Foto: The Women's Tour

Marianne Vos (CCC-Liv) wygrała drugi etap OVO Energy Women’s Tour i jest nową liderką wyścigu.

Drugi etap wyścigu w Wielkiej Brytanii prowadził w całości po Cykloparku, który został otwarty w 2012 roku, a w tym sezonie gościł między innymi specjalistów od jazdy przełajowej. Panie na 25 rundach miały do pokonania łącznie 62,5 kilometra.

Kilka rund na czele kręciła Elena Cecchini (Canyon SRAM Racing), ale Włoszka nie zdołała samotnie dojechać do pierwszej lotnej premii. Trzy sekund zgarnęła Marianne Vos (CCC Liv), dwie Elizabeth Deignan (Trek-Segafredo Women), a jedną Coryn Rivera (Team Sunweb).

Mocne tempo powodowało, że próby zawiązania kolejnych ataków nie były udane. Na drugim lotnym finiszu układ był następujący: 1. Sheyla Gutiérrez (Movistar), 2. Coryn Rivera (Team Sunweb), 3. Sofia Bertizzolo (Team Virtu Cycling).

Także do ostatniej premii dojechał cały peleton. Wygrała ją Liane Lippert (Team Sunweb). Zgodnie z oczekiwaniami o zwycięstwie na dzisiejszym etapie zadecydował sprint z dużej grupy.

Najszybsza okazała się Marianne Vos (CCC-Liv). Kolejne miejsca zajęły Elizabeth Deignan (Trek-Segafredo Women) i Sarah Roy (Mitchelton-Scott).

Holenderka została także nową liderką wyścigu.

Wyniki drugiego etapu:

1 Marianne Vos (Ned) CCC – Liv 1:34:17
2 Elizabeth Deignan (GBr) Trek – Segafredo 0:00:00
3 Sarah Roy (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
4 Elena Cecchini (Ita) Canyon//SRAM Racing 0:00:00
5 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:00:00
6 Sofia Bertizzolo (Ita) Team Virtu Cycling 0:00:00
7 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb 0:00:00
8 Roxane Fournier (Fra) Movistar Women’s Team 0:00:00
9 Elisa Longo Borghini (Ita) Trek – Segafredo 0:00:00
10 Liane Lippert (GER) Team Sunweb 0:00:00
11 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon//SRAM Racing 0:00:00
12 Lisa Brennauer (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:00
13 Susanne Andersen (Nor) Team Sunweb 0:00:00
14 Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:00
15 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) CCC – Liv 0:00:00
16 Aude Biannic (Fra) Movistar Women’s Team 0:00:00
17 Eugénie Duval (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:00
18 Małgorzata Jasińska (Pol) Movistar Women’s Team 0:00:00
19 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:00
20 Demi Vollering (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:00:07
21 Brodie Chapman (Aus) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:07
22 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:00:07
23 Jeanne Korevaar (Ned) CCC – Liv 0:00:07
24 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb 0:00:07
25 Leah Thomas (USA) Bigla 0:00:07
26 Belle De Gast (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:00:07
27 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon//SRAM Racing 0:00:07
28 Elizabeth Banks (GBr) Bigla 0:00:07
29 Elizabeth Holden (GBr) Drops 0:00:07
30 Lisa Klein (GER) Canyon//SRAM Racing 0:00:07
31 Romy Kasper (GER) Alé Cipollini 0:00:07
32 Alice Maria Arzuffi (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:00:07
33 Marta Cavalli (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:00:07
34 Anouska Koster (Ned) Team Virtu Cycling 0:00:07
35 Julie Leth (Den) Bigla 0:00:07
36 Hannah Barnes (GBr) Canyon//SRAM Racing 0:00:07
37 Grace Brown (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:07
38 Femke Markus (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:00:07
39 Katrine Aalerud (Nor) Team Virtu Cycling 0:00:07
40 Riejanne Markus (Ned) CCC – Liv 0:00:07
41 Eleanor Dickinson (GBr) Drops 0:00:07
42 Alison Jackson (Can) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:07
43 Sara Penton (Swe) Team Virtu Cycling 0:00:07
44 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:07
45 Nina Kessler (Ned) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:07
46 Rozanne Slik (Ned) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:07
47 Ellen Van Dijk (Ned) Trek – Segafredo 0:00:07
48 Alicia Gonzalez Blanco (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:07
49 Nadia Quagliotto (Ita) Alé Cipollini 0:00:07
50 Rachel Neylan (Aus) Team Virtu Cycling 0:00:07
51 Ane Santesteban Gonzalez (Esp) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:07
52 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:07
53 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:07
54 Esther Van Veen (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:00:07
55 Gracie Elvin (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:07
56 Abby-Mae Parkinson (GBr) Drops 0:00:07
57 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling 0:00:07
58 Kathrin Hammes (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:07
59 Jessica Allen (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:17
60 Jolien D`Hoore (Bel) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:18
61 Alexandra Manly (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:18
62 Dalia Muccioli (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:00:18
63 Georgia Williams (NZl) Mitchelton – Scott 0:00:18
64 Sophie De Boer (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:00:18
65 Sarah Rijkes (AUT) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:18
66 Valerie Demey (Bel) CCC – Liv 0:00:18
67 Eri Yonamine (Jpn) Alé Cipollini 0:00:18
68 Roxane Knetemann (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:00:18
69 Janneke Ensing (Ned) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:18
70 Lauren Kitchen (Aus) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:18
71 Alice Barnes (GBr) Canyon//SRAM Racing 0:00:18
72 Erica Magnaldi (Ita) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:18
73 Asja Paladin (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:00:18
74 Alice Cobb (GBr) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:18
75 Charlotte Becker (GER) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:18
76 Maëlle Grossetete (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:18
77 Martina Alzini (Ita) Bigla 0:00:18
78 Trixi Worrack (GER) Trek – Segafredo 0:00:23
79 Chloe Hosking (Aus) Alé Cipollini 0:00:23
80 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:23
81 Anna Plichta (Pol) Trek – Segafredo 0:00:26
82 Paulien Rooijakkers (Ned) CCC – Liv 0:00:26
83 Julia Soek (Ned) Team Sunweb 0:00:35
84 Alessia Vigilia (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:00:43
85 Maria Apolonia Van’t Geloof (Ned) Alé Cipollini 0:00:51
86 Anna Christian (GBr) Drops 0:01:43
87 Abigail Van Twisk (GBr) Trek – Segafredo 0:01:43
88 Manon Lloyd (GBr) Drops 0:01:43
89 Lourdes Oyarbide Jimenez (Esp) Movistar Women’s Team 0:02:35
90 Victorie Guilman (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:02:44
91 Greta Richioud (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:03:30
92 Shannon Malseed (Aus) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:06:17
93 Hannah Payton (GBr) Drops 0:08:34

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 Marianne Vos (Ned) CCC – Liv 5:43:14
2 Elizabeth Deignan (GBr) Trek – Segafredo 0:00:09
3 Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:09
4 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb 0:00:10
5 Sarah Roy (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:11
6 Lisa Brennauer (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:11
7 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:00:15
8 Roxane Fournier (Fra) Movistar Women’s Team 0:00:15
9 Elena Cecchini (Ita) Canyon//SRAM Racing 0:00:15
10 Liane Lippert (GER) Team Sunweb 0:00:15
11 Susanne Andersen (Nor) Team Sunweb 0:00:16
12 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:16
13 Sofia Bertizzolo (Ita) Team Virtu Cycling 0:00:18
14 Elisa Longo Borghini (Ita) Trek – Segafredo 0:00:18
15 Eugénie Duval (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:19
16 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) CCC – Liv 0:00:19
17 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:19
18 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon//SRAM Racing 0:00:19
19 Małgorzata Jasińska (Pol) Movistar Women’s Team 0:00:19
20 Julie Leth (Den) Bigla 0:00:22
21 Eleanor Dickinson (GBr) Drops 0:00:22
22 Jolien D`Hoore (Bel) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:23
23 Abby-Mae Parkinson (GBr) Drops 0:00:23
24 Demi Vollering (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:00:26
25 Elizabeth Banks (GBr) Bigla 0:00:26
26 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb 0:00:26
27 Alice Maria Arzuffi (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:00:26
28 Leah Thomas (USA) Bigla 0:00:26
29 Lisa Klein (GER) Canyon//SRAM Racing 0:00:26
30 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon//SRAM Racing 0:00:26
31 Brodie Chapman (Aus) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:26
32 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:00:26
33 Belle De Gast (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:00:26
34 Anouska Koster (Ned) Team Virtu Cycling 0:00:26
35 Alison Jackson (Can) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:26
36 Hannah Barnes (GBr) Canyon//SRAM Racing 0:00:26
37 Marta Cavalli (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:00:26
38 Jeanne Korevaar (Ned) CCC – Liv 0:00:26
39 Grace Brown (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:26
40 Elizabeth Holden (GBr) Drops 0:00:26
41 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:26
42 Gracie Elvin (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:26
43 Kathrin Hammes (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:26
44 Sara Penton (Swe) Team Virtu Cycling 0:00:26
45 Romy Kasper (GER) Alé Cipollini 0:00:26
46 Katrine Aalerud (Nor) Team Virtu Cycling 0:00:26
47 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling 0:00:26
48 Nina Kessler (Ned) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:26
49 Nadia Quagliotto (Ita) Alé Cipollini 0:00:26
50 Rachel Neylan (Aus) Team Virtu Cycling 0:00:26
51 Ane Santesteban Gonzalez (Esp) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:26
52 Ellen Van Dijk (Ned) Trek – Segafredo 0:00:26
53 Femke Markus (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:00:26
54 Riejanne Markus (Ned) CCC – Liv 0:00:26
55 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:26
56 Lauren Kitchen (Aus) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:37
57 Martina Alzini (Ita) Bigla 0:00:37
58 Janneke Ensing (Ned) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:37
59 Maëlle Grossetete (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:37
60 Georgia Williams (NZl) Mitchelton – Scott 0:00:37
61 Valerie Demey (Bel) CCC – Liv 0:00:37
62 Sophie De Boer (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:00:37
63 Eri Yonamine (Jpn) Alé Cipollini 0:00:37
64 Alice Barnes (GBr) Canyon//SRAM Racing 0:00:37
65 Charlotte Becker (GER) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:37
66 Dalia Muccioli (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:00:37
67 Alexandra Manly (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:37
68 Sarah Rijkes (AUT) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:37
69 Erica Magnaldi (Ita) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:37
70 Roxane Knetemann (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:00:37
71 Alice Cobb (GBr) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:37
72 Chloe Hosking (Aus) Alé Cipollini 0:00:38
73 Aude Biannic (Fra) Movistar Women’s Team 0:00:38
74 Trixi Worrack (GER) Trek – Segafredo 0:00:42
75 Alicia Gonzalez Blanco (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:43
76 Anna Plichta (Pol) Trek – Segafredo 0:00:45
77 Jessica Allen (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:49
78 Julia Soek (Ned) Team Sunweb 0:00:54
79 Paulien Rooijakkers (Ned) CCC – Liv 0:00:57
80 Maria Apolonia Van’t Geloof (Ned) Alé Cipollini 0:01:10
81 Asja Paladin (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:01:10
82 Alessia Vigilia (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:01:35
83 Anna Christian (GBr) Drops 0:02:02
84 Manon Lloyd (GBr) Drops 0:02:02
85 Victorie Guilman (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:03:03
86 Rozanne Slik (Ned) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:03:11
87 Esther Van Veen (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:03:11
88 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans Cycling Team 0:03:27
89 Greta Richioud (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:03:49
90 Abigail Van Twisk (GBr) Trek – Segafredo 0:04:47
91 Lourdes Oyarbide Jimenez (Esp) Movistar Women’s Team 0:06:36
92 Hannah Payton (GBr) Drops 0:09:05
93 Shannon Malseed (Aus) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:09:21