fot. Facebook Tour Bitwa Warszawska 1920

Za nami pierwsza edycja wyścigu Mazowsze Tour o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego. Jednym z celów organizacji imprezy było upamiętnienie bohaterów Bitwy Warszawskiej z 1920 roku.

Pierwszego dnia zmagań, w piątek 16 sierpnia odbył się wyścig główny. Elita mężczyzn rywalizowała na dystansie 215 kilometrów z Ossowa do Płocka. Najlepszy okazał się Adrian Banaszek. Kolarz Voster ATS Team na finiszu wyprzedził Adriana Kurka (Hurom BDC Development). Półtorej minuty za czołową dwójką rozegrał się finisz o 3. miejsce. Najszybszy okazał się Litwin Rojus Adomaitis z Klaipeda Cycling Team.

W mastersach wygrali: Jarosław Górecki (M30), Robert Walczak z KK Tramwajarz (M40A), Maciej Rogulski (M40B), Robert Horodecki z LKS Baszta Golczewo (M50A) i Zbigniew Kaczała (M50B) także z LKS Baszta Golczewo. Juniorzy i amatorzy ścigali się na trasie o długości 120 kilometrów z Ossowa do Modlina. W wyścigu amatorów najlepszy był Kamil Kuszmider z Catena Wyszków, a w juniorach Jakub Soszka z GKK Opty-Mazowsze.

Wyniki – wyścig główny

Wyniki – wyścig główny – krótszy dystans

Następnego dnia na Torze Modlin rozegrano kryterium w kategoriach od dzieci ze szkół podstawowych, po amatorów, do elity. W wyścigu elity na 45 kilometrów triumfował Adrian Banaszek. Zwycięzca wyścigu głównego zgromadził 21 punktów i o punkt wyprzedził Litwina Justasa Beniusisa (Klaipeda Cycling Team).

Kryterium Modlin – wyniki

Mazowsze Tour zakończyło się kryterium w Legionowie. Wyścig elity odbył się na dystansie 30 kilometrów. Wygrał Justas Beniusis z dorobkiem 42 punktów. Podium uzupełnili Adam Żuber (Niezrzeszony Cross Cartel) i Norbert Banaszek (Hurom BDC Development).

Kryterium Legionowo – wyniki

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments