Sezon 2019 w wykonaniu Fabio Aru zaczyna nabierać rozpędu. Niewykluczone, że Włoch wystąpi także w lipcowym Tour de France.

O wielkich problemach Aru mówiło się już bardzo długo. Ostatecznie Włoch wiosną poddał się operacji udrożnienia tętnicy przy lewym biodrze, przez którą jego noga nie miała wystarczająco mocy. Teraz zawodnik ekipy UAE Tour jedzie bardzo przyzwoity wyścig Tour de Suisse, co może otworzyć mu drzwi do startu w Tour de France.

Wszystko ma jednak związek z problemami Fernando Gavirii. Kolumbijczyk ma bowiem wciąż duże problemy z kolanem, które nie pozwala mu wejść na wyższe obciążenia treningowe. Jeśli nic nie zmieni się w ciągu kilku następnych dni, znakomity sprinter będzie musiał odpuścić udział w Wielkiej Pętli, a zastąpi go właśnie Fabio Aru.

Na ten moment nie wiadomo kiedy ostatecznie podjęta zostanie wiążąca decyzja. Niewykluczone jednak, że włodarze ekipy UAE Team Emirates poczekają do górskich etapów w Tour de Suisse, które naprawdę pokażą w jakiej formie jest ich lider.