Lorena Wiebes zdobyła złoty medal w wyścigu ze startu wspólnego na 2. Igrzyskach Europejskich w Mińsku. Holenderka na finiszu wyprzedziła swoją rodaczkę Marianne Vos.

Panie ścigały się na 8 rundach dookoła stolicy Białorusi o długości 15 kilometrów. Największą trudnością był krótki podjazd po kostce na około 3 kilometry przed końcem rundy. Ucieczkę stworzyły: Hannah Ludwig (Niemcy), Omer Shapira (Izrael) i Hanna Tserak (Białoruś).

Tempo w peletonie głównie dyktowały Holenderki, które kontrolowały przewagę ucieczki. Czołowa trójka została doścignięta w momencie rozpoczęcia ostatniego okrążenia. Na podjeździe pociągnęła Anna van der Breggen. Holenderka rozciągnęła peleton. Z przodu zostało kilkanaście zawodniczek, w tym 3 Holenderki i Katarzyna Wilkos.

Pozostałe Polki pracowały w grupie pościgowej, ale nie doszły do czołówki. Na finiszu najlepsza okazała się Lorena Wiebes, a druga była Marianne Vos. Podium uzupełniła Tatiana Szarakowa. Najlepsza z Polek, Wilkos zajęła 14. miejsce. Marta Lach była 27., Agnieszka Skalniak 33., Małgorzata Jasińska 38., a Monika Brzeźna 60.