fot. Amstel Gold Race

Znamy skład reprezentacji Holandii na zbliżające się wielkimi krokami mistrzostwa świata w Yorkshire. W akcji zobaczymy między innymi Mathieu van der Poela (Corendon-Circus), który będzie jednym z głównych faworytów do zdobycia złota.

O Van Der Poelu napisano w tym sezonie już chyba wszystko. 24-latek z powodzeniem łączy starty w przełajach, MTB i na szosie, wszędzie zaliczając się do ścisłej czołówki. Kwestia jego możliwego występu w Yorkshire stała się żywa po fenomenalnym występie w Amstel Gold Race, a sam zawodnik z czasem dojrzewał do decyzji o starcie.

To właśnie MŚ na szosie podporządkował drugą część sezonu, rezygnując m.in. z występów w mistrzostwach świata MTB. Wciąż młody kolarz będzie liderem holenderskiej drużyny i jej wielką nadzieją na tęczową koszulkę.

Obok niego w składzie Oranje zobaczymy: Nikiego Terpstrę (Total-Direct Energie), Bauke Mollemę (Trek-Segafredo), Dylana Van Baarle (INEOS), Mike’a Teunissena (Jumbo-Visma), Sebastiana Langevelda (EF Education First), Josa Van Emdena (Jumbo-Visma) i Pietera Weeninga (Roompot-Charles).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments