fot. Team Sunweb

Bardzo złe informacje napływają z obozu ekipy Sunweb. Sam Oomen jest zmuszony zakończyć sezon ze względu na problemy z jedną z tętnic udowych.

Młodziutki Oomen, który już przed rokiem pokazywał, że drzemie w nim olbrzymi talent, tego sezonu do udanych z pewnością nie zapisze. Od początku coś szło bowiem nie tak. Jak się ostatecznie okazało, problemem jest jedna z tętnic udowych, która niedługo zostanie poddana operacji.

Zabieg, który czeka Holendra będzie do złudzenia przypominał ten, któremu niedawno poddawał się Fabio Aru, a kilka lat temu Steven Kruijswijk. Wszystko ma bowiem związek z niedokrwieniem nogi, co najbardziej uwidacznia się w ciężkim terenie.

Przez ostatnie miesiące próbowaliśmy chyba wszystkiego. W użyciu były leki, lekarze, zmiany pozycji. Okazało się jednak, że bez operacji się nie obędzie. W ostatnim czasie Sam był w stanie nawet notować niezłe rezultaty, lecz chcemy doprowadzić go do pełni formy. Dlatego też zdecydowaliśmy tak, a nie inaczej

– powiedział fizjoterapeuta zespołu Camiel Aldershof.

Niestety dla młodego Holendra taka operacja jest jednoznaczna z końcem sezonu. Jeśli jednak wszystko pójdzie zgodnie z planem, na początku kolejnego powinniśmy zobaczyć go w pełni formy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments