fot. Dimension Data

Mark Cavendish (Dimension Data), który próbuje odbudować formę po dwuletnich zmaganiach się z wirusem Epsteina-Barra, wystartuje w mistrzostwach Wielkiej Brytanii. 

Cavendish, który był mistrzem świata w 2013 roku, zmierzy się z m.in. obrońcą tytułu Connorem Swiftem (Arkea-Samsic), a także ze złotym medalistą z 2016 roku Adamem Blythem (Lotto-Soudal), zwycięzcą Tour de Yorkshire 2019 Chrisem Lawlessem (Team INEOS), Gabzem Cullaighem (Team Wiggins Le Col), Hugh Carthym i Danem McLayem (EF Education First), Ethanem Hayterem (VC Londres), Scottem Thwaitesem (Vitus Pro Cycling p/b Brother UK) oraz z Charliem Tanfieldem (Canyon DHB-Bloor Homes).

Spośród pań do obrony tytułu przystąpi Hannah Barnes (Canyon-SRAM), która pokonała w ubiegłym roku swoją siostrę bliźniaczkę – Alice (Canyon-SRAM). Na starcie pojawią się również brązowa medalistka z 2018 roku Neah Evans (Team HUUB), mistrzyni z 2015 i z 2016 roku Hayley Simmonds (BTC City Ljubljana), Dame Sarah Storey (Storey Racing) oraz mistrzyni olimpijska w kolarstwie torowym i brązowa medalistka mistrzostw Wielkiej Brytanii z 2017 roku – Kate Archibald (Team HUUB).

Mistrzostwa Wielkiej Brytanii zostaną rozegrane w tym roku na trasach wokół Norfolk. Jazda indywidualna na czas odbędzie się w czwartek 27 czerwca, zaś wyścigi ze startu wspólnego w niedzielę 30 września.