Fot. Młoda Photography / naszosie.pl

Łucja Pietrzak okazała się najlepsza w wyścigu elity kobiet na mistrzostwach Polski w Ostródzie. Zawodniczka MAT Atom Deweloper Team była najszybsza na finiszu z małej grupy.

Ostatniego dnia mistrzostw Polski rozegrano wyścigi elity. Najpierw o medale rywalizowały panie. Ściganie odbyło się na 6 rundach dookoła Ostródy o długości 20,4 kilometra. Tym samym dystans wyścigu elity kobiet liczył 122,4 kilometra.

W wyścigu elity kobiet wystartowało 39 zawodniczek. Na pierwszej rundzie zaatakowały Agnieszka Bacińska, Barbara Śnieżyńska i Natalia Szymczak. Akcja została szybko skasowana. Na drugiej rundzie ucieczkę stworzyły: Monika Brzeźna (MAT Atom Deweloper Wrocław), Magdalena Sadłecka (Pacific), Daria Pikulik (KK BCM Nowatex) i Wiktoria Polak (UKS Jedynka Kórnik). Ich przewaga wynosiła ponad 2 minuty.

W wyniku defektu z ucieczki odpadła Polak. Odjazd został doścignięty przez peleton na około 30 kilometrów przed metą. Peleton razem rozpoczął ostatnie okrążenie. Na atak zdecydowały się Małgorzata Jasińska i Monika Graczewska. Upadek zaliczyła zawodniczka Mat Atom Deweloper, która została zabrana do karetki.

Jasińska i Graczewska zostały doścignięte. Ostatecznie o zwycięstwo walczyła grupa 12 zawodniczek. W końcówce jeszcze zaatakowały Anna Plichta i Marta Lach. Jednak zostały dogonione w ostatniej chwili. Na finiszu najlepsza była Łucja Pietrzak z MAT Atom Deweloper Team. Podium uzupełniły zawodniczki CCC-Liv – Agnieszka Skalniak i Marta Lach.

Agnieszka Skalniak została mistrzynią Polski do lat 23. Medale w tej kategorii zdobyły także Marta Lach i Marta Jaskulska.

Wyniki wyścigu

Poprzedni artykułBORA-hansgrohe i Trek-Segafredo na Tour de France 2019
Następny artykułŁucja Pietrzak: „Od zawsze marzyłam o tym medalu”
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments