Foto: Deutschland Tour

Jasper Stuyven (Trek Segafredo) dzięki wydatnej pomocy ekipy zdołał obronić wczoraj koszulkę lidera niemieckiego wyścigu. Dla Belga triumf w Deutschland Tour jest pierwszym zwycięstwem w wyścigu etapowym w karierze.

Mający 27 lat Stuyven jest bardzo solidnym kolarzem, który wielokrotnie plasuje się na wysokich miejscach. Jednak do wczoraj w swoim palmares miał tylko sześć zwycięstw, a największe z nich to etap na Vuelta a España czy Kuurne-Bruxelles-Kuurne.

Na trzecim etapie Deutschland Tour wywalczył koszulkę lidera wyścigu, a wczoraj udało mu się „koszul” utrzymać. Dla Belga to pierwsze zwycięstwo w „etapówce”.

Szczerze mówiąc nie byłem pewny, czy uda mi się utrzymać koszulkę. Nie czułem się zbyt dobrze, a tempo naprawdę było spore. Dodatkowo doszedł stres i tylko dzięki świetnej pracy zespołu udało mi się ostatecznie wygrać ten wyścig

– powiedział Stuyven.

To nie jest moje największe zwycięstwo w karierze, ale pierwsze w etapówce i pierwsze w sezonie, co czyni je bardzo wyjątkowym. Zbliżają się wyścigi, które bardzo lubię: Brussels Cycling Classic oraz dwa w Kanadzie. Bardzo chciałbym wystartować także w mistrzostwach świata

– dodał na zakończenie Belg.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments