Ide Schelling (SEG Racing Academy) był najlepszy na pierwszym etapie włoskiego wyścigu orlików i został nowym liderem.

Po wczorajszym prologu dzisiaj na kolarzy rywalizujących w Giro Ciclistico della Valle d’Aosta Mont Blanc czekał etap z  Sainte Foy Tarentaise do Saint Gervais Mont Blanc o długości 126 kilometrów. Po drodze musieli zmierzyć się z trzema trudnymi podjazdami.

W pierwszą ucieczkę zabrało się jedenastu zawodników: Ben Gerrits (UC Monaco), Sanchez Lopez (Equipo Lizarte), Simone Piccolo (Casillo-Maserati), Alexander Tarlton (Herrmann Radteam), Simon Guglielmi (Equipe continentale Groupama-FDJ), Jakob Dorigoni (Team Colpack), Adam Hartley (SEG Racing Academy), Jacopo Menegotto i Michel Piccot (obaj Biesse Carrera), Nico Houtteman (GM Recycling Team) oraz Martin Marcellusi (Velo Racing Pallazago).

Na Cormet de Roseland jako pierwszy zameldował się Piccolo. Na zjeździe z tej górskiej premii z peletonu skontrowali kolejni zawodnicy i grupki połączyły się. W trakcie podjazdu pod Col des Saisies na czele pojawili się: Ide Schelling (SEG Racing Academy), Mauri Vansevenant (EFC-L&R- Vulsteke) i Maxime Chevalier (VC Pays de Loudeac).

Trójka na 20 kilometrów przed metą miała ponad trzy minuty przewagi. Niestety doszło do pomylenia trasy i organizatorzy na dłuższą chwilę zmuszeni byli zneutralizować wyścig.

Ostatnią górską premię wygrał Schelling. Ta trójka wypracowała sobie tak ogromną przewagę, że mogła między sobą rozegrać walkę o etap i koszulkę lidera. Po chwili okazało się, że peleton jechał w spacerowym tempie na znak protestu przez dwukrotne pomylenie trasy.

Ostatecznie najszybszy okazał się właśnie Ide Schelling (SEG Racing Academy), który zgarnął etapowy skalp, koszulkę lidera i koszulkę dla najlepszego górala.

Wyniki pierwszego etapu:

1 SCHELLING Ide SEG RACING ACADEMY NED les 126 km en 3h40’18” (moy. 34,317km/h)
2 * CHEVALIER Maxime VC PAYS DE LOUDEAC FRA
3 * VANSEVENANT Mauri EFC-L&R-VULSTEKE BEL 02”
4 HARTLEY Adam SEG RACING ACADEMY GBR 01’21”
5 GUGLIELMI Simon ECC GROUPAMA FDJ FRA 01’51”
6 PALLESEN Jeppe Aaskov DANISH NATIONAL TEAM DEN 02’25”
7 BELLICAUD Jérémy CR BOURGOGNE FRANCHE FRA 02’34”
8 DEVAUX Thomas CR BOURGOGNE FRANCHE FRA ‘
9 LEYMAN Celestin EFC-L&R-VULSTEKE BEL 04’23”
10 EJGU Million Beza DIMENSION DATA FOR QHUB ETH 07’44”
11 EVANS Alexander SEG RACING ACADEMY AUS 12’12”
12 PEÁK Barnabás SEG RACING ACADEMY HUN ‘
13 * HOOLE Daan SEG RACING ACADEMY NED ‘
14 INKELAAR Kevin ECC GROUPAMA FDJ NED 16’47”
15 * BARONCINI Filippo BELTRAMITSA HOPPLA` PET ITA ‘
16 * PARISINI Nicolo’ BELTRAMITSA HOPPLA` PET ITA ‘
17 HEIDEMANN Miguel HERRMAN RADTEAM GER ‘
18 BORRA Gilles EFC-L&R-VULSTEKE BEL ‘
19 * GARIBBO Nicolo’ VELO RACING PALAZZAGO ITA ‘
20 * BALDINGER Lukas HERRMAN RADTEAM GER ‘
21 * CASSARA’ Giacomo VELO RACING PALAZZAGO ITA ‘
22 * VAN GILS Maxin LOTTO SOUDAL U23 BEL ‘
23 * NONNEZ Théo ECC GROUPAMA FDJ FRA ‘
24 * JUNG Lennart HERRMAN RADTEAM GER ‘
25 * GHIGINO Valter TEAM CINELLI ITA ‘
26 BRENANS Emile TEAM HAUTE SAVOIE / AURA FRA ‘
27 SCARONI Cristian ECC GROUPAMA FDJ ITA ‘
28 FURNARI Salvatore VELO RACING PALAZZAGO ITA ‘
29 MALLE Nicolas VC PAYS DE LOUDEAC FRA ‘
30 CONCA Filippo BIESSE CARRERAASD ITA ‘
31 RIES Michel KOMETA CYCLING TEAM LUX ‘
32 * RAIMONDI Alex CASILLO-MASERATI ITA ‘
33 PELLIZZER Mattia CASILLO-MASERATI ITA ‘
34 JOHNSTON Calum HOLDSWOTH ZAPPI GBR ‘
35 MONTOYA MONTOYA Javier Ignacio BELTRAMITSA HOPPLA` PET COL ‘
36 RUBIO REYES Einer Augusto ARAN CUCINE VEJUS ITA ‘
37 * MARCELLUSI Martin VELO RACING PALAZZAGO ITA ‘
38 * HEALY Ben TEAM WIGGINS LECOL IRL ‘
39 HENRIO Ewen VC PAYS DE LOUDEAC FRA ‘
40 WYDOOGHE Jaron GM RECYCLING TEAM BEL ‘
41 * SANCHEZ LOPEZ Eugenio EQUIPO LIZARTE ESP ‘
42 * COLLEONI Kevin BIESSE CARRERAASD ITA ‘
43 * CAVALLO Luca UC MONACO ITA ‘
44 PICCOLO Simone CASILLO-MASERATI ITA ‘
45 * SAUVAGNARGUES Jacques TEAM WIGGINS LECOL GBR ‘
46 GASPARINI Alessio TEAM FORTEBRACCIO ITA ‘
47 * VAN WILDER Ilan LOTTO SOUDAL U23 BEL ‘
48 BATTISTELLA Samuele DIMENSION DATA FOR QHUB ITA ‘
49 * HAILEMICHAEL Mulu DIMENSION DATA FOR QHUB ETH ‘
50 * GINESTRA Lorenzo ARAN CUCINE VEJUS ITA ‘
51 * CAROTI Francesco TEAM FORTEBRACCIO ITA ‘
52 VEROUGSTRAETE Nicolas GM RECYCLING TEAM BEL ‘
53 * JOALLAND Yael VC PAYS DE LOUDEAC FRA ‘
54 LAVRIC Martin DIMENSION DATA FOR QHUB SLO ‘
55 OLDANI Stefano KOMETA CYCLING TEAM ITA ‘
56 * DONOVAN Mark TEAM WIGGINS LECOL GBR ‘
57 VEREECKEN Thomas LOTTO SOUDAL U23 BEL ‘
58 * BAUTERS Arne GM RECYCLING TEAM BEL ‘
59 * HOLLYMAN Mason HOLDSWOTH ZAPPI GBR ‘
60 * THOMSEN Frederik DANISH NATIONAL TEAM DEN ‘
61 * PATTYN Steven LOTTO SOUDAL U23 BEL ‘
62 * NAUDTS Thomas EFC-L&R-VULSTEKE BEL ‘
63 BONNEFOIX Edouard UC MONACO FRA ‘
64 JENNER Samuel TEAM WIGGINS LECOL AUS ‘
65 * VAN TRICHT Stan GM RECYCLING TEAM BEL ‘
66 HUYS Laurens LOTTO SOUDAL U23 BEL ‘
67 PARRA CUERDA Jose Felix EQUIPO LIZARTE ESP ‘
68 * TULETT Daniel TEAM WIGGINS LECOL GBR ‘
69 * LEBRETON Jacques TEAM HAUTE SAVOIE / AURA FRA ‘
70 MONACO Alessandro CASILLO-MASERATI ITA ‘
71 MUGISHA Samuel DIMENSION DATA FOR QHUB RWA ‘
72 BOILEAU Léo TEAM HAUTE SAVOIE / AURA FRA ‘
73 GERRITS Ben UC MONACO NED ‘
74 * GERBAUDO Matteo TEAM FORTEBRACCIO ITA ‘
75 NARBONNE ZUCCARELLI Axel AVC AIX EN PROVENCE FRA ‘
76 HOUTTEMAN Nico GM RECYCLING TEAM BEL ‘
77 * VAN DER BEKEN Aaron EFC-L&R-VULSTEKE BEL ‘
78 * BAGIOLI Andrea TEAM COLPACK ITA ‘
79 BELLIA Matteo BIESSE CARRERAASD ITA ‘
80 * PARASHCHAK Yaroslav TEAM FORTEBRACCIO UKR ‘
81 BOUZAS REY Martin EQUIPO LIZARTE ESP ‘
82 * FERNANDEZ RODRIGUEZ Sinue EQUIPO LIZARTE ESP ‘
83 * DELCROS Clément AVC AIX EN PROVENCE FRA ‘
84 * CAPRON Rémi IAM EXELSIOR FRA ‘
85 PICCOT Michel BIESSE CARRERAASD ITA ‘
86 * ORLANDO Giuseppe ARAN CUCINE VEJUS ITA ‘
87 * MENEGOTTO Jacopo BIESSE CARRERAASD ITA ‘
88 * BUITRAGO SANCHEZ Santiago TEAM CINELLI COL ‘
89 BALDACCINI Davide TEAM COLPACK ITA ‘
90 * PUPPIO Antonio KOMETA CYCLING TEAM ITA ‘
91 PENA MOLANO Wilson Estiben BELTRAMITSA HOPPLA` PET COL ‘
92 RUIZ PAVON Carlos EQUIPO LIZARTE ESP ‘
93 BACCIO Paolo TEAM COLPACK ITA ‘
94 BOTTA Davide TEAM COLPACK ITA ‘
95 ADAMIETZ Johannes HERRMAN RADTEAM GER ‘
96 DORIGONI Jakob TEAM COLPACK ITA ‘
97 * LOLLI Marco ARAN CUCINE VEJUS ITA ‘
98 COMBES Simon TEAM HAUTE SAVOIE / AURA FRA ‘
99 * WOOD Harrison AVC AIX EN PROVENCE GBR ‘
100 * MAIRE Adrien AVC AIX EN PROVENCE FRA ‘
101 * PETRUCCI Mattia ECC GROUPAMA FDJ ITA ‘
102 LOPEZ PEREZ Juan Pedro KOMETA CYCLING TEAM ESP ‘
103 * PARRAVANO Francesco ARAN CUCINE VEJUS ITA ‘
104 * RUBINO Samuele KOMETA CYCLING TEAM ITA ‘
105 * FUERTES Joel UC MONACO ECU ‘
106 DEBONS Antoine IAM EXELSIOR SUI ‘
107 * HINDSGAUL MADSEN Jacob DANISH NATIONAL TEAM DEN ‘
108 * CLAPASSON Thomas IAM EXELSIOR SUI ‘
109 BEAKE Charlie HOLDSWOTH ZAPPI GBR ‘
110 * ANDERSEN Sander DANISH NATIONAL TEAM DEN ‘
111 CASTAÑO MUÑOZ Sebastian Alexande BELTRAMITSA HOPPLA` PET COL ‘
112 * RIGOLLET Laurent CASILLO-MASERATI ITA ‘
113 * KIMBER George HOLDSWOTH ZAPPI GBR ‘
114 LOISCIO Giovanni VELO RACING PALAZZAGO ITA ‘
115 CARVALHO Goncalo UC MONACO POR ‘
116 * RICHARD Maxime CR BOURGOGNE FRANCHE FRA ‘
117 * TARLTON Alexander HERRMAN RADTEAM GER ‘
118 CARR Simon AVC AIX EN PROVENCE FRA ‘
119 KRISTENSEN Mads Østergaard DANISH NATIONAL TEAM DEN ‘
120 SOUTON Julien CR BOURGOGNE FRANCHE FRA ‘
121 DEGRANDCOURT Hadrien CR BOURGOGNE FRANCHE FRA ‘
122 DIDIER Clément TEAM HAUTE SAVOIE / AURA FRA ‘

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 SCHELLING Ide SEG RACING ACADEMY NED les 128,7 km en 3h43’40” (moy. 34,537km/h)
2 * CHEVALIER Maxime VC PAYS DE LOUDEAC FRA
3 * VANSEVENANT Mauri EFC-L&R-VULSTEKE BEL 15”
4 HARTLEY Adam SEG RACING ACADEMY GBR 01’34”
5 GUGLIELMI Simon ECC GROUPAMA FDJ FRA 01’52”
6 PALLESEN Jeppe Aaskov DANISH NATIONAL TEAM DEN 02’30”
7 BELLICAUD Jérémy CR BOURGOGNE FRANCHE COM FRA 02’52”
8 DEVAUX Thomas CR BOURGOGNE FRANCHE COM FRA 02’58”
9 LEYMAN Celestin EFC-L&R-VULSTEKE BEL 04’32”
10 EJGU Million Beza DIMENSION DATA FOR QHUBEKA ETH 08’11”
11 * HOOLE Daan SEG RACING ACADEMY NED 12’08”
12 PEÁK Barnabás SEG RACING ACADEMY HUN 12’14”
13 EVANS Alexander SEG RACING ACADEMY AUS 12’35”
14 * HINDSGAUL MADSEN Jacob DANISH NATIONAL TEAM DEN 16’42”
15 * PUPPIO Antonio KOMETA CYCLING TEAM ITA 16’43”
16 * TULETT Daniel TEAM WIGGINS LECOL GBR 16’44”
17 KRISTENSEN Mads Østergaard DANISH NATIONAL TEAM DEN ‘
18 * VAN TRICHT Stan GM RECYCLING TEAM BEL 16’45”
19 * JUNG Lennart HERRMAN RADTEAM GER ‘
20 HEIDEMANN Miguel HERRMAN RADTEAM GER 16’46”
21 * NONNEZ Théo ECC GROUPAMA FDJ FRA ‘
22 * VAN WILDER Ilan LOTTO SOUDAL U23 BEL 16’47”
23 OLDANI Stefano KOMETA CYCLING TEAM ITA 16’48”
24 SCARONI Cristian ECC GROUPAMA FDJ ITA ‘
25 * VAN GILS Maxin LOTTO SOUDAL U23 BEL ‘
26 BATTISTELLA Samuele DIMENSION DATA FOR QHUBEKA ITA ‘
27 * HEALY Ben TEAM WIGGINS LECOL IRL 16’49”
28 CARR Simon AVC AIX EN PROVENCE FRA 16’51”
29 PICCOT Michel BIESSE CARRERAASD ITA ‘
30 * SAUVAGNARGUES Jacques TEAM WIGGINS LECOL GBR ‘
31 * VAN DER BEKEN Aaron EFC-L&R-VULSTEKE BEL ‘
32 * PETRUCCI Mattia ECC GROUPAMA FDJ ITA 16’52”
33 GERRITS Ben UC MONACO NED ‘
34 BORRA Gilles EFC-L&R-VULSTEKE BEL ‘
35 * NAUDTS Thomas EFC-L&R-VULSTEKE BEL ‘
36 * BALDINGER Lukas HERRMAN RADTEAM GER ‘
37 LOPEZ PEREZ Juan Pedro KOMETA CYCLING TEAM ESP ‘
38 CONCA Filippo BIESSE CARRERAASD ITA 16’53”
39 BACCIO Paolo TEAM COLPACK ITA ‘
40 JENNER Samuel TEAM WIGGINS LECOL AUS ‘
41 * BARONCINI Filippo BELTRAMITSA HOPPLA` PETROLI ITA ‘
42 HUYS Laurens LOTTO SOUDAL U23 BEL ‘
43 LAVRIC Martin DIMENSION DATA FOR QHUBEKA SLO ‘
44 INKELAAR Kevin ECC GROUPAMA FDJ NED 16’54”
45 BELLIA Matteo BIESSE CARRERAASD ITA ‘
46 HENRIO Ewen VC PAYS DE LOUDEAC FRA ‘
47 PICCOLO Simone CASILLO-MASERATI ITA ‘
48 VEREECKEN Thomas LOTTO SOUDAL U23 BEL ‘
49 COMBES Simon TEAM HAUTE SAVOIE / AURA FRA 16’55”
50 * WOOD Harrison AVC AIX EN PROVENCE GBR ‘
51 * DONOVAN Mark TEAM WIGGINS LECOL GBR ‘
52 CASTAÑO MUÑOZ Sebastian Alexander BELTRAMITSA HOPPLA` PETROLI COL ‘
53 * MENEGOTTO Jacopo BIESSE CARRERAASD ITA 16’56”
54 * THOMSEN Frederik DANISH NATIONAL TEAM DEN ‘
55 * RIGOLLET Laurent CASILLO-MASERATI ITA ‘
56 * BAGIOLI Andrea TEAM COLPACK ITA ‘
57 NARBONNE ZUCCARELLI Axel AVC AIX EN PROVENCE FRA ‘
58 PARRA CUERDA Jose Felix EQUIPO LIZARTE ESP ‘
59 RUBIO REYES Einer Augusto ARAN CUCINE VEJUS ITA 16’57”
60 BALDACCINI Davide TEAM COLPACK ITA ‘
61 * GHIGINO Valter TEAM CINELLI ITA ‘
62 * PARISINI Nicolo’ BELTRAMITSA HOPPLA` PETROLI ITA ‘
63 DORIGONI Jakob TEAM COLPACK ITA 16’58”
64 PELLIZZER Mattia CASILLO-MASERATI ITA ‘
65 * BUITRAGO SANCHEZ Santiago TEAM CINELLI COL ‘
66 VEROUGSTRAETE Nicolas GM RECYCLING TEAM BEL ‘
67 * TARLTON Alexander HERRMAN RADTEAM GER ‘
68 HOUTTEMAN Nico GM RECYCLING TEAM BEL 16’59”
69 * SANCHEZ LOPEZ Eugenio EQUIPO LIZARTE ESP ‘
70 * MAIRE Adrien AVC AIX EN PROVENCE FRA ‘
71 * DELCROS Clément AVC AIX EN PROVENCE FRA 17’00”
72 * PATTYN Steven LOTTO SOUDAL U23 BEL ‘
73 ADAMIETZ Johannes HERRMAN RADTEAM GER ‘
74 BOUZAS REY Martin EQUIPO LIZARTE ESP ‘
75 JOHNSTON Calum HOLDSWOTH ZAPPI GBR 04h00’41” 17’01”
76 * LEBRETON Jacques TEAM HAUTE SAVOIE / AURA FRA ‘
77 * FERNANDEZ RODRIGUEZ Sinue EQUIPO LIZARTE ESP ‘
78 RIES Michel KOMETA CYCLING TEAM LUX 17’02”
79 * GERBAUDO Matteo TEAM FORTEBRACCIO ITA ‘
80 * GINESTRA Lorenzo ARAN CUCINE VEJUS ITA ‘
81 WYDOOGHE Jaron GM RECYCLING TEAM BEL ‘
82 * COLLEONI Kevin BIESSE CARRERAASD ITA ‘
83 DEBONS Antoine IAM EXELSIOR SUI ‘
84 BOTTA Davide TEAM COLPACK ITA 17’03”
85 BRENANS Emile TEAM HAUTE SAVOIE / AURA FRA ‘
86 DIDIER Clément TEAM HAUTE SAVOIE / AURA FRA ‘
87 * BAUTERS Arne GM RECYCLING TEAM BEL ‘
88 * MARCELLUSI Martin VELO RACING PALAZZAGO ITA ‘
89 * KIMBER George HOLDSWOTH ZAPPI GBR 17’04”
90 * RAIMONDI Alex CASILLO-MASERATI ITA ‘
91 * CAPRON Rémi IAM EXELSIOR FRA ‘
92 RUIZ PAVON Carlos EQUIPO LIZARTE ESP ‘
93 PENA MOLANO Wilson Estiben BELTRAMITSA HOPPLA` PETROLI COL ‘
94 DEGRANDCOURT Hadrien CR BOURGOGNE FRANCHE COM FRA 17’05”
95 * HAILEMICHAEL Mulu DIMENSION DATA FOR QHUBEKA ETH ‘
96 * RUBINO Samuele KOMETA CYCLING TEAM ITA ‘
97 * ANDERSEN Sander DANISH NATIONAL TEAM DEN ‘
98 MONTOYA MONTOYA Javier Ignacio BELTRAMITSA HOPPLA` PETROLI COL 17’06”
99 MONACO Alessandro CASILLO-MASERATI ITA 17’07”
100 CARVALHO Goncalo UC MONACO POR ‘
101 LOISCIO Giovanni VELO RACING PALAZZAGO ITA ‘
102 * PARRAVANO Francesco ARAN CUCINE VEJUS ITA ‘
103 * GARIBBO Nicolo’ VELO RACING PALAZZAGO ITA 17’08”
104 SOUTON Julien CR BOURGOGNE FRANCHE COM FRA ‘
105 MALLE Nicolas VC PAYS DE LOUDEAC FRA ‘
106 * JOALLAND Yael VC PAYS DE LOUDEAC FRA ‘
107 * ORLANDO Giuseppe ARAN CUCINE VEJUS ITA ‘
108 * LOLLI Marco ARAN CUCINE VEJUS ITA ‘
109 BOILEAU Léo TEAM HAUTE SAVOIE / AURA FRA 17’09”
110 * PARASHCHAK Yaroslav TEAM FORTEBRACCIO UKR 17’10”
111 BONNEFOIX Edouard UC MONACO FRA ‘
112 * FUERTES Joel UC MONACO ECU ‘
113 BEAKE Charlie HOLDSWOTH ZAPPI GBR ‘
114 * CAROTI Francesco TEAM FORTEBRACCIO ITA ‘
115 * CASSARA’ Giacomo VELO RACING PALAZZAGO ITA ‘
116 MUGISHA Samuel DIMENSION DATA FOR QHUBEKA RWA 17’11”
117 * CLAPASSON Thomas IAM EXELSIOR SUI 17’12”
118 * CAVALLO Luca UC MONACO ITA ‘
119 * RICHARD Maxime CR BOURGOGNE FRANCHE COM FRA 17’14”
120 * HOLLYMAN Mason HOLDSWOTH ZAPPI GBR 17’15”
121 FURNARI Salvatore VELO RACING PALAZZAGO ITA 17’17”
122 GASPARINI Alessio TEAM FORTEBRACCIO ITA 17’20”