fot. Canyon SRAM Racing

Za nami 3 etapy prestiżowego Giro Rosa. Liderką jest Katarzyna Niewiadoma, która ponownie obroniła prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Blisko zwycięstwa etapowego była Lucy Kennedy. Przedwcześnie cieszącą się z triumfu Australijkę na linii mety wyprzedziła Marianne Vos. Zawodniczka CCC-Liv wygrała drugi etap z rzędu. Katarzyna Niewiadoma zajęła 12. miejsce, otrzymując identyczny czas jak zwyciężczyni. Nad zawodniczką Canyon SRAM Racing nadrobiły tylko Vos, Kennedy oraz Cecilie Uttrup Ludwig, które sięgnęły po bonifikaty. Polka ma 20 sekund przewagi nad Ludwig i 25 sekund nad Vos. Niewiadoma jest zadowolona z jazdy w maglia rosa.

To był świetny dzień. Byłam skoncentrowana na etapie. Czekałyśmy na ostatni podjazd. Cieszę się z tego, jak zakończył się etap. Skupiam się na utrzymaniu koszulki liderki. Przede mną jeszcze siedem trudnych etapów. To bardzo ciężki wyścig

– powiedziała reprezentantka Polski w wywiadzie tuż po zakończeniu etapu.

Jutro etap numer cztery. Trasa z Lissone do Carate Brianza liczyć będzie 100 kilometrów. Można się spodziewać kolejnego zwycięstwa Marianne Vos po finiszu z grupy albo sukcesu ucieczki.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments