Według informacji słoweńskiej gazety „Zurnal24”, Primoż Roglić chce po zakończeniu sezonu opuścić szeregi Jumbo-Visma i przenieść się do UAE-Team Emirates.

Jak dotąd wydawało się, że Holenderska grupa jest wręcz stworzona dla „Rogli”. 29-latek otrzymał w niej wręcz wymarzone warunki do rozwoju, odwdzięczając się kapitalną jazdą. Tylko w tym sezonie zdążył już wygrać trzy wyścigi etapowe kalendarza World Touru (UAE Tour, Tour de Romandie i Tirreno-Adriatico) oraz stanąć na podium klasyfikacji generalnej Giro. Obecnie jest na najlepszej drodze do pierwszego triumfu w Grand Tourze. Zdecydowanie prowadzi w „generalce” Vuelta a Espana na kilka dni przed końcem rywalizacji.

Według informacji „Zurnal24” Roglić chciałby jednak zmienić otoczenie. Słoweńska gazeta informuje, że prawdopodobnym jest jego transfer do UAE-Team Emirates, w dodatku – już po zakończeniu obecnego sezonu. Zawodnik ma się obawiać dużej konkurencji w Jumbo-Visma oraz faktu, że do ekipy dołącza Holender, Tom Dumoulin, który z racji narodowości i interesów sponsorów mógłby być przez włodarzy grupy faworyzowany.

Sęk w tym, że słoweński zawodnik posiada kontrakt z obecnym pracodawcą ważny przez jeszcze jeden sezon (do końca 2020 roku). To oznacza, że UAE musiałby go wykupić.