fot. Młoda Photography / naszosie.pl

Maciej Bodnar (BORA-hansgrohe) był najszybszy i obronił tytuł mistrza Polski w jeździe indywidualnej na czas.

Na koniec pierwszego dnia mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym Grunwald-Ostróda o komplet medali walczyła elita mężczyzn. Znaną już rundę pokonywali trzy razy, co złożyło się na dystans 33 kilometrów.

Na liście startowej było 35 kolarzy, którzy zostali podzieleni na cztery grupy. W pierwszej z nich najlepiej pojechał Damian Papierski (CCC Development Team) – 42’42”. Damian długo siedział na “gorącym krześle”, ale lepszy z drugiej grupy okazał się jego kolega z drużyny, Piotr Brożyna – 42’34”.

Bardzo wysoko poprzeczkę zawiesił doświadczony Kamil Gradek (CCC Team), który wykręcił czas 40’16”! Na drugie miejsce wskoczył natomiast Szymon Sajnok (CCC Team) – 41’13”.

Kiedy wszyscy zawodnicy przejechali pierwszy pomiar czasu prowadził tam Maciej Bodnar (BORA-hansgrohe). “Bodi” wyprzedzał o dwie sekundy Gradka i o pięć Łukasza Wiśniowskiego (CCC Team). Kolejną sekundę tracił Marcin Białobłocki (Nopinz Symec), a czternaście Michał Kwiatkowski (Team Ineos).

Po drugiej rundzie Bodnar powiększył przewagę. 30 sekund gorszy był Gradek, 32 “Kwiato”, a 34 Białobłocki. Wyglądało na to, że Maciej Bodnar zmierza niezagrożony po kolejną koszulkę mistrza Polski w jeździe na czas.

Ostatecznie Maciej Bodnar (BORA-hansgrohe) wywalczył złoty medal wygrywając z Kamilem Gradkiem (CCC Team) o 44 sekundy! Brązowy medal dla Marcina Białobłockiego.

W rywalizacji orlików złoty medal wywalczył Szymon Sajnok (CCC Team). Srebro dla Filipa Maciejuka (Leopard Pro Cycling), a brąz dla Damiana Papierskiego (CCC Development Team).

Pełne wyniki –>TUTAJ.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments