fot. UCI

Zwycięstwo Remco Evenepoela w Clasica San Sebastian było całkiem dużą niespodzianką. Teraz młodziutki Belg przyznaje, że z chęcią wystartowałby na mistrzostwach świata w Yokrshire w wyścigach Elity.

Sobotni klasyk w północnej Hiszpanii, jak co roku, był niezwykle interesujący. Zwycięstwo 19-letniego Remco Evenepoela zrobiło wrażenie na całym kolarskim świecie. Młodziutki Belg wierzy jednak, że to nie koniec wyjątkowego sezonu, gdyż przed nim, być może, walka o medale podczas mistrzostw świata w Yorkshire.

Jestem niezwykle zmotywowany, by wziąć udział zarówno w wyścigu ze startu wspólnego, jak i jeździe indywidualnej na czas elity. To byłoby coś naprawdę niezwykłego. Teraz jednak skupiam się na czasówce w ramach mistrzostw Europy. Później przyjdzie mi za to pojechać na zgrupowanie do Livigno i stanąć na starcie Tour of Germany oraz klasyków w Kanadzie. Zasadniczo dopiero wtedy dowiem się, czy pojadę do Anglii

– powiedział Evenepoel w rozmowie ze Sporzą.

Co ważne, dla Evenepoela było to już czwarte zwycięstwo w sezonie. Wcześniej udało mu się zgarnąć etap i klasyfikację generalną Tour of Belgium oraz wygrać odcinek Adriatica Ionica Race.