fot. AG2R La Mondiale

Laurens de Plus sięgnął po pierwszy zawodowy triumf, Olivier Naesen wygrał pierwszy raz od roku, a Tim Wellens w samej końcówce ostatniego etapu stracił zwycięstwo w BinckBank Tour. Jak dzisiejsi bohaterowie podsumowują etap do Geraardsbergen?

Laurens de Plus (Jumbo-Visma)

„To był dla mnie wyjątkowo trudny tydzień przez to co stało się z Bjorgiem [Lambrechtem]. Nie wiedziałem, czy chcę tu startować, bo Bjorg był moim dobrym kolegą. Ciężkie dni za nami, ale cieszę się, że mogłem go uhonorować w jakiś sposób. Był ze mną w moim myślach przez cały wyścig i ta wygrana jest dla niego.

Olivier Naesen (Ag2r)

To ogromna ulga. Jestem bardzo szczęśliwy, bo jeszcze w tym roku nie wygrałem, a dla takiego zawodnika jak ja brak zwycięstw jest wyjątkowo bolesny, więc cieszę się, że w końcu się udało.

Tim Wellens (Lotto-Soudal)

Naszym celem była walka dla Bjorga. Chcieliśmy wygrać etap, a rano generalka wyglądała bardzo dobrze. Na ostatnim okrążeniu, kiedy zaatakowali de Plus, Naesen i van Avermaet, wszystko wymknęło się spod kontroli. Próbowałem gonić, ale nie miałem już mocy w nogach. Oni za to całkiem nieźle współpracowali i było bardzo ciężko odrobić straty.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments