fot. Deceuninck - Quick Step

Kasper Asgreen (Deceuninck-Quick Step) triumfował na 3. etapie Deutschland Tour. Drugi był Jasper Stuyven, który został nowym liderem wyścigu.

Kolarze wystartowali z Gottingen, gdzie wczoraj finiszowali. Do pokonania było 190 kilometrów do Eisenach. Na trasie znalazło się kilka trudnych podjazdów. Najważniejszy wydawał się być Hohe Sonne, gdzie najpierw rozegrano lotną premię, a potem premię bonusową.

Od peletonu odjechali: Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick Step), Mads Pedersen (Trek-Segafredo) i Mika Heming (Dauner Akkon). Ich przewaga wzrosła nawet do ponad 7 minut. Ostatecznie na czele pozostali Francuz i Duńczyk, ale zostali doścignięci przez peleton na ponad 20 kilometrów przed metą.

Na podjeździe na Vachaer Stein przyspieszył Remco Eveneopel (Deceuninck-Quick Step). Peleton się podzielił i kontakt z czołową grupą stracił lider Alexander Kristoff. W czołówce pozostało kilkunastu najmocniejszych kolarzy. Najlepiej z nich na bonusowej premii finiszował Alexey Lutsenko.

Na 3 kilometry przed metą zaatakował Jasper Stuyven. Dołączył do niego Kasper Asgreen. Ta dwójka rozegrała pomiędzy sobą walkę o zwycięstwo etapowe. Lepszy okazał się Duńczyk, ale to Belg został nowym liderem. Grupa liderów straciła do czołówki 17 sekund.

Wyniki 3. etapu:

1 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck – Quick Step 4:27:53
2 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:00:00
3 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain Merida 0:00:17
4 Yves Lampaert (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:00:17
5 Tom-Jelte Slagter (Ned) Team Dimension Data 0:00:17
6 Marc Hirschi (SUI) Team Sunweb 0:00:17
7 Toms Skujins (Lat) Trek – Segafredo 0:00:17
8 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal 0:00:17
9 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 0:00:17
10 Jhonatan Manuel Narvaez Prado (Ecu) Team Ineos 0:00:17
11 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:00:17
12 Simon Geschke (GER) CCC Team 0:00:17
13 Jonas Vingegaard (Den) Team Jumbo – Visma 0:00:17
14 Emanuel Buchmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:17
15 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb 0:00:40
16 Pieter Serry (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:00:40
17 Enric Mas Nicolau (Esp) Deceuninck – Quick Step 0:00:40
18 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain Merida 0:00:40
19 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:01:18
20 Timo Roosen (Ned) Team Jumbo – Visma 0:01:20
21 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 0:01:20
22 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty – Gobert Cycling Team 0:01:20
23 Ben Swift (GBr) Team Ineos 0:01:20
24 Yoann Offredo (Fra) Wanty – Gobert Cycling Team 0:01:20
25 Paul Martens (GER) Team Jumbo – Visma 0:01:20
26 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal 0:01:20
27 Mikaël Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:20
28 Romain Hardy (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:01:20
29 Nils Politt (GER) Team Katusha Alpecin 0:01:20
30 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:20
31 Jonas Rutsch (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:01:20
32 Immanuel Stark (GER) P&S Metalltechnik 0:01:20
33 Jonathan Caicedo (Ecu) EF Education First 0:01:20
34 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal 0:01:20
35 Enrico Gasparotto (SUI) Team Dimension Data 0:01:20
36 Elie Gesbert (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:01:20
37 Mekseb Debesay (Eri) Bike Aid 0:01:20
38 Andrea Garosio (Ita) Bahrain Merida 0:01:20
39 Joseph Rosskopf (USA) CCC Team 0:01:20
40 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – RusVelo 0:01:20
41 Mathias Frank (SUI) AG2R La Mondiale 0:01:20
42 Stef Krul (Ned) Team Jumbo – Visma 0:01:20
43 Cees Bol (Ned) Team Sunweb 0:01:20
44 Sven Thurau (GER) Team Dauner-AKKON 0:01:34
45 Igor Boev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:01:34
46 Marcus Burghardt (GER) Bora – Hansgrohe 0:04:23
47 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal 0:04:23
48 Damiano Caruso (Ita) Bahrain Merida 0:04:42
49 Riccardo Zoidl (AUT) CCC Team 0:04:42
50 Jenthe Biermans (Bel) Team Katusha Alpecin 0:04:42
51 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 0:04:42
52 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:42
53 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:04:42
54 Koen Bouwman (Ned) Team Jumbo – Visma 0:04:42
55 Richie Porte (Aus) Trek – Segafredo 0:04:42
56 Michael Gogl (AUT) Trek – Segafredo 0:04:42
57 Remco Evenepoel (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:04:53
58 Kim Alexander Heiduk (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:04:53
59 André Greipel (GER) Team Arkéa – Samsic 0:05:50
60 Daniel McLay (GBr) EF Education First 0:05:50
61 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:07:34
62 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates 0:07:34
63 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 0:07:34
64 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:10:10
65 Brice Feillu (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:10:10
66 Dominik Bauer (GER) Team Dauner-AKKON 0:10:10
67 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 0:10:10
68 Gijs Van Hoecke (Bel) CCC Team 0:10:10
69 Dominik Röber (GER) P&S Metalltechnik 0:10:17
70 Alex Dowsett (GBr) Team Katusha Alpecin 0:10:17
71 James Whelan (Aus) EF Education First 0:10:47
72 Adne Van Engelen (Ned) Bike Aid 0:10:47
73 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:10:47
74 Mark Cavendish (GBr) Team Dimension Data 0:10:47
75 Joshua Huppertz (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:10:47
76 Nico Denz (GER) AG2R La Mondiale 0:10:47
77 Jan Hugger (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:10:47
78 Juri Hollmann (GER) Team Katusha Alpecin 0:10:47
79 Robert William Kessler (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:10:47
80 Fred Wright (GBr) CCC Team 0:10:47
81 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team Jumbo – Visma 0:10:47
82 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:10:47
83 Max Kanter (GER) Team Sunweb 0:10:47
84 Lennard Kämna (GER) Team Sunweb 0:10:47
85 Andreas Schillinger (GER) Bora – Hansgrohe 0:10:47
86 Vladislav Kulikov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:10:47
87 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team 0:10:47
88 Pascal Ackermann (GER) Bora – Hansgrohe 0:10:47
89 Kamil Gradek (Pol) CCC Team 0:10:47
90 Sean Bennett (USA) EF Education First 0:10:47
91 Tom Scully (NZl) EF Education First 0:10:47
92 Geraint Thomas (GBr) Team Ineos 0:10:47
93 Pavel Sivakov (Rus) Team Ineos 0:10:47
94 Rüdiger Selig (GER) Bora – Hansgrohe 0:10:47
95 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:14:52
96 Michel Aschenbrenner (GER) P&S Metalltechnik 0:14:52
97 Lucas Carstensen (GER) Bike Aid 0:14:52
98 Julian Braun (GER) Team Dauner-AKKON 0:14:52
99 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:14:52
100 Kilian Steigner (GER) Team Dauner-AKKON 0:14:52
101 Miká Heming (GER) Team Dauner-AKKON 0:14:52
102 Hernando Bohorquez Sanchez (Col) Astana Pro Team 0:14:52
103 Wesley Kreder (Ned) Wanty – Gobert Cycling Team 0:14:52
104 Mark Renshaw (Aus) Team Dimension Data 0:14:52
105 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Ineos 0:14:52
106 Daniel Bichlmann (GER) Bike Aid 0:14:52
107 Justin Wolf (GER) Bike Aid 0:14:52
108 Rodrigo Contreras Pinzon (Col) Astana Pro Team 0:14:52
109 Nikodemus Holler (GER) Bike Aid 0:14:52
110 Tobias Knaup (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:14:52
111 Tobias Nolde (GER) P&S Metalltechnik 0:14:52
112 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:14:52
113 José Gonçalves (Por) Team Katusha Alpecin 0:14:52
114 Robert Jägeler (GER) P&S Metalltechnik 0:14:52
115 Mads Pedersen (Den) Trek – Segafredo 0:17:10
116 Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck – Quick Step 0:17:10
117 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:18:12
118 John Mandrysch (GER) P&S Metalltechnik 0:19:01
119 Marcel Sieberg (GER) Bahrain Merida 0:19:01
120 Roger Kluge (GER) Lotto Soudal 0:19:01
121 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:19:01
122 Antonio Nibali (Ita) Bahrain Merida 0:19:01
DNS Kevin Van Melsen (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team
DNS Simon Špilak (Slo) Team Katusha Alpecin

Klasyfikacja generalna:

1 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 12:38:21
2 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain Merida 0:00:13
3 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:00:18
4 Yves Lampaert (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:00:19
5 Marc Hirschi (SUI) Team Sunweb 0:00:20
6 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 0:00:20
7 Tom-Jelte Slagter (Ned) Team Dimension Data 0:00:21
8 Jonas Vingegaard (Den) Team Jumbo – Visma 0:00:22
9 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal 0:00:23
10 Toms Skujins (Lat) Trek – Segafredo 0:00:23
11 Jhonatan Manuel Narvaez Prado (Ecu) Team Ineos 0:00:23
12 Simon Geschke (GER) CCC Team 0:00:23
13 Emanuel Buchmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:23
14 Pieter Serry (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:00:46
15 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb 0:00:46
16 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain Merida 0:00:46
17 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 0:01:10
18 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:01:24
19 Ben Swift (GBr) Team Ineos 0:01:26
20 Timo Roosen (Ned) Team Jumbo – Visma 0:01:26
21 Nils Politt (GER) Team Katusha Alpecin 0:01:26
22 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:26
23 Enrico Gasparotto (SUI) Team Dimension Data 0:01:26
24 Mathias Frank (SUI) AG2R La Mondiale 0:01:26
25 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal 0:01:26
26 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck – Quick Step 0:01:27
27 Jonathan Caicedo (Ecu) EF Education First 0:02:48
28 Joseph Rosskopf (USA) CCC Team 0:02:48
29 Mikaël Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:40
30 Yoann Offredo (Fra) Wanty – Gobert Cycling Team 0:03:40
31 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – RusVelo 0:03:40
32 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal 0:03:57
33 Michael Gogl (AUT) Trek – Segafredo 0:04:48
34 Paul Martens (GER) Team Jumbo – Visma 0:05:27
35 Jenthe Biermans (Bel) Team Katusha Alpecin 0:06:10
36 Enric Mas Nicolau (Esp) Deceuninck – Quick Step 0:06:46
37 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 0:07:02
38 Koen Bouwman (Ned) Team Jumbo – Visma 0:07:02
39 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:02
40 Remco Evenepoel (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:07:13
41 Elie Gesbert (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:07:26
42 Stef Krul (Ned) Team Jumbo – Visma 0:07:26
43 Mekseb Debesay (Eri) Bike Aid 0:07:26
44 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates 0:07:40
45 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:09:14
46 Romain Hardy (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:10:47
47 Andrea Garosio (Ita) Bahrain Merida 0:11:04
48 Riccardo Zoidl (AUT) CCC Team 0:11:05
49 Richie Porte (Aus) Trek – Segafredo 0:11:05
50 André Greipel (GER) Team Arkéa – Samsic 0:11:56
51 Daniel McLay (GBr) EF Education First 0:11:56
52 Nico Denz (GER) AG2R La Mondiale 0:12:15
53 Pavel Sivakov (Rus) Team Ineos 0:12:15
54 Damiano Caruso (Ita) Bahrain Merida 0:12:38
55 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 0:13:40
56 Dominik Röber (GER) P&S Metalltechnik 0:14:38
57 Gijs Van Hoecke (Bel) CCC Team 0:16:16
58 Lennard Kämna (GER) Team Sunweb 0:16:53
59 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty – Gobert Cycling Team 0:16:55
60 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:17:10
61 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team Jumbo – Visma 0:17:30
62 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:17:35
63 Geraint Thomas (GBr) Team Ineos 0:17:35
64 Cees Bol (Ned) Team Sunweb 0:17:39
65 Immanuel Stark (GER) P&S Metalltechnik 0:17:39
66 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:17:49
67 Jonas Rutsch (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:17:56
68 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal 0:19:12
69 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team 0:19:46
70 Sean Bennett (USA) EF Education First 0:20:14
71 Roger Kluge (GER) Lotto Soudal 0:21:21
72 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 0:22:06
73 José Gonçalves (Por) Team Katusha Alpecin 0:22:48
74 Kamil Gradek (Pol) CCC Team 0:23:17
75 Tom Scully (NZl) EF Education First 0:24:18
76 Jan Hugger (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:26:22
77 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:26:43
78 Brice Feillu (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:26:46
79 Pascal Ackermann (GER) Bora – Hansgrohe 0:26:56
80 Rüdiger Selig (GER) Bora – Hansgrohe 0:27:06
81 Juri Hollmann (GER) Team Katusha Alpecin 0:27:06
82 Fred Wright (GBr) CCC Team 0:27:06
83 Alex Dowsett (GBr) Team Katusha Alpecin 0:27:12
84 Robert William Kessler (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:27:23
85 Andreas Schillinger (GER) Bora – Hansgrohe 0:27:55
86 Rodrigo Contreras Pinzon (Col) Astana Pro Team 0:28:00
87 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:28:00
88 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:28:27
89 Igor Boev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:28:28
90 Marcus Burghardt (GER) Bora – Hansgrohe 0:29:09
91 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:29:23
92 Adne Van Engelen (Ned) Bike Aid 0:29:59
93 James Whelan (Aus) EF Education First 0:29:59
94 Joshua Huppertz (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:29:59
95 Sven Thurau (GER) Team Dauner-AKKON 0:30:27
96 Kim Alexander Heiduk (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:30:53
97 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:31:11
98 Justin Wolf (GER) Bike Aid 0:31:11
99 Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck – Quick Step 0:33:29
100 Miká Heming (GER) Team Dauner-AKKON 0:34:04
101 Wesley Kreder (Ned) Wanty – Gobert Cycling Team 0:34:04
102 Mads Pedersen (Den) Trek – Segafredo 0:34:31
103 Antonio Nibali (Ita) Bahrain Merida 0:36:07
104 Vladislav Kulikov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:37:09
105 Max Kanter (GER) Team Sunweb 0:37:32
106 Hernando Bohorquez Sanchez (Col) Astana Pro Team 0:37:59
107 Marcel Sieberg (GER) Bahrain Merida 0:38:13
108 Dominik Bauer (GER) Team Dauner-AKKON 0:39:03
109 Mark Cavendish (GBr) Team Dimension Data 0:39:40
110 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Ineos 0:41:34
111 Julian Braun (GER) Team Dauner-AKKON 0:43:45
112 Lucas Carstensen (GER) Bike Aid 0:43:45
113 Michel Aschenbrenner (GER) P&S Metalltechnik 0:43:45
114 Mark Renshaw (Aus) Team Dimension Data 0:43:45
115 Tobias Knaup (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:43:45
116 Daniel Bichlmann (GER) Bike Aid 0:43:45
117 Tobias Nolde (GER) P&S Metalltechnik 0:43:45
118 Robert Jägeler (GER) P&S Metalltechnik 0:43:45
119 John Mandrysch (GER) P&S Metalltechnik 0:45:01
120 Kilian Steigner (GER) Team Dauner-AKKON 0:49:13
121 Nikodemus Holler (GER) Bike Aid 0:49:19
122 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:53:22