Fot. Movistar Team

Po tym jak kilka miesięcy temu kontrakt z hiszpańską ekipą przedłużył Alejandro Valverde, dziś przyszła kolej na następnego weterana – Imanola Ervitiego. Współpraca została przedłużona do 2021 roku.

35-latek jest związany z Movistarem od początku zawodowej kariery jest jedynym aktywnym zawodnikiem, który reprezentuje jej barwy od nieprzerwanie piętnastu lat, W tym samym czasie do zespołu dołączył Valverde, tyle że on miał roczną przerwę spowodowaną zawieszeniem za doping. Erviti podczas przygody z Movistarem wziął udział w 23 Wielkich Tourach i aż 49 monumentach.

Pomimo długiego stażu w ekipie i wielu występów w ważnych wyścigach, jego lista sukcesów nie jest zbyt imponująca. Dwa zwycięstwa etapowe na Vuelcie, 7. miejsce w Ronde van Vlaandeeren i 9. w Paryż-Roubaix – to dotychczas jego największe osiągnięcia.

Jednak kolejny podpisany przez niego kontrakt z ekipą w błękitnych strojach świadczy o tym, że mimo wszystko jest tam bardzo szanowany. To prawdopodobnie dlatego, że jest świetnym pomocnikiem i wiele razy przyczyniał się do sukcesów osiąganych przez jego liderów. Zawodnicy których wspierał wielokrotnie stawali na podium Wielkich Tourów, w tym dwa razy na jego najwyższym stopniu.

Pewnie podpisując kontrakt zarówno doświadczony Hiszpan, jak i jego ekipa mieli nadzieję, że w ciągu najbliższych dwóch lat ta lista jeszcze się wydłuży. I niewykluczone, że stanie się to już za niecałe 2 tygodnie.