Już w sobotę w Krakowie rozpocznie się 76. edycja Tour de Pologne. Przyjrzyjmy się zatem wstępnej liście startowej.

Wygląda na to, że oprócz reprezentacji Polski i CCC Team nasi kibice będą mogli dopingować kilku naszych kolarzy. Razem z Team Ineos mają przyjechać Michał Gołaś i Michał Kwiatkowski, a w barwach BORA-hansgrohe wystąpią Rafał Majka, Maciej Bodnar i Paweł Poljański. Mamy nadzieję, że mimo ostatnich kłopotów zdrowotnych w wyścigu wystąpi Tomasz Marczyński (Lotto Soudal).

W walkę o końcowe zwycięstwo oprócz (miejmy nadzieję) “Kwiato” i “Zgreda” powinni włączyć się między innymi: Bob Jungels, Davide Formolo, Pavel Sivakov, Miguel Angel Lopez, Matej Mohoric, Diego Ulissi, Sergio Higuita, Bjorg Lambrecht, Ben O’Connor czy Alexander Vlasov.

W pojedynkach sprinterskich powinni liczyć się: Ben Swift, Fabio Jakobsen, Pascal Ackermann, Fernando Gaviria, Marc Sarrea’u, Max Walscheid czy John Degenkolb.

Wstępna lista startowa Tour de Pologne 2019:

TEAM INEOS INS

1.  DOULL Owain
2.  GOŁAŚ Michał
3.  KIRYIENKA Vasil
4.  KWIATKOWSKI Michał
5.  PUCCIO Salvatore
6.  SIVAKOV Pavel
7.  SWIFT Ben
R  DUNBAR Edward
R  ELISSONDE Kenny
R  GEOGHEGAN Tao
R  KNEES Christian

DECEUNINCK – QUICK-STEP DQT

11.  CAVAGNA Rémi
12.  JAKOBSEN Fabio
13.  JUNGELS Bob
14.  KNOX James
15.  SABATINI Fabio
16.  SERRY Pieter
17.  VAKOČ Petr
R  HODEG CHAGUI Alvaro Jose
R  CAPECCHI Eros
R  MARTINELLI Davide
R  SENECHAL Florian

BORA-hansgrohe BOH

21.  ACKERMANN Pascal
22.  BENEDETTI Cesare
23.  BODNAR Maciej
24.  FORMOLO Davide
25.  MAJKA Rafał
26.  POLJAŃSKI Paweł
27.  SELIG Rüdiger
R  SCHILLINGER Andreas
R  SCHWARZMANN Michael
R  BASKA Erik
R  GROßSCHARTNER Felix

TEAM Jumbo – Visma  TJV

31.  GESINK Robert
32.  HOFSTEDE Lennard
33.  VAN DER HOORN Taco
34.  VAN POPPEL Danny
35.  POWLESS Neilson
36.  VINGEGAARD Jonas
37.  TOLHOEK Antwan
R  JANSEN Amund
R  LINDEMAN Bert-Jan
R  DE TIER Floris

ASTANA PRO TEAM AST

41.  LOPEZ Miguel Angel
42.  CATALDO Dario
43.  CONTRERAS Rodrigo
44.  HIRT Jon
45.  IZAGUIRRE Ion
46.  KUDUS Merhawi
47.  STALNOV Nikita
R  BIZHIGITOV Zhandos
R  BOARO Manuele
R  NIELSEN Magnus Cort
R  ZEITS Andrey

UAE TEAM EMIRATES UAD

51.  GAVIRIA RENDON Fernando
52.  CONSONNI Simone
53.  CONTI Valerio
54.  MORI Manuele
55.  RAVASI Edward
56.  PETILLI Simone
57.  ULISSI Diego
R  RIABUSHENKO Aleksandr
R  SUTHERLAND Rory
R  BOHLI Tom
R  FERRARI Roberto

MOVISTAR TEAM MOV

61.  ANACONA Winner Andrew
62.  BETANCUR Carlos Alberto
63.  CARRETERO Hector
64.  FERNÁNDEZ Ruben
65.  PRADES Eduard
66.  ROJAS Jose Joaquin
67.  VALLS Rafrael

BAHRAIN – MERIDA BRN

71.  MOHORIC Matej
72.  NOVAK Domen
73.  PERNSTEINER Hermann
74.  PIBERNIK Luka
75.  POZZOVIVO Domenico
76.  TRATNIK Jan
77.  WILLIAMS Stephan Rhys
R  BOLE Grega
R  FENG Chun-Kai
R  WANG Meiyin

GROUPAMA – FDJ GFC

81.  ARMIRAIL Bruno
82.  DELAGE Mickaël
83.  FRANKINY Kilian
84.  SARREA’U Marc
85.  SEIGLE Romain
86.  THOMAS Benjamin
87.  VINCENT Léo
R  MORABITO Stive
R  KONOVALOVAS Ignatas
R  HOELGAARD Daniel

TEAM SUNWEB SUN

91.  ANDERSEN Asbjorn Kragh
92.  HAMILTON Christopher
93.  HINDLAY Jai
94.  POWER Robert
95.  KANTER Max
96.  STORER Michael
97.  WALSCHEID Maximilian
R  FRÖHLINGER Johannes
R  STORK Florian
R  VERVAEKE Louis

MITCHELTON – SCOTT MTS

101.  EDMONDSON Alexander
102.  BEWLEY Samuel
103.  GRMAY Tsgabu
104.  HOWSON Damien
105.  MEZGEC Luka
106.  SCHULTZ Nicholas
107.  SMITH Dion
R  SCOTSON Callum
R  NIEVE Mikel
R  HAIG Jack
R  AFFINI Edoardo

TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE EFD

111.  BENNETT Sean
112.  BROWN Nathan Davis
113.  HIGUITA GARCIA Sergio
114.  MODOLO Sacha
115.  OWEN Logan
116.  VAN DEN BERG Julius
117.  VILLALOBOS HERNANDEZ Luis Ricardo

TREK – SEGAFREDO TFS

121.  BEPPU Fumiyuki
122.  BRAMBILLA Gianluca
123.  CONCI Nicola
124.  DEGENKOLB John
125.  GOGL Michael
126.  PEDERSEN Mads
127.  MOSCA Jacopo

AG2R LA MONDIALE ALM

131.  BOUCHARD Geoffrey
132.  CHEVRIER Clément
133.  DILLIER Silvan
134.  GENIEZ Alexsandre
135.  JAUREGUI Quentin
136.  LATOUR Pierre
137.  VENTURINI Clément
R  BIDARD François
R  GASTAUER Ben
R  PETERS Nans
R  WARBASSE Larry

LOTTO – SOUDAL LTS

141.  ARMEE Sander
142.  HAGEN Carl Fredrik
143.  LAMBRECHT Bjorg
144.  MARCZYŃSKI Tomasz
145.  VANHOUCKE Harm
146.  WALLAYS Jelle
147.  WOUTERS Enzo
R  NAESEN Lawrence
R  HANSEN Adam

CCC SPRANDI POLKOWICE CCC

151.  ANTUNES Amaro
152.  BERNAS Paweł
153.  GESCHKE Simon
154.  KOCH Jonas
155.  OWSIAN Łukasz
156.  PAUWELS Serge
157.  SAJNOK Szymon
GRADEK Kamil
R  MARECZKO Jakub
WIŚNIOWSKI Łukasz

TEAM KATUSHA ALPECIN TKA

161.  BATTAGLIN Enrico
162.  CRAS Steff
163.  FABBRO Matteo
164.  KOCHETKOV Pavel
165.  NAVARRO GARCIA Daniel
166.  ŠPILAK Simon
167.  STRAKHOV Dmitrii
R  TANFIELD Harry
R  KUZNETSOV Viacheslav
R  GUERREIRO Ruben
R  HAAS Nathan

Team Dimension Data DDD

171.  O’CONNOR Ben
172.  EISEL Bernhard
173.  GASPAROTTO Enrico
174.  MÄDER Gino
175.  VENTER Jaco
176.  DAVIES Scott
177.  JANSE VAN RENSBURG Jacques
R  BAK Lars
R  DLAMINI Nicholas
R  CAVENDISH Mark

REPREZENTACJA POLSKI NAT

181.  RUTKIEWICZ Marek
182.  PATERSKI Maciej
183.  CIEŚLIK Paweł
184.  FRANCZAK Paweł
185.  KUREK Adrian
186.  KACZMAREK Jakub
187.  REKITA Szymon
R  BANASZEK Alan
R  BOGUSŁAWSKI Marceli
R  JANISZEWSKI Sylwester

Cofidis, le Crédit en Ligne COF

191.  ATAPUMA Jhon Darwin
192.  FORTIN Filippo
193.  HANSEN Jesper
194.  HERRADA Jose
195.  LETURNIER Mathias
196.  MATE MARDONES Luis Angel
197.  SOUPE Geoffrey|
R  MORIN Emmanuel
R  HOFSTETTER Hugo

GAZPROM-RUSVELO GAZ

201.  VLASOV Alexander
202.  ARSLANOV Ildar
203.  CHERKASOV Nikolai
204.  SHALUNOV Evgeny
205.  SHILOV Sergey
206.  ROVNY Ivan
207.  STASH Mamyr
R  BOEV Igor
R  PORSEV Alexander

TEAM NOVO NORDISK TNN

211.  PLANET Charles
212.  LOZANO David
213.  PERON Andrea
214.  KUSZTOR Peter
215.  BRAND Sam
216.  HENTTALA Joonas
217.  POLI Umberto
R  BEHRINGER Oliver
R  CLANCY Stephen
R  CALABRIA Fabio
R  KAMSTRA Brian