Fot. Jumbo Visma

Primoż Roglić może zaliczyć do udanych swój występ na 16. etapie. Lider wyścigu wjechał na metę z Tadejem Pogacarem i Miguelem Angelem Lopez. Słoweniec umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej, powiększając przewagę nad Alejandro Valverde.

Pogacar i Lopez, którzy walczą o 3. miejsce w klasyfikacji generalnej i zwycięstwo w klasyfikacji młodzieżowej, odjechali od grupy Primoża Roglicia. Kolarz Team Jumbo-Visma przeskoczył do tej dwójki i przy okazji nadrobił 23 sekundy nad Alejandro Valverde. Przed trzecim tygodniem ma 2 minuty i 48 sekund przewagi nad mistrzem świata. Do końca wyścigu zostały jeszcze dwa bardzo trudne etapy.

Dzień był ciężki. To była długa i trudna wspinaczka. To był dobry dzień dla nas. Zespół wykonał świetną pracę i utrzymałem czerwoną koszulkę. Jesteśmy w dobrej pozycji przed ostatnim tygodniem. Mamy dużo pewności siebie, a atmosfera w ekipie jest świetna. Ataki miały miejsce, ale cieszę się, że mogłem na nie odpowiedzieć. Teraz mamy dzień odpoczynku. Potem musimy utrzymać koncentrację do Madrytu. To były dwa ciężkie tygodnie, ale trzeci tydzień będzie bardzo trudny i wszystko może się wydarzyć. Mamy mocny zespół i jestem przekonany, że razem osiągniemy coś pięknego

– powiedział lider wyścigu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments