fot. Dimension Data

Za pośrednictwem strony internetowej Dimension Data Mark Renshaw wydał oświadczenie w sprawie zakończenia kariery. Australijczyk po tym sezonie pożegna się z kolarskim peletonem.

Renshaw przyznał, że jest to jego ostatni sezon po 16 latach kariery. W swojej karierze Australijczyk był kolarzem: Fdjeux.com, Credit Agricole, HTC-Highroad, Rabobank, Omega Pharma-Quickstep i Team Dimension Data for Qhubeka. Odniósł 12 zwycięstw w zawodowej karierze.

Aż 10 razy wystartował w Tour de France. Jutro zabraknie go na starcie w Brukseli. W oświadczeniu przyznał, że było to zaplanowane od samego początku roku. Renshaw dobrze wspomina swoje starty w Wielkiej Pętli. W oświadczeniu napisał, że wspaniałym momentem dla niego był ostatni etap Tour de France w 2009. W Paryżu Renshaw finiszował na drugim miejscu za kolegą z zespołu, Markiem Cavendishem. Renshaw wielokrotnie przyczynił się do zwycięstw Cavendisha.

W oświadczeniu Australijczyk poruszył także temat pierwszego zwycięstwa. Był to triumf w Tro Bro Leon w 2006 roku. Po zakończeniu kariery skupi się na życiu rodzinnym.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments