Foto: Giro Ciclistico d'Italia

Matthew Walls (Wielka Brytania) był najlepszy na drugim etapie młodzieżowego Giro Ciclistico d’Italia. Liderem pozostał jego kolega z reprezentacji, Ethan Hayter.

173 kilometry z Bagno di Romagna do Pescii mieli do pokonania orlicy na drugim etapie Giro Ciclistico d’Italia. Na początku na kolarzy czekał nieoznaczony jako premia górska podjazd pod Passo Mandrioli. W dalszej części rywalizacji musieli zmierzyć się z dwoma innymi wzniesieniami.

Tuż po starcie na atak zdecydowali się Veljko Stojnic (Team Franco Ballerini) i Federico Rosati (Mastromarco Sensi Fc Nibali). Problemy z rowerem miał natomiast lider – Ethan Hayter, ale Brytyjczyk dość szybko dołączył do peletonu.

Przewaga dwójki w pewnym momencie wyniosła nawet siedem minut.

Obie górskie premie wygrał Stojnic. Ucieczka przeszła do historii na 15 kilometrów przed metą. Kolejny atak zapoczątkowali Inigo Elosegui (Lizarte) i Alessandro Covi (Team Colpack), którzy dość szybko nadrobili nad peletonem kilkanaście sekund.

Niestety ich akcja została skasowana już na finałowym kilometrze. W sprincie najszybszy okazał się Matthew Walls (Wielka Brytania). Kolejne miejsca zajęli Gregorio Ferri (Zalf Euromobil Fio) i Kaden Groves (SEG Racing Academy).

W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Brytyjczyk Ethan Hayter.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments