
52 ERIKSSON Lucas Riwal Readynez Cycling Team 2:07
53 VINJEBO Emil Riwal Readynez Cycling Team ,,
54 COLMAN Alex Canyon dhb p/b Bloor Homes 2:39
55 JENNER Samuel Team Wiggins Le Col ,,
56 VERNON Ethan Great Britain ,,
57 STOKBRO Andreas Riwal Readynez Cycling Team 2:52
58 AFFINI Edoardo Mitchelton-Scott 4:38
59 VAN BAARLE Dylan Team INEOS 4:54
60 CAVENDISH Mark Team Dimension Data 5:24
61 WALKER Joey Madison Genesis 5:28
62 BROWN Jim Great Britain ,,
63 DUNBAR Eddie Team INEOS ,,
64 VEYHE Torkil Riwal Readynez Cycling Team ,,
65 LAVERACK Edward SwiftCarbon Pro Cycling ,,
66 WILLIAMS Peter SwiftCarbon Pro Cycling ,,
67 MERTZ Rémy Lotto Soudal ,,
68 GALLOPIN Tony AG2R La Mondiale ,,
69 RENSHAW Mark Team Dimension Data ,,
70 WALSLEBEN Philipp Corendon – Circus 5:37
71 VALLÉE Boris Wanty – Gobert Cycling Team 5:43
72 DUNNE Conor Israel Cycling Academy ,,
73 PERRY Ben Israel Cycling Academy ,,
74 SCOTT Robert Team Wiggins Le Col ,,
75 TRONDSEN Trond Wanty – Gobert Cycling Team ,,
76 FRISON Frederik Lotto Soudal ,,
77 EEKHOFF Nils Team Sunweb ,,
78 CARRETERO Héctor Movistar Team ,,
79 CULLAIGH Gabriel Team Wiggins Le Col ,,
80 VERONA Carlos Movistar Team ,,
81 LANGEVELD Sebastian EF Education First ,,
82 DIBBEN Jonathan Madison Genesis ,,
83 SCOTT Jacob SwiftCarbon Pro Cycling ,,
84 BAGDONAS Gediminas AG2R La Mondiale ,,
85 TANFIELD Harry Team Katusha Alpecin ,,
86 NOPPE Christophe Sport Vlaanderen – Baloise ,,
87 KREDER Wesley Wanty – Gobert Cycling Team ,,
88 GROENEWEGEN Dylan Team Jumbo-Visma ,,
89 JANSSENS Jimmy Corendon – Circus ,,
90 MODOLO Sacha EF Education First ,,
91 VERGAERDE Otto Corendon – Circus 8:36
92 BOL Cees Team Sunweb 10:58
93 CUMING Michael Madison Genesis ,,
94 TOWNSEND Rory Canyon dhb p/b Bloor Homes 11:00
95 BOSTOCK Matthew Canyon dhb p/b Bloor Homes ,,
96 ROWSELL Erick Madison Genesis ,,
97 CURVERS Roy Team Sunweb 11:54
98 EISEL Bernhard Team Dimension Data ,,
99 FOUCHÉ James Team Wiggins Le Col ,,
100 DOWSETT Alex Team Katusha Alpecin ,,
101 STEWART Thomas Canyon dhb p/b Bloor Homes ,,
102 MCEVOY Jonathan Madison Genesis ,,
103 HANSEN Lasse Norman Corendon – Circus ,,
104 HARDY Ben SwiftCarbon Pro Cycling ,,
105 TENNANT Andrew Canyon dhb p/b Bloor Homes ,,
106 STEWART Jake Great Britain ,,
107 BRITTON Rhys Great Britain ,,
108 DE BONDT Dries Corendon – Circus 13:38
109 ROBBINS Tristan SwiftCarbon Pro Cycling 15:54
110 IVERSEN Rasmus Lotto Soudal ,,

Klasyfikacja generalna:

1 1 – VAN DER POEL Mathieu Corendon – Circus 5 25:58:25
2 2 – TRENTIN Matteo Mitchelton-Scott 0:12
3 4 ▲1 DE BUYST Jasper Lotto Soudal 0:40
