fot. BORA-hansgrohe / bettiniphoto

Tym, który dopełnił podium ME 2019 w wyścigu elity mężczyzn jest zwycięzca dwóch etapów w tegorocznym wyścigu Tour de Pologne jest Pascal Ackermann (BORA-hansgrohe).

Ackermann nie był w stanie odpowiedzieć na atak Yvesa Lampaerta (Belgia), a następnie na akcję dołączenia do swojego klubowego kolegi Elii Vivianiego. W rezultacie musi zadowolić się brązowym medalem.

– Oczywiście, że chcielibyśmy wygrać, ale muszę być zadowolony z trzeciego miejsca. To był jeden z najtrudniejszych wyścigów w sezonie. Rywalizacja na dobre rozpoczęła się już we wczesnej fazie. Moi koledzy z reprezentacji bardzo dobrze ze mną współpracowali i utrzymywali mnie z przodu podczas kluczowych momentów w wyścigu. Gdy przejeżdżaliśmy przez miasto na czele zostało tylko około dziesięciu kolarzy, a Włosi wzięli na siebie odpowiedzialność nadawania tempa. W końcówce nie byłem w stanie odpowiedzieć na atak Belgów. Nie był to rezultat, jakiego oczekiwaliśmy, ale pomimo to jestem szczęśliwy, że finiszowałem przed resztą stawki

– powiedział Pascal Ackermann.

Zwycięzcą wyścigu został Elia Viviani (Włochy), zaś drugi finiszował Yves Lampaert (Belgia). Wyścig rozegrano na płaskiej, ale wietrznej trasie wokół Alkmaar o dystansie 172,6 km.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments