Foto: ELEN RIUS/RONDE DE L'ISARD

Włoch Andrea Bagioli, który wygrał tegoroczną edycję wyścigu Ronde de I’Isard, zostanie od przyszłego roku zawodowym kolarzem. 20-latek podpisał właśnie dwuletni kontrakt z drużyną Deceuninck-Quick Step i wstąpi w jej szeregi po zakończeniu bieżącego sezonu. 

Andrea Bagioli jest góralem i reprezentuje obecnie barwy drużyny Colpack. Zanim zaczął brylować w kategorii orlika zajął miejsce w pierwszej dziesiątce Wyścigu Pokoju Juniorów oraz Giro della Lunigiana. W 2018 roku – pierwszym w U23, wygrał klasyfikację generalną Toscana Terra di Ciclismo oraz był drugi zarówno w Liège-Bastogne-Liège, jak i Il Piccolo Lombardia, a więc w klasykach dla dobrze wspinających się kolarzy.

W tym sezonie zdążył odnieść już zwycięstwa w Ronde de I’Isard oraz w Trofeo Città di San Vendemiano, potwierdzając tym samym swoje zdolności do jazdy we wznoszącym się terenie.

– Jestem niesamowicie szczęśliwy, to dla mnie spełnienie marzeń! Zostanie profesjonalnym kolarzem było moim celem, więc bycie częścią “Watahy” jest dla mnie czymś fantastycznym. Nie mogę się doczekać spotkania z drużyną – z kolarzami oraz z obsługą. Jestem bardzo zmotywowany, aby rozpocząć moją karierę na poziomie World Tour i aby odpłacić się za zaufanie, jakim obdarzył mnie pan Patrick Lefevere. Chciałbym bardzo podziękować mojej rodzinie, która zawsze mnie wspiera, a także drużynie Colpack i jej szefowi, panu Beppe Colleoniemu. Spędziłem z nimi świetny czas i rozwinąłem się jako kolarz

– powiedział Bagioli oficjalnej stronie internetowej drużyny Deceuninck-Quick Step.