fot. Caja Rural

Alan Banaszek z drużyny Caja Rural – RGA wygrał tegoroczną odsłonę Memoriału Zbigniewa Szczepkowskiego, który został rozegrany w Czyżewie. 

Ściganie w Czyżewie miało na celu przede wszystkim uhonorować olimpijczyka z Montrealu Zbigniewa Szczepkowskiego. Ten były polski kolarz, który zmarł w lutym tego roku, zasłynął przede wszystkim z pieczołowitych przygotowań do MP – imprezy, w której wywalczył kilkanaście tytułów mistrzowskich i kilkadziesiąt medali. Był także bliski zwycięstw w wyścigu Tour de Pologne oraz prestiżowej swego czasu brytyjskiej „etapówce” – Milk Race.

Na początku wyścigu miało miejsce wiele ataków i wreszcie na dwudziestym piątym kilometrze uformowała się jedenastoosobowa ucieczka dnia, w której współpraca układała się dobrze, dzięki czemu miała szansę na powodzenie.

Znajdował się w niej Alan Banaszek, który postanowił nie pozostawiać niczego przypadkowi i zaatakował trzy kilometry przed metą. Kreskę przekroczył samotnie, cztery sekundy przed drugim Emre Yilmazem z reprezentacji Turcji i trzecim Tobiaszem Pawlakiem z Hurom BDC Development.

Pełne wyniki wyścigu znajdują się TUTAJ: WynikiWysciguSZCZEP

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments