fot. Dwars door Hageland

Kenneth Vanbilsen (Cofidis) wygrał “na solo” belgijski wyścig jednodniowy Dwars door het Hageland. 

Tegoroczna edycja belgijskiego wyścigu jednodniowego Dwars door Hageland, pierwszego z trzech, które zostaną rozegrane w ten weekend, liczyła 203,8 km i prowadziła z Aarschot do Diest. Na trasie znajdowało się wiele krótkich, typowych dla belgijskich wyścigów podjazdów, a także kilka odcinków brukowanych.

Kenneth Vanbilsen przyjechał na metę 5 sekund przed Nikim Terpstrą (Total Direct Energie), zwycięzcą tego wyścigu z 2016 roku. Trzeci był Quinten Hermans (Telenet Fidea). Cały peleton finiszował cztery sekundy później.

W wyścigu nie startowali Polacy, a w sobotę 22 czerwca zostanie rozegrany Heylen Vastgoed Heistse Pijl.

Wyniki:

1 VANBILSEN Kenneth Cofidis, Solutions Crédits 125 75 4:35:38
2 TERPSTRA Niki Team Total Direct Energie 85 55 0:05
3 HERMANS Quinten Telenet Fidea Lions 70 40 ,,
4 VLIEGEN Loïc Wanty – Gobert Cycling Team 60 32 0:09
5 PHILIPSEN Jasper UAE-Team Emirates 50 28 ,,
6 MERLIER Tim Corendon – Circus 40 24 0:17
7 VAN SCHIP Jan-Willem Roompot – Charles 35 20 0:21
8 TAMINIAUX Lionel Wallonie-Bruxelles 30 18 0:31
9 VERMEERSCH Gianni Corendon – Circus 25 16 1:33
10 DUPONT Timothy Wanty – Gobert Cycling Team 20 14 ,,
11 VAN KESSEL Corné Telenet Fidea Lions 15 12 ,,
12 DE BACKER Bert Vital Concept – B&B Hotels 10 10 ,,
13 TROIA Oliviero UAE-Team Emirates 5 8 ,,
14 ASSELMAN Jesper Roompot – Charles 5 7 ,,
15 HAVIK Piotr BEAT Cycling Club 5 6 ,,
16 DEMPSTER Zak Israel Cycling Academy 3 5 ,,
17 VAN ROOY Kenneth Sport Vlaanderen – Baloise 3 4 ,,
18 LEYSEN Senne Roompot – Charles 3 3 1:37
19 MORTIER Julien Wallonie-Bruxelles 3 2 1:40
20 VAN GINNEKEN Sjoerd Roompot – Charles 3 1 1:41
21 CLEPPE Nicolas Telenet Fidea Lions 3 ,,
22 STOCKMAN Michiel Tarteletto – Isorex 3 1:55
23 PLANCKAERT Edward Sport Vlaanderen – Baloise 3 1:57
24 STALLAERT Joeri Corendon – Circus 3 2:03
25 ALLEGAERT Piet Sport Vlaanderen – Baloise 3 2:34
26 DECLERCQ Benjamin Sport Vlaanderen – Baloise 3:56
27 VAN MELSEN Kevin Wanty – Gobert Cycling Team ,,
28 VAN ASBROECK Tom Israel Cycling Academy ,,
29 VAN GESTEL Dries Sport Vlaanderen – Baloise 4:00
30 FRAPPORTI Mattia Androni Giocattoli – Sidermec ,,
31 BACKAERT Frederik Wanty – Gobert Cycling Team ,,
32 KONGSTAD Tobias Riwal Readynez Cycling Team 4:04
33 RICHARDSON Alexander Canyon dhb p/b Bloor Homes ,,
34 VERGAERDE Otto Corendon – Circus ,,
35 MENGOULAS Alex BEAT Cycling Club ,,
36 DEPREZ Tuur Cibel 4:06
37 DIELEMAN Michiel Cibel 4:10
38 AERNOUTS Jim Telenet Fidea Lions 4:13
39 DE WITTE Mathias Roompot – Charles 4:15
40 MUÑOZ Cristian Camilo UAE-Team Emirates 4:30
41 PLANCKAERT Emiel Sport Vlaanderen – Baloise 4:36
42 KOOISTRA Marten SEG Racing Academy 4:59
43 JOSEPH Thomas Tarteletto – Isorex 5:03
44 VAN DER HAAR Lars Telenet Fidea Lions ,,
45 AERTS Thijs Telenet Fidea Lions 5:13
46 LEWIS Adam BEAT Cycling Club 5:43
47 FEELEY Daire EvoPro Racing 5:52
48 VAN LERBERGHE Bert Cofidis, Solutions Crédits 7:47
49 CLAEYS Dimitri Cofidis, Solutions Crédits ,,
50 HOEYBERGHS Daan BEAT Cycling Club 7:49
51 BUDDING Martijn BEAT Cycling Club 7:55
52 VAN DER POEL David Corendon – Circus 8:00
53 WALSLEBEN Philipp Corendon – Circus ,,
54 COENEN Dennis Cibel 8:19
55 THURAU Sven Dauner D&DQ-Akkon 8:25
56 STEWART Thomas Canyon dhb p/b Bloor Homes 8:40
57 COOLEN Yves BEAT Cycling Club 8:47
58 NOPPE Christophe Sport Vlaanderen – Baloise ,,
59 BUGTER Luuc BEAT Cycling Club 8:49
60 MORIN Emmanuel Cofidis, Solutions Crédits 8:51
61 MEISEN Marcel Corendon – Circus ,,
62 AERTS Toon Telenet Fidea Lions ,,
63 DE GENDT Aimé Wanty – Gobert Cycling Team 8:53
64 GAUDIN Damien Team Total Direct Energie 9:18
65 DE BOCK Stijn Canyon dhb p/b Bloor Homes 11:14
66 HEIDER Christopher Dauner D&DQ-Akkon ,,
DNF HENNESSY Jacob Canyon dhb p/b Bloor Homes
DNF MARCHAND Gianni Cibel ,,
DNF DEBRUYNE Glenn Cibel ,,
DNF DE ROOZE Niels Tarteletto – Isorex ,,
DNF MATHIS Marco Cofidis, Solutions Crédits ,,
DNF STEIGNER Kilian Dauner D&DQ-Akkon ,,
DNF MAGNUSSON Kim Riwal Readynez Cycling Team ,,
DNF NÕMMELA Aksel Wallonie-Bruxelles ,,
DNF HOOLE Daan SEG Racing Academy ,,
DNF KEARNEY Aaron EvoPro Racing ,,
DNF GAREL Adrien Vital Concept – B&B Hotels ,,
DNF MINALI Riccardo Israel Cycling Academy ,,
DNF NEILANDS Krists Israel Cycling Academy ,,
DNF JULES Justin Wallonie-Bruxelles ,,
DNF SWEENY Harry EvoPro Racing ,,
DNF COLMAN Alex Canyon dhb p/b Bloor Homes ,,
DNF CAM Maxime Vital Concept – B&B Hotels ,,
DNF MUELA Albert EvoPro Racing ,,
DNF BOUCHER David Tarteletto – Isorex ,,
DNF WAEYTENS Zico Cofidis, Solutions Crédits ,,
DNF CLAUSS Marc Dauner D&DQ-Akkon ,,
DNF DEHAES Kenny Wallonie-Bruxelles ,,
DNF LUNKE Sindre Riwal Readynez Cycling Team ,,
DNF FERRARI Roberto UAE-Team Emirates ,,
DNF GATE Aaron EvoPro Racing ,,
DNF BOECKMANS Kris Vital Concept – B&B Hotels ,,
DNF RÄIM Mihkel Israel Cycling Academy ,,
DNF VANTOMME Maxime Tarteletto – Isorex ,,
DNF PLANCKAERT Baptiste Wallonie-Bruxelles ,,
DNF OREEL Lars Dauner D&DQ-Akkon ,,
DNF PETIT Adrien Team Total Direct Energie ,,
DNF RELAES Jacob Cibel ,,
DNF TURGIS Anthony Team Total Direct Energie ,,
DNF EYSKENS Jeroen Cibel ,,
DNF MORICE Julien Vital Concept – B&B Hotels ,,
DNF MUÑOZ Daniel Androni Giocattoli – Sidermec ,,
DNF VERBOOM Minne SEG Racing Academy ,,
DNF PAASSCHENS Mathijs Wallonie-Bruxelles ,,
DNF ERIKSSON Lucas Riwal Readynez Cycling Team ,,
DNF VAUGHAN Jacob Canyon dhb p/b Bloor Homes ,,
DNF AAEN JØRGENSEN Jonas Riwal Readynez Cycling Team ,,
DNF VANSPEYBROUCK Pieter Wanty – Gobert Cycling Team ,,
DNF VAN DINGENEN Jordi Tarteletto – Isorex ,,
DNF VIEL Mattia Androni Giocattoli – Sidermec ,,
DNF MAMOS Philipp Dauner D&DQ-Akkon ,,
DNF LIVYNS Arjen Roompot – Charles ,,
DNF JOURNIAUX Axel Team Total Direct Energie ,,
DNF RASCH Jesper SEG Racing Academy ,,
DNF MUDGWAY Luke EvoPro Racing ,,
DNF LECROQ Jérémy Vital Concept – B&B Hotels ,,
DNF BARBIER Rudy Israel Cycling Academy ,,
DNF STAVRAKAKIS Georgios SEG Racing Academy ,,
DNF PELUCCHI Matteo Androni Giocattoli – Sidermec ,,
DNF BRØCHNER Nicolai Riwal Readynez Cycling Team ,,
DNF PAGE Charles Canyon dhb p/b Bloor Homes ,,
DNF PICHOT Alexandre Team Total Direct Energie ,,
DNF BAUGNIES Jérôme Wanty – Gobert Cycling Team ,,
DNF CANT Jelle Tarteletto – Isorex ,,
DNF SUTHERLAND Rory UAE-Team Emirates ,,
DNF HEMING Mika Dauner D&DQ-Akkon ,,
DNF WALLIN Rasmus Bøgh Riwal Readynez Cycling Team ,,
DNF DAINESE Alberto SEG Racing Academy ,,
DNF MEEUS Jordi SEG Racing Academy ,,
DNF MONK Cyrus EvoPro Racing ,,
DNF LE BON Johan Vital Concept – B&B Hotels ,,
DNF LEMOINE Cyril Cofidis, Solutions Crédits ,,
DNF WEENING Pieter Roompot – Charles ,,
DNF RIVERA Kevin Androni Giocattoli – Sidermec ,,
DNF SELLIER Simon Team Total Direct Energie ,,