fot. Bahrain-Merida / Tour de Suisse

Rohan Dennis (Bahrain Merida) wykręcił najlepszy czas na pierwszym etapie szwajcarskiego wyścigu. O ułamki sekundy koszulkę lidera przegrał Maciej Bodnar (BORA-hansgrohe).

83. edycja Tour de Suisse rozpoczęła się dzisiaj indywidualną jazdą na czas w Langnau im Emmental. Kolarze mieli do przejechania 9500 metrów po całkiem płaskiej trasie.

Świetny czas wykręcił Maciej Bodnar (BORA-hansgrohe) – 10’50”, który zasiadł jako lider na “gorącym krześle”. Niestety o piętnaście setnych sekundy lepszy okazał się od niego mistrz świata w tej specjalności – Rohan Dennis (Bahrain Merida).

Nie mieli szczęścia kolarze, którzy jechali w drugiej części dzisiejszej rywalizacji. Ich jazdę utrudniał niestety padający deszcze, co miało wpływ na ich wyniki.

Ostatecznie nikt już nie zdołał wyprzedzić Dennisa i Bodnara. Trzecie miejsce wywalczył Michael Matthews (Team Sunweb).

Wyniki pierwszego etapu:

1 DENNIS Rohan (TBM) 0:10:50,23
2 BODNAR Maciej (BOH) 0:00:00,15
3 MATTHEWS Michael (SUN) 0:00:01,72
4 KRAGH ANDERSEN Søren (SUN) 0:00:02
5 ASGREEN Kasper (DQT) 0:00:02
6 CRADDOCK G Lawson (EF1) 0:00:05
7 SAGAN Peter (BOH) 0:00:07
8 BEVIN Patrick (CCC) 0:00:08
9 KÜNG Stefan (GFC) 0:00:09
10 SCULLY Thomas (EF1) 0:00:11
11 HEPBURN Michael (MTS) 0:00:14
12 BOHLI Tom (UAD) 0:00:15
13 THOMAS Geraint (INS) 0:00:17
14 CASTROVIEJO Jonathan (INS) 0:00:18
15 LAMPAERT Yves (DQT) 0:00:18
16 ANACONA Winner Andrew (MOV) 0:00:18
17 KONRAD Patrick (BOH) 0:00:19
18 DOULL Owain (INS) 0:00:19
19 HAAS Nathan (TKA) 0:00:19
20 IMHOF Claudio (SUI) 0:00:19
21 FELLINE Fabio (TFS) 0:00:19
22 TRENTIN Matteo (MTS) 0:00:20
23 WIŚNIOWSKI Łukasz (CCC) 0:00:21
24 EDMONDSON Alexander (MTS) 0:00:21
25 THOMAS Benjamin (GFC) 0:00:21
26 BERNAL GOMEZ Egan Arley (INS) 0:00:23
27 ARNDT Nikias (SUN) 0:00:23
28 DOCKER Mitchell (EF1) 0:00:25
29 VANMARCKE Sep (EF1) 0:00:25
30 GENIETS Kevin (GFC) 0:00:25
31 FRAILE MATARRANZ Omar (AST) 0:00:25
32 BENOOT Tiesj (LTS) 0:00:25
33 MONFORT Maxime (LTS) 0:00:26
34 ROCHE Nicolas (SUN) 0:00:26
35 MAS BONET Luis Guillermo (MOV) 0:00:27
36 FRIESECKE Gian (SUI) 0:00:28
37 SOLER Marc (MOV) 0:00:29
38 DEWULF Stan (LTS) 0:00:30
39 ARU Fabio (UAD) 0:00:30
40 MORABITO Steve (GFC) 0:00:31
41 BETANCUR Carlos (MOV) 0:00:33
42 GARCIA CORTINA Ivan (TBM) 0:00:34
43 SICARD Romain (TDE) 0:00:34
44 STUYVEN Jasper (TFS) 0:00:34
45 SANCHEZ GIL Luis Leon (AST) 0:00:34
46 MCNULTY Brandon (RLY) 0:00:34
47 VALGREN ANDERSEN Michael (TDD) 0:00:34
48 CONTRERAS PINZON Rodrigo (AST) 0:00:35
49 HENAO MONTOYA Sergio Luis (UAD) 0:00:36
50 VAN POPPEL Danny (TJV) 0:00:36
51 KÄMNA Lennard (SUN) 0:00:36
52 GOGL Michael (TFS) 0:00:37
53 VAN AVERMAET Greg (CCC) 0:00:37
54 FARIA DA COSTA Rui Alberto (UAD) 0:00:37
55 GESCHKE Simon (CCC) 0:00:38
56 HOLLENSTEIN Reto (TKA) 0:00:38
57 VIVIANI Elia (DQT) 0:00:38
58 SPILAK Simon (TKA) 0:00:38
59 GRMAY Tsgabu Gebremaryam (MTS) 0:00:39
60 FRANK Mathias (ALM) 0:00:39
61 SCHÄR Michael (CCC) 0:00:40
62 HIRT Jan (AST) 0:00:40
63 LATOUR Pierre-Roger (ALM) 0:00:40
64 CONCI Nicola (TFS) 0:00:40
65 CARTHY Hugh (EF1) 0:00:40
66 RICHEZE Ariel Maximiliano (DQT) 0:00:40
67 HIRSCHI Marc (SUN) 0:00:41
68 PÖSTLBERGER Lukas (BOH) 0:00:41
69 JANSE VAN RENSBURG Reinardt (TDD) 0:00:42
70 MAS NICOLAU Enric (DQT) 0:00:43
71 BEWLEY Sam (MTS) 0:00:44
72 DEVENYNS Dries (DQT) 0:00:45
73 DEGENKOLB John (TFS) 0:00:46
74 SLAGTER Tom-Jelte (TDD) 0:00:46
75 BOUWMAN Koen (TJV) 0:00:46
76 THOMSON Jay Robert (TDD) 0:00:47
77 BROWN Nathan (EF1) 0:00:48
78 BRITTON Robert (RLY) 0:00:48
79 ZEITS Andrey (AST) 0:00:49
80 MANNION Gavin (RLY) 0:00:49
81 ZABEL Rick (TKA) 0:00:49
82 KREUZIGER Roman (TDD) 0:00:49
83 COUSIN Jérôme (TDE) 0:00:52
84 MCLAY Daniel (EF1) 0:00:52
85 WARBASSE Lawrence (ALM) 0:00:52
86 FABBRO Matteo (TKA) 0:00:52
87 POZZOVIVO Domenico (TBM) 0:00:53
88 SWIFT Ben (INS) 0:00:53
89 MOHORIC Matej (TBM) 0:00:53
90 ALBASINI Michael (MTS) 0:00:54
91 MÄDER Gino (TDD) 0:00:54
92 SAJNOK Szymon (CCC) 0:00:55
93 KING Benjamin (TDD) 0:00:55
94 THALMANN Roland (SUI) 0:00:56
95 ARMIRAIL Bruno (GFC) 0:00:56
96 BOUCHARD Geoffrey (ALM) 0:00:57
97 CARPENTER Robin (RLY) 0:00:57
98 VANDENBERGH Stijn (ALM) 0:00:57
99 BURGHARDT Marcus (BOH) 0:00:57
100 OURSELIN Paul (TDE) 0:00:57
101 BOUDAT Thomas (TDE) 0:00:58
102 BRAMBILLA Gianluca (TFS) 0:00:58
103 VAN KEIRSBULCK Guillaume (CCC) 0:00:59
104 SCHELLING Patrick (SUI) 0:01:00
105 LIENHARD Fabian (SUI) 0:01:00
106 JOYCE Colin (RLY) 0:01:01
107 BATTAGLIN Enrico (TKA) 0:01:01
108 AGNOLI Valerio (TBM) 0:01:02
109 KRISTOFF Alexander (UAD) 0:01:03
110 SCHILLINGER Andreas (BOH) 0:01:03
111 CARRETERO Hector (MOV) 0:01:04
112 TUFT Svein (RLY) 0:01:04
113 VAN DER HOORN Taco (TJV) 0:01:04
114 FRANKINY Kilian (GFC) 0:01:04
115 PARET-PEINTRE Aurélien (ALM) 0:01:05
116 PELLAUD Simon (SUI) 0:01:05
117 NATAROV Yuriy (AST) 0:01:06
118 NIBALI Antonio (TBM) 0:01:07
119 SMIT Willem Jakobus (TKA) 0:01:07
120 MORKOV Michael (DQT) 0:01:07
121 ANDERSON Ryan (RLY) 0:01:08
122 HANSEN Adam (LTS) 0:01:09
123 STANNARD Robert (MTS) 0:01:11
124 BIDARD François (ALM) 0:01:12
125 ROOSEN Timo (TJV) 0:01:12
126 OSS Daniel (BOH) 0:01:12
127 TOLHOEK Antwan (TJV) 0:01:14
128 LINDEMAN Bert-Jan (TJV) 0:01:15
129 LIGTHART Pim (TDE) 0:01:15
130 BYSTRØM Sven Erik (UAD) 0:01:15
131 GRELLIER Fabien (TDE) 0:01:16
132 ROELANDTS Jurgen (MOV) 0:01:16
133 BARBERO CUESTA Carlos (MOV) 0:01:17
134 KUDUS Merhawi (AST) 0:01:19
135 GAROSIO Andrea (TBM) 0:01:19
136 VANENDERT Jelle (LTS) 0:01:21
137 VAN DER SANDE Tosh (LTS) 0:01:21
138 ELISSONDE Kenny (INS) 0:01:24
139 DE TIER Floris (TJV) 0:01:24
140 WOUTERS Enzo (LTS) 0:01:27
141 KELDERMAN Wilco (SUN) 0:01:28
142 HOELGAARD Daniel (GFC) 0:01:31
143 MORI Manuele (UAD) 0:01:34
144 ROWE Luke (INS) 0:01:35
145 REIJNEN Kiel (TFS) 0:01:38
146 CALMEJANE Lilian (TDE) 0:01:38
147 BADILATTI Matteo (SUI) 0:01:46