4 3 ▼1 SIVAKOV Pavel Team INEOS 0:42
5 5 – POLITT Nils Team Katusha Alpecin 0:51
6 6 – MOSCON Gianni Team INEOS ,,
7 7 – TEUNISSEN Mike Team Jumbo-Visma 0:53
8 9 ▲1 AMADOR Andrey Movistar Team 0:57
9 11 ▲2 BENOOT Tiesj Lotto Soudal ,,
10 10 – JANSEN Amund Grøndahl Team Jumbo-Visma 0:58
11 12 ▲1 CLARKE Simon EF Education First ,,
12 8 ▼4 KANGERT Tanel EF Education First 1:00
13 15 ▲2 WARBASSE Larry AG2R La Mondiale 1:15
14 17 ▲3 MEURISSE Xandro Wanty – Gobert Cycling Team 1:17
15 19 ▲4 HAMILTON Chris Team Sunweb 1:24
16 13 ▼3 SWIFT Ben Team INEOS 1:25
17 21 ▲4 KAMP Alexander Riwal Readynez Cycling Team 1:28
18 22 ▲4 HOLMES Matthew Madison Genesis 1:30
19 20 ▲1 CHRISTIAN Mark Team Wiggins Le Col 1:34
20 23 ▲3 HERMANS Ben Israel Cycling Academy 1:39
21 26 ▲5 WYSS Danilo Team Dimension Data 1:48
22 27 ▲5 CHEREL Mickaël AG2R La Mondiale 1:58
23 28 ▲5 SWIFT Connor Great Britain 2:09
24 25 ▲1 SHAW James SwiftCarbon Pro Cycling 2:14
25 31 ▲6 SPRENGERS Thomas Sport Vlaanderen – Baloise 2:17
26 18 ▼8 VAN MOER Brent Lotto Soudal 2:18
27 32 ▲5 DONOVAN Mark Team Wiggins Le Col 2:29
28 16 ▼12 EDMONDSON Alex Mitchelton-Scott 2:41
29 30 ▲1 VAN ASBROECK Tom Israel Cycling Academy 2:42
30 14 ▼16 DURBRIDGE Luke Mitchelton-Scott 2:45
31 29 ▼2 SEPÚLVEDA Eduardo Movistar Team 2:47
32 24 ▼8 MEYER Cameron Mitchelton-Scott 3:05
33 33 – GOŁAŚ Michał Team INEOS 3:34
34 34 – ERIKSSON Lucas Riwal Readynez Cycling Team 4:45
35 38 ▲3 VERMOTE Julien Team Dimension Data 5:22
36 40 ▲4 STORK Florian Team Sunweb 6:13
37 41 ▲4 CHRISTENSEN Ryan Canyon dhb p/b Bloor Homes 6:36
38 35 ▼3 JANSSENS Jimmy Corendon – Circus 8:48
39 43 ▲4 GASTAUER Ben AG2R La Mondiale 9:12
40 36 ▼4 GALLOPIN Tony AG2R La Mondiale 9:25
41 46 ▲5 WILLEMS Thimo Sport Vlaanderen – Baloise 9:54
42 37 ▼5 LANGEVELD Sebastian EF Education First 10:05
43 45 ▲2 VERWILST Aaron Sport Vlaanderen – Baloise 10:17
44 47 ▲3 LUNKE Sindre Riwal Readynez Cycling Team 10:52
45 48 ▲3 BARBERO Carlos Movistar Team 11:54
46 49 ▲3 LANDA Mikel Movistar Team 12:20
47 50 ▲3 VAN EMDEN Jos Team Jumbo-Visma 13:13
48 44 ▼4 VAN BAARLE Dylan Team INEOS 13:56
49 39 ▼10 VERGAERDE Otto Corendon – Circus 14:15
50 42 ▼8 VERONA Carlos Movistar Team 14:24
51 51 – VINJEBO Emil Riwal Readynez Cycling Team 14:32
52 54 ▲2 GOLDSTEIN Omer Israel Cycling Academy 15:18
53 56 ▲3 CIMOLAI Davide Israel Cycling Academy 17:05
54 59 ▲5 HAGA Chad Team Sunweb 18:24
55 60 ▲5 DOMONT Axel AG2R La Mondiale 18:27
56 52 ▼4 WALSLEBEN Philipp Corendon – Circus 18:33
57 55 ▼2 DUNBAR Eddie Team INEOS 21:12
58 68 ▲10 WALLS Matthew Great Britain 21:42
59 65 ▲6 BAUER Jack Mitchelton-Scott 22:01
60 63 ▲3 VERNON Ethan Great Britain 22:44
61 57 ▼4 PERRY Ben Israel Cycling Academy 22:47
62 75 ▲13 COLMAN Alex Canyon dhb p/b Bloor Homes 24:06
63 76 ▲13 DEBUSSCHERE Jens Team Katusha Alpecin 24:08
64 61 ▼3 EEKHOFF Nils Team Sunweb 24:52
65 62 ▼3 MODOLO Sacha EF Education First 25:33
66 64 ▼2 GROENEWEGEN Dylan Team Jumbo-Visma 26:15
67 67 – DUNNE Conor Israel Cycling Academy 26:19
68 69 ▲1 CULLAIGH Gabriel Team Wiggins Le Col 26:26
69 70 ▲1 LAVERACK Edward SwiftCarbon Pro Cycling 26:41
70 53 ▼17 STEWART Jake Great Britain 26:52
71 71 – TRONDSEN Trond Wanty – Gobert Cycling Team 26:57
72 72 – NOPPE Christophe Sport Vlaanderen – Baloise 26:58
73 74 ▲1 VALLÉE Boris Wanty – Gobert Cycling Team 27:10
74 77 ▲3 KREDER Wesley Wanty – Gobert Cycling Team 28:01
75 78 ▲3 RENSHAW Mark Team Dimension Data 28:15
76 79 ▲3 BROWN Jim Great Britain 28:20
77 86 ▲9 JENNER Samuel Team Wiggins Le Col 28:33
78 58 ▼20 DOWSETT Alex Team Katusha Alpecin 29:27
79 81 ▲2 SCOTT Robert Team Wiggins Le Col 29:54
80 82 ▲2 CARRETERO Héctor Movistar Team 30:10
81 84 ▲3 WILLIAMS Peter SwiftCarbon Pro Cycling 30:42
82 88 ▲6 SCOTT Jacob SwiftCarbon Pro Cycling 31:58
83 66 ▼17 BRITTON Rhys Great Britain 32:29
84 89 ▲5 BAGDONAS Gediminas AG2R La Mondiale 33:09
85 73 ▼12 CURVERS Roy Team Sunweb 33:10
86 92 ▲6 TANFIELD Harry Team Katusha Alpecin 33:42
87 94 ▲7 CAVENDISH Mark Team Dimension Data 33:54
88 95 ▲7 WALKER Joey Madison Genesis 34:31
89 97 ▲8 AFFINI Edoardo Mitchelton-Scott 34:33
90 80 ▼10 BOL Cees Team Sunweb 34:43
91 83 ▼8 HANSEN Lasse Norman Corendon – Circus 36:28
92 99 ▲7 MERTZ Rémy Lotto Soudal 36:48
93 87 ▼6 ROWSELL Erick Madison Genesis 37:03
94 85 ▼9 FOUCHÉ James Team Wiggins Le Col 37:14
95 101 ▲6 FRISON Frederik Lotto Soudal 37:32
96 102 ▲6 DIBBEN Jonathan Madison Genesis 37:47
97 90 ▼7 TOWNSEND Rory Canyon dhb p/b Bloor Homes 38:31
98 91 ▼7 BOSTOCK Matthew Canyon dhb p/b Bloor Homes 38:36
99 105 ▲6 STOKBRO Andreas Riwal Readynez Cycling Team 38:59
100 93 ▼7 HARDY Ben SwiftCarbon Pro Cycling 40:09
101 98 ▼3 CUMING Michael Madison Genesis 40:54
102 107 ▲5 BOUWMAN Koen Team Jumbo-Visma 42:18
103 96 ▼7 DE BONDT Dries Corendon – Circus 42:51
104 106 ▲2 VEYHE Torkil Riwal Readynez Cycling Team 42:56
105 100 ▼5 EISEL Bernhard Team Dimension Data 43:27
106 103 ▼3 STEWART Thomas Canyon dhb p/b Bloor Homes 45:42
107 104 ▼3 MCEVOY Jonathan Madison Genesis 45:43
108 108 – TENNANT Andrew Canyon dhb p/b Bloor Homes 52:52
109 109 – IVERSEN Rasmus Lotto Soudal 57:37
110 110 – ROBBINS Tristan SwiftCarbon Pro Cycling 1:10:25