fot. Binck Bank Tour

Filippo Ganna (Team INEOS) zwyciężył na szóstym etapie jazdy indywidualnej na czas w wyścigu Binck Bank Tour. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Tim Wellens (Lotto-Soudal).  

Szósty etap wyścigu Binck Bank Tour żartobliwie można nazwać prologiem w środku rywalizacji. Do pokonania było 8,4 km po całkowicie płaskiej trasie w miejscowości Den Haag.

Zgodnie z tym, czego można było się spodziewać bardzo dobry czas ustanowił Jos van Emden z Jumbo-Visma, który przejechał trasę w czasie 9 minut i 24 sekund. Ten rezultat wystarczył jednak mistrzowi Holandii jedynie na trzecie miejsce na etapie.

O osiem sekund szybszy od Josa van Emdena okazał się na mecie mistrz Włoch w jeździe indywidualnej na czas i mistrz świata w wyścigu indywidualnym na dochodzenie na 4 km na torze – Filippo Ganna z drużyny INEOS. Włoch nie zszedł z tak zwanego gorącego krzesła do końca dnia, bowiem okazało się, że nie dało się pokonać tego odcinka szybciej niż w czasie 9 minut i 16 sekund.

Kolejnym kolarzem na starcie, który mógł poprawić (ale ostatecznie tego nie zrobił) świetny rezultat Ganny był Stefan Küng. Mistrz Szwajcarii w samotnej walce z czasem okazał się jednak o dziesięć sekund wolniejszy od kolarza Team INEOS.

Jeśli idzie zaś o rywalizację w klasyfikacji generalnej, to przewagę nad rywalami powiększył Tim Wellens. Top 3 “generalki” nie uległa zmianie, ale Belg z Lotto-Soudal ma teraz osiem sekund przewagi nad Marciem Hirschi (Team Sunweb) oraz dwanaście sekund nad Laurensem De Plusem (Jumbo-Visma).

Łukasz Wiśniowski z drużyny CCC Team uplasował się na 32. pozycji ze stratą 31 sekund do zwycięzcy, zaś Michał Gołaś (Team INEOS) był 90. i stracił 54 sekundy.

Do szóstego etapu nie przystąpił Dylan Groenewegen z drużyny Jumbo-Visma, który powiedział, że musi odpocząć po pierwszej części sezonu. Do ścigania wróci w Tour of Britain.

Wyniki szóstego etapu:

1 Filippo Ganna (Ita) Team Ineos 0:09:16
2 Edoardo Affini (Ita) Mitchelton-Scott 0:00:05
3 Jos van Emden (Ned) Team Jumbo-Visma 0:00:08
4 Stefan Küng (Swi) Groupama-FDJ 0:00:11
5 Harry Tanfield (GBr) Katusha-Alpecin 0:00:15
6 Bob Jungels (Lux) Deceuninck-QuickStep 0:00:16
7 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
8 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
9 Laurens De Plus (Bel) Team Jumbo-Visma 0:00:18
10 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal 0:00:20
11 Mike Teunissen (Ned) Team Jumbo-Visma
12 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
13 Miles Scotson (Aus) Groupama-FDJ 0:00:21
14 Casper Pedersen (Den) Team Sunweb
15 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team 0:00:23
16 Tom Bohli (Swi) UAE Team Emirates 0:00:24
17 Marc Hirschi (Swi) Team Sunweb
18 Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team 0:00:25
19 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First
20 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott
21 Josef Cerny (Cze) CCC Team
22 Dylan van Baarle (Ned) Team Ineos 0:00:26
23 Timo Roosen (Ned) Team Jumbo-Visma 0:00:27
24 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida
25 Dion Smith (NZl) Mitchelton-Scott 0:00:28
26 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott 0:00:29
27 Kévin Geniets (Lux) Groupama-FDJ Continental
28 Gijs Van Hoecke (Bel) CCC Team
29 Simon Clarke (Aus) EF Education First 0:00:30
30 Zdenek Stybar (Cze) Deceuninck-QuickStep
31 Michael Valgren Andersen (Den) Dimension Data 0:00:31
32 Lukasz Wisniowski (Pol) CCC Team
33 Julius van den Berg (Ned) EF Education First 0:00:32
34 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ
35 Bagdonas Gediminas (Ltu) AG2R La Mondiale 0:00:33
36 Dorian Godon (Fra) AG2R La Mondiale
37 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) CCC Team
38 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo 0:00:34
39 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb
40 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data 0:00:35
41 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
42 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
43 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team 0:00:36
44 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
45 Florian Senechal (Fra) Deceuninck-QuickStep 0:00:37
46 Jan Bakelants (Bel) Team Sunweb
47 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
48 Callum Scotson (Aus) Mitchelton-Scott
49 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale 0:00:38
50 Philippe Gilbert (Bel) Deceuninck-QuickStep
51 Damien Gaudin (Fra) Total Direct Energie 0:00:39
52 Michael Schär (Swi) CCC Team 0:00:40
53 Robert Stannard (Aus) Mitchelton-Scott
54 Lars Boom (Ned) Roompot-Charles
55 Senne Leysen (Bel) Roompot-Charles
56 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin
57 Alvaro Hodeg (Col) Deceuninck-QuickStep
58 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team 0:00:41
59 Iljo Keisse (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:00:42
60 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-QuickStep
61 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
62 Ruben Guerreiro (Por) Katusha-Alpecin 0:00:43
63 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
64 Mitchell Docker (Aus) EF Education First 0:00:44
65 Julien Vermote (Bel) Dimension Data 0:00:45
66 Ludovic Robeet (Bel) Wallonie Bruxelles
67 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
68 Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo 0:00:46
69 Jay Mc Carthy (Aus) Bora-Hansgrohe
70 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott 0:00:47
71 Davide Ballerini (Ita) Astana Pro Team
72 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot-Charles
73 Joris Nieuwenhuis (Ned) Team Sunweb 0:00:48
74 Lars Bak (Den) Dimension Data 0:00:49
75 Jasper Philipsen (Bel) UAE Team Emirates
76 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
77 Luis Mas Bonet (Spa) Movistar Team 0:00:50
78 Boris Vallee (Bel) Wanty-Gobert 0:00:51
79 Larry Warbasse (USA) AG2R La Mondiale
80 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora-Hansgrohe
81 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:00:52
82 Rui Oliveira (Por) UAE Team Emirates
83 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:53
84 Adrien Petit (Fra) Total Direct Energie
85 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ
86 Jurgen Roelandts (Bel) Movistar Team
87 Willem Jakobus Smit (RSA) Katusha-Alpecin
88 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida 0:00:54
89 Angelo Tulik (Fra) Total Direct Energie
90 Michal Golas (Pol) Team Ineos 0:00:55
91 Christian Knees (Ger) Team Ineos 0:00:56
92 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ 0:00:57
93 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
94 Sacha Modolo (Ita) EF Education First
95 Jaime Castrillo (Spa) Movistar Team
96 Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo
97 Thomas Boudat (Fra) Total Direct Energie 0:00:59
98 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale
99 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles 0:01:00
100 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 0:01:01
101 Jakub Mareczko (Ita) CCC Team
102 Meiyin Wang (Chn) Bahrain-Merida 0:01:02
103 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Ineos
104 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
105 Hector Carretero (Spa) Movistar Team 0:01:03
106 Jesper Asselman (Ned) Roompot-Charles
107 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:01:04
108 Aaron Verwilst (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:01:05
109 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates
110 Alexandre Pichot (Fra) Total Direct Energie 0:01:06
111 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal 0:01:08
112 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
113 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo 0:01:09
114 Leonardo Basso (Ita) Team Ineos
115 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:01:10
116 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal 0:01:11
117 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
118 Paul Martens (Ger) Team Jumbo-Visma 0:01:12
119 Jan Willem van Schip (Ned) Roompot-Charles 0:01:13
120 Jens Debusschere (Bel) Katusha-Alpecin 0:01:14
121 Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo 0:01:15
122 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
123 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Gobert 0:01:16
124 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Gobert 0:01:18
125 Oscar Gatto (Ita) Bora-Hansgrohe
126 Juan Sebastian Molano (Col) UAE Team Emirates 0:01:19
127 Pim Ligthart (Ned) Total Direct Energie 0:01:20
128 Boy van Poppel (Ned) Roompot-Charles
129 Aime De Gendt (Bel) Wanty-Gobert
130 Lionel Taminiaux (Bel) Wallonie Bruxelles 0:01:21
131 Stan Dewulf (Bel) Lotto Soudal
132 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Gobert 0:01:23
133 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb 0:01:24
134 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal 0:01:25
135 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team 0:01:26
136 Stijn Steels (Bel) Roompot-Charles
137 Brian van Goethem (Ned) Lotto Soudal 0:01:27
138 Carlos Verona (Spa) Movistar Team 0:01:28
139 Aksel Nõmmela (Est) Wallonie Bruxelles 0:01:29
140 Marcel Sieberg (Ger) Bahrain-Merida 0:01:31
141 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates
142 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe 0:01:40
143 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team 0:01:44
DNS Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
DNS Dylan Groenewegen (Ned) Team Jumbo-Visma
DNS Moreno Hofland (Ned) EF Education First

Klasyfikacja generalna po sześciu etapach:

1 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal 17:37:10
2 Marc Hirschi (Swi) Team Sunweb 0:00:08
3 Laurens De Plus (Bel) Team Jumbo-Visma 0:00:12
4 Stefan Küng (Swi) Groupama-FDJ 0:00:40
5 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida 0:00:43
6 Mike Teunissen (Ned) Team Jumbo-Visma 0:00:45
7 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
8 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo 0:00:49
9 Michael Valgren Andersen (Den) Dimension Data 0:00:53
10 Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team 0:00:54
11 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First
12 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale 0:00:55
13 Dion Smith (NZl) Mitchelton-Scott 0:00:57
14 Simon Clarke (Aus) EF Education First 0:00:59
15 Zdenek Stybar (Cze) Deceuninck-QuickStep
16 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 0:01:03
17 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:01:06
18 Philippe Gilbert (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:01:07
19 Ruben Guerreiro (Por) Katusha-Alpecin 0:01:12
20 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
21 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 0:02:32
22 Dylan van Baarle (Ned) Team Ineos 0:02:40
23 Timo Roosen (Ned) Team Jumbo-Visma 0:02:45
24 Florian Senechal (Fra) Deceuninck-QuickStep 0:02:55
25 Jan Bakelants (Bel) Team Sunweb
26 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale 0:02:56
27 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:03:03
28 Jay Mc Carthy (Aus) Bora-Hansgrohe 0:03:04
29 Michal Golas (Pol) Team Ineos 0:03:13
30 Stan Dewulf (Bel) Lotto Soudal 0:03:39
31 Kévin Geniets (Lux) Groupama-FDJ Continental 0:04:37
32 Bob Jungels (Lux) Deceuninck-QuickStep 0:05:20
33 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 0:05:22
34 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin 0:05:39
35 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team 0:05:40
36 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:05:41
37 Josef Cerny (Cze) CCC Team 0:05:43
38 Willem Jakobus Smit (RSA) Katusha-Alpecin 0:05:47
39 Larry Warbasse (USA) AG2R La Mondiale 0:05:50
40 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:06:04
41 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team 0:06:08
42 Robert Stannard (Aus) Mitchelton-Scott 0:06:29
43 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott 0:07:50
44 Dorian Godon (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:51
45 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott 0:09:08
46 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ 0:09:36
47 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Gobert 0:09:53
48 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott 0:10:16
49 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team 0:10:56
50 Carlos Verona (Spa) Movistar Team 0:11:00
51 Edoardo Affini (Ita) Mitchelton-Scott 0:11:16
52 Callum Scotson (Aus) Mitchelton-Scott
53 Casper Pedersen (Den) Team Sunweb 0:11:32
54 Michael Schär (Swi) CCC Team 0:11:44
55 Jasper Philipsen (Bel) UAE Team Emirates 0:11:50
56 Senne Leysen (Bel) Roompot-Charles 0:11:51
57 Joris Nieuwenhuis (Ned) Team Sunweb 0:11:52
58 Davide Ballerini (Ita) Astana Pro Team 0:11:58
59 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora-Hansgrohe 0:12:02
60 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:12:08
61 Jesper Asselman (Ned) Roompot-Charles 0:12:12
62 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:12:16
63 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:12:21
64 Filippo Ganna (Ita) Team Ineos
65 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal 0:12:36
66 Mitchell Docker (Aus) EF Education First 0:13:01
67 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team 0:13:32
68 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:13:46
69 Jos van Emden (Ned) Team Jumbo-Visma 0:14:12
70 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal 0:14:20
71 Iljo Keisse (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:14:29
72 Aime De Gendt (Bel) Wanty-Gobert 0:14:50
73 Angelo Tulik (Fra) Total Direct Energie 0:14:57
74 Harry Tanfield (GBr) Katusha-Alpecin 0:15:11
75 Miles Scotson (Aus) Groupama-FDJ 0:15:24
76 Lukasz Wisniowski (Pol) CCC Team 0:15:26
77 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo 0:15:27
78 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 0:15:28
79 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) CCC Team
80 Gijs Van Hoecke (Bel) CCC Team 0:15:32
81 Alvaro Hodeg (Col) Deceuninck-QuickStep 0:15:33
82 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data 0:15:38
83 Lars Boom (Ned) Roompot-Charles 0:15:43
84 Lars Bak (Den) Dimension Data 0:15:45
85 Julien Vermote (Bel) Dimension Data 0:15:48
86 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 0:15:52
87 Luis Mas Bonet (Spa) Movistar Team 0:15:53
88 Boris Vallee (Bel) Wanty-Gobert 0:15:54
89 Jurgen Roelandts (Bel) Movistar Team 0:15:56
90 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
91 Adrien Petit (Fra) Total Direct Energie
92 Christian Knees (Ger) Team Ineos 0:15:59
93 Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo 0:16:00
94 Thomas Boudat (Fra) Total Direct Energie 0:16:02
95 Jakub Mareczko (Ita) CCC Team 0:16:04
96 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Ineos 0:16:05
97 Leonardo Basso (Ita) Team Ineos 0:16:12
98 Jens Debusschere (Bel) Katusha-Alpecin 0:16:17
99 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Gobert 0:16:21
100 Boy van Poppel (Ned) Roompot-Charles 0:16:23
101 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Gobert 0:16:26
102 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team 0:16:29
103 Aksel Nõmmela (Est) Wallonie Bruxelles 0:16:32
104 Jan Willem van Schip (Ned) Roompot-Charles 0:16:36
105 Juan Sebastian Molano (Col) UAE Team Emirates 0:16:42
106 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin 0:16:57
107 Sacha Modolo (Ita) EF Education First 0:17:05
108 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ 0:17:12
109 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo 0:17:16
110 Stijn Steels (Bel) Roompot-Charles
111 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale 0:17:28
112 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:17:40
113 Marcel Sieberg (Ger) Bahrain-Merida 0:17:43
114 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot-Charles 0:17:47
115 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 0:17:48
116 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal 0:17:54
117 Brian van Goethem (Ned) Lotto Soudal 0:18:02
118 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:18:26
119 Paul Martens (Ger) Team Jumbo-Visma
120 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data 0:18:34
121 Ludovic Robeet (Bel) Wallonie Bruxelles 0:19:34
122 Tom Bohli (Swi) UAE Team Emirates 0:20:16
123 Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo 0:20:26
124 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team 0:20:38
125 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:20:54
126 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ 0:21:00
127 Hector Carretero (Spa) Movistar Team 0:21:04
128 Aaron Verwilst (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:21:07
129 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb 0:21:18
130 Rui Oliveira (Por) UAE Team Emirates 0:21:26
131 Lionel Taminiaux (Bel) Wallonie Bruxelles 0:21:34
132 Julius van den Berg (Ned) EF Education First 0:21:53
133 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles 0:21:54
134 Meiyin Wang (Chn) Bahrain-Merida 0:24:05
135 Bagdonas Gediminas (Ltu) AG2R La Mondiale 0:24:42
136 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida 0:25:53
137 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe 0:29:50
138 Damien Gaudin (Fra) Total Direct Energie 0:31:50
139 Jaime Castrillo (Spa) Movistar Team 0:33:17
140 Alexandre Pichot (Fra) Total Direct Energie 0:33:36
141 Oscar Gatto (Ita) Bora-Hansgrohe 0:36:16
142 Pim Ligthart (Ned) Total Direct Energie 0:36:32
143 Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo 0:37:12