fot. Canyon SRAM Racing

Katarzyna Niewiadoma pewnie utrzymuje prowadzenie w klasyfikacji generalnej Giro Rosa.

Czwarty etap z metą w Carrate Brianza zakończył się sukcesem ucieczki. Wygrała Letizia Borghesi przed dwiema rodaczkami. Ostatecznie Włoszki nie zagroziły Katarzynie Niewiadomej w klasyfikacji generalnej, a na dodatek zgarnęły bonifikaty. Tym samym w czołówce generalki nie doszło do zmian.

Jestem zadowolona z dzisiejszego etapu, a szczególnie z pracy mojego zespołu. Ucieczka miała prawie 5 minut przewagi i moje koleżanki z zespołu zmniejszyły ją. Taka ucieczka była dla nas dobra. Finisz z grupy o zwycięstwo mógł być nerwowy. Cieszę się, że znowu pojadę w różowej koszulce. Na piątym etapie zaczyna się prawdziwe Giro. Mam nadzieję, że obronię prowadzenie przez kolejne dni

– powiedziała Polka w rozmowie dla UCI po 4. etapie.

Katarzyna Niewiadoma przyznała, że jest przygotowana na ataki rywalek na górskim, piątym etapie. Za największą konkurentkę Polka uznaje Annemiek van Vleuten. Początkowo piąty odcinek miał zakończyć się na Passo Gavia. Jednak organizatorzy musieli zmienić końcówkę trasy i tym samym panie finiszować będą w Valdidentro-Lago di Cancano.