fot. BORA-hansgrohe

Kolejne ekipy podają składy na “Wielką Pętlę”. Tym razem przyjrzyjmy się kogo wystawią BORA-hansgrohe i Trek-Segafredo.

Niestety tym razem w “Borze” nie zobaczymy żadnego z naszych reprezentantów. O kolejne zwycięstwo w klasyfikacji punktowej zamierza powalczyć Peter Sagan, a wydatnie mają mu w tym pomóc głównie Marcus Burghardt i Daniel Oss.

Natomiast w generalce o dobre miejsce postara się Emanuel Buchmann. On do pomocy będzie miał “armię” niemiecko-austriacką. Jednym z nich ma być Maximilian Schachmann, który zadebiutuje w “Wielkiej Pętli”. “Max” ma za sobą udany sezon i być może postara się także o jakiś etapowy skalp na trudniejszym z etapów.

Skład Trek-Segafredo jest natomiast podporządkowany jednemu celowi – wywalczeniu podium klasyfikacji generalnej. Za to odpowiedzialny ma być Richie Porte. Jego głównym pomocnikiem będzie Bauke Mollema, który ma w nogach bardzo udane Giro d’Italia. Tam Holender wywalczył piąte miejsce w generalce.

Zabrakło miejsca w składzie dla mocno rozgoryczonego Edwarda Theunsa. We Francji nie zobaczymy także Johna Degenkolba, ale za to niemiecki sprinter wybiera się na Tour de Pologne, a później na hiszpańską Vueltę.

Skład Trek-Segafredo na Tour de France 2019:

Bauke Mollema, Julien Bernard, Giulio Ciccone, Koen de Kort, Fabio Felline, Toms Skujins i Jasper Stuyven.