ASO/Alex Broadway

Czym byłby Tour de Suisse bez gwiazd światowego formatu? Z takiego założenia wyszła także ekipa Movistar, która na piekielnie trudny wyścig etapowy wysyła bardzo mocne zestawienie.

Kilka lat temu ekipa Movistar miała naprawdę kapitalny sposób na wygrywanie wyścigu dookoła Szwajcarii. Nazywał się on Rui Costa. Od kiedy Portugalczyk nie jeździ już w hiszpańskim teamie, Eusebio Unzue i spółka szukają nowych rozwiązań. Jednym z nich jest przekazanie roli lidera Marcowi Solerowi, który wróci do ścigania na wysokim poziomie po prawie 3 miesiącach.

Jak można było się spodziewać, młody i niezwykle utalentowany zawodnik będzie mógł liczyć na bardzo silne wsparcie kolegów. Zasadniczo, jedynymi zawodnikami w składzie ekipy Movistar, którzy nie będą liczyć się w górach są Jurgen Roelandts i Carlos Barbero. Cała reszta zawodników będzie miała za zadanie pokazywać się przede wszystkim na najtrudniejszych odcinkach.

Kto to będzie? Mowa przede wszystkim o Hectorze Carratero, który ma za sobą kapitalne Giro d’Italia, Carlosie Betancurze i Winnerze Anaconie. Dzięki takim przybocznym, walka Solera z pewnością będzie łatwiejsza.

Skład Movistaru na Tour de Suisse 2019: Marc Soler, Jurgen Roelandts, Carlos Barbero, Hector Carratero, Carlos Betancur, Winner Anacona, Lluis Mas